Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 13:00 Autor: PAP

Aktor z filmu „Dzieciaki” twierdzi, że czuł się wykorzystywany na planie

Kiedy w 1995 roku na ekrany kin trafiał wyreżyserowany przez Larry’ego Clarka film „Dzieciaki”, towarzyszyła mu atmosfera skandalu. Produkcja w bezkompromisowy sposób pokazywała bowiem życie amerykańskich dzieci i nastolatków. Pełne narkotyków, seksu i wulgarności. W jednej z ról w filmie „Dzieciaki” wystąpił Hamilton Harris. Aktor, dla którego była to jedyna rola w karierze, wyznaje, że na planie filmu Clarka czuł się wykorzystywany.

Okazją do wspomnień związanych z głośnym filmem Larry’ego Clarka jest film dokumentalny „The Kids”, który został właśnie pokazany podczas festiwalu filmowego Tribeca. „Dzieciaki” wzbudziły ogromne kontrowersje w połowie lat 90., kiedy trafiły do kin. Nikt wcześniej w tak obrazowy sposób nie pokazywał dzieci tzw. pokolenia deskorolki. Całymi dniami włóczące się po mieście i szukające wrażeń zarezerwowanych wcześniej dla dorosłych. Do filmu zatrudnieni zostali młodzi naturszczycy, którzy korzystali na planie z narkotyków, a w ekipie filmu nie było żadnego psychologa oraz innej osoby, która pomogłaby się im przygotować do wymagających zdjęć.


Jedną z osób występujących w „Dzieciakach” był Hamilton Harris. Teraz udzielił on wywiadu portalowi „Deadline” i podzielił się w nim traumatycznymi wspomnieniami związanymi z filmem oraz występującymi w nich aktorami. W szczególności Justinem Pierce’m i Haroldem Hunterem, którzy tragicznie zmarli w kolejnych latach po premierze. Pierce popełnił samobójstwo w 2000, a Hunter zmarł z powodu przedawkowania narkotyków w 2006 roku.


„Tak, dwadzieścia pięć lat temu czułem się wykorzystany. Myślałem też jednak, że będzie gorzej. Teraz, gdy dobiegam pięćdziesiątki, patrzę na to inaczej. Z etycznego punktu widzenia, zrobiłbym to teraz inaczej. Jednak nie do mnie należy ocena tego czy Larry Clark miał rację, czy nie. Myślę, że każdy z nas powinien decydować sam za siebie” – powiedział Harris.


„Kiedy zmarł Harold Hunter, był to dla mnie sygnał do tego, by poradzić sobie z moimi osobistymi traumami. Żeby pozbyć się tego swojego mrocznego cienia. Musiałem to wszystko przepracować. Coś zaczęło przyciągać mnie do tworzenia opowieści i wykorzystania ich w procesie leczenia” – wyznał w dalszej części wywiadu Harris, który jest współscenarzystą „The Kids”. Napisał go razem z Eddiem Martinem, który zdradził z kolei, że ani Larry Clark, ani scenarzysta „Dzieciaków” Harmony Korine, nie odpowiedzieli na jego prośby o wypowiedzi do tego filmu dokumentalnego.


Harris wspominał czasy kręcenia filmu Clarka również w innym wywiadzie. „Byliśmy zgraną paczką skateboarderów, którzy trzymali się razem. Znaleźliśmy się w odpowiednim miejscu i czasie i dzięki temu zostaliśmy częścią tego kultowego filmu. Musieliśmy sobie radzić z tym, co wydarzyło się później. Człowiek wyjdzie z getta, ale getto nigdy nie wyjdzie z niego. Mianem getta określam mentalną i emocjonalną traumę, jaką przeszliśmy” – wyznał w rozmowie z „Variety”. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 19:10 Watykan/ Rozpoczął się przełomowy proces w sprawie nadużyć finansowych Przed Trybunałem Watykańskim rozpoczął się we wtorek uznany za historyczny proces włoskiego kardynała Angelo Becciu i 9 innych osób w sprawie podejrzanych… » więcej 2021-07-27, godz. 19:10 USA/ Kara dożywocia dla zabójcy ośmiu osób w azjatyckich salonach masażu Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia skazany został we wtorek przez sąd hrabstwa Cherokee w amerykańskim stanie Georgia… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Szef polskiego MSZ rozmawiał z niemieckimi politykami m.in. o NS2 i reparacjach wojennych (opis) Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przebywał we wtorek w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Podczas konferencji prasowej w Instytucie… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Aktualne wskaźniki giełdowe Wskaźniki giełdowe spółek notowanych na GPW » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Śląskie/ ZTM zamawia przejazdy ponad 300 autobusów w ciągu ośmiu lat Przetarg na obsługę w ciągu ośmiu lat połączeń komunikacyjnych przez ponad 300 autobusów miejskich ogłosił Zarząd Transportu Metropolitalnego - organizujący… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Małopolskie/ Marszałek Senatu podziękował zaangażowanym w walkę z pandemią w Wieliczce Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wziął we wtorek w Wieliczce udział w uroczystości, podczas której władze tego miasta złożyły podziękowania osobom niosącym… » więcej 2021-07-27, godz. 18:50 Rosja/ Była aktywistka Nawalnego nie została dopuszczona do wyborów w Petersburgu Lokalna komisja wyborcza w Petersburgu anulowała kandydaturę Iriny Fatjanowej, która zamierzała wziąć udział w wyborach do miejskiego zgromadzenia ustawodawczego… » więcej 2021-07-27, godz. 18:50 SN orzekł ws. mężczyzny, który o ustaleniu ojcostwa dowiedział się, gdy komornik przyszedł po alimenty Sąd Najwyższy uwzględnił we wtorek skargę nadzwyczajną odnoszącą się do wyroku, na mocy którego mężczyzna został uznany za ojca, choć nie wiedział… » więcej 2021-07-27, godz. 18:50 Bhutan/ Zaszczepiono 100 proc. dorosłej populacji kraju Bhutan zakończył kampanię szczepień przeciw Covid-19, dwie dawki preparatu otrzymała cała dorosła populacja tego kraju - poinformowała agencja EFE. » więcej 2021-07-27, godz. 18:50 W. Brytania/ Siódmy kolejny dzień ze spadkiem zakażeń, ale najwięcej zgonów od 17 marca Wtorek jest w Wielkiej Brytanii siódmym kolejnym dniem ze spadkiem liczby nowo wykrytych zakażeń koronawirusem, ale bilans zarejestrowanych w ciągu ostatniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »