Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 13:50 Autor: PAP

Płock/ W tym roku nie odbędzie się festiwal Audioriver - nowy termin to lipiec 2022 r.

Planowana na lipiec tego roku 15. odsłona festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, która tradycyjnie miała odbyć się na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie), została przełożona. Jak ogłosili organizatorzy tego wydarzenia, jego nowa data to 29-31 lipca 2022 r.

„Z przykrością informujemy, że pomimo wielu miesięcy przygotowań i oczekiwania na finalne decyzje rządu, musimy ponownie przenieść najbliższą edycję festiwalu. Jeszcze raz chcielibyśmy poprosić Was o cierpliwość, aby poczekać kolejny rok na świętowanie 15. urodzin Audioriver w pełnym składzie” – przekazali w poniedziałkowym komunikacie twórcy Audioriver. Zapowiedzieli jednocześnie, że „data przyszłorocznego festiwalu to 29-31 lipca 2022 roku”.


„Na przełomie czerwca i lipca poznacie pierwszych artystów, którzy wystąpią dla Was na Audioriver 2022” - oznajmili organizatorzy Audioriver, zwracając się do festiwalowej publiczności.


Jak podkreślono w informacji, nawet minimalny format planowanej w tym roku kolejnej odsłony wydarzenia „jest niemożliwy do zrealizowania przez obowiązujące wytyczne rządu”. „Zakładany w rozporządzeniu limit frekwencji do 250 osób to w naszym przypadku warunek niemożliwy do spełnienia. W tej sytuacji bylibyśmy zmuszeni do odmowy wstępu na teren festiwalu osobom, które wcześniej zakupiły i zachowały swoje karnety na Audioriver” – uzasadniono m.in. w komunikacie.


„Mamy świadomość, że do limitów nie wliczają się uczestnicy w pełni zaszczepieni, ale na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie oszacować rzeczywistej liczby takich osób, co znacząco utrudnia planowanie wydarzenia na tak dużą skalę” – zaznaczyli twórcy Audioriver. Dodali przy tym, iż nie wyobrażają sobie, aby ktokolwiek, szczególnie przy wysokich temperaturach, mógł swobodnie czuć się podczas festiwalu na plaży, nosząc maseczkę. „W trakcie upałów mogłoby to być nie tylko męczące, ale i niebezpieczne dla zdrowia” – zawrócono uwagę w komunikacie.


Organizatorzy Audioriver przyznali zarazem, że na decyzję o odwołaniu tegorocznej odsłony tego wydarzenia wpłynęły też inne powody, np. problemy logistyczne przy bookingach artystów. „Otrzymujemy informacje, że zaproszeni przez nas wykonawcy z USA muszą odwołać swój przyjazd, a ich występy i trasy koncertowe w Europie będą przełożone na później. Z kolei przyloty artystów z bliższych krajów, ale spoza strefy Schengen, mogłyby spotkać się z problemami na lotniskach” – wyjaśniono w informacji.


Jak podano, „kolejnym kluczowym czynnikiem odwołania festiwalu jest fakt, że do Audioriver pozostało zbyt mało czasu, aby dłużej zwlekać”. Jednocześnie zaznaczono: „Wyrażamy nasze całkowite poparcie względem całej branży muzycznej i wspólnych postulatów, aby ograniczyć restrykcje względem obszaru różnego rodzaju eventów, koncertów i imprez masowych”. „Musimy otwarcie przyznać, że to prawdopodobnie najtrudniejszy okres w historii Audioriver” – podkreślono m.in. w komunikacie.


Audioriver to jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie - główna część 15. edycji wydarzenia miała odbyć się od 23 do 25 lipca tego roku, jak zwykle na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Z powodu pandemii koronawirusa została już raz przełożona – pierwotny termin planowany był na 24 do 26 lipca 2020 r.


W lutym tego roku organizatorzy Audioriver oznajmili, iż formuła najbliższego festiwalu będzie dostosowana do aktualnych warunków epidemiologicznych. Anonsowali też występy ośmiu z ponad stu artystów - Baasch, BICEP, Gorgon City, The High Contrast Band, Len Faki, Mathame oraz Paula Temple b2b SNTS. Wcześniej informowano też, że przeniesiona na ten rok impreza miała potrwać jeden dzień dłużej niż zazwyczaj i oprócz głównych wydarzeń muzycznych planowanych na lipiec w Płocku, elektroniczne brzemienia wrócą tam także 1 sierpnia, w ramach dodatkowego cyklu Sun/Day.


W 2012 r. festiwal Audioriver znalazł się na liście TOP 10 plebiscytu UK Festival Awards, nagradzającego najważniejsze imprezy muzyczne na świecie. Z kolei w 2009 r. portal branżowy Resident Advisor umieścił imprezę na czwartym miejscu wśród festiwali muzyki elektronicznej na świecie - festiwal wyprzedził wtedy m.in. podobne organizowane w Londynie, Tokio i Lipsku.


W trakcie dotychczasowych odsłon Audioriver występowali m.in. Richie Hawtin, Leftfield, Crystal Castles i Jamie Woon, a także Sven Vath, Shackleton, Gesaffelstein, Four Tet, Dillinja, Dinky, Jaguar Skills i Ella Eyre. Byli również Carl Craig, Moderat, GusGus, Trentemoller, Paul Kalkbrenner, Roeyksopp i Ricardo Villalobos oraz Modeselektor. (PAP)


mb/ dki/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 14:30 Premier: W policji powstanie Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (opis) Tworzymy w policji Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości - służbę, która będzie zajmować się tylko i wyłącznie przeciwdziałaniem cyberzagrożeniom… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 "Izwiestija": nad Zatoką Fińską pojawią się kompleksy rakietowe Bastion i Bał Rosyjskie siły obrony wybrzeża przeprowadzą wkrótce duże ćwiczenia w obwodzie leningradzkim; jednocześnie pod Kronsztadem rozmieszczone zostaną najnowsze… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Prognoza pogody na 28 lipca Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie południe kontynentu znajdować się będzie pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie na skraju… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Prognoza pogody na 28 i 29 lipca Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie południe kontynentu znajdować się będzie pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie na skraju… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 KGP: w pierwszym półroczu zabezpieczono blisko 10 ton narkotyków (opis) W pierwszym półroczu polscy policjanci zabezpieczyli blisko 10 ton narkotyków, z czego ponad 6 ton zabezpieczyło Centralne Biuro Śledcze Policji - powiedział… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Tokio/siatkówka plażowa - tabele grupy E i F turnieju mężczyzn Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zajmują pierwsze miejsce w grupie E i zapewnili sobie już awans do 1/8 finału turnieju olimpijskiego sitkarzy plażowych. Z… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Podkarpackie/ 26-latek podejrzany o próbę przejechania pieszych usłyszał zarzut 26-letni mężczyzna podejrzany próbę przejechania samochodem pieszych w miniony weekend w Radymnie (woj. podkarpackie) usłyszał we wtorek zarzut narażenia… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (27-07-2021) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2021-07-27 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2021-07-27, godz. 14:30 Wielkopolskie/ Zarzuty ws. zabójstwa obywatela Ukrainy Kara dożywotniego więzienia grozi 32-letniemu Ukraińcowi, który w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kamionki niedaleko Poznania zabił nożem innego… » więcej 2021-07-27, godz. 14:20 KPRM: powołany zostanie Fundusz Cyberbezpieczeństwa, będzie opiewał na kwotę ok. 0,5 mld zł Powołujemy Fundusz Cyberbezpieczeństwa, będzie on opiewał na kwotę ok. pół miliarda zł. W ramach niego będziemy finansowali nowe inwestycje w zakresie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »