Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 12:40 Autor: PAP

Szef MF przedstawił pakiet rozwiązań dla zagranicznych inwestorów (krótka)

Kolejnym pakietem chcemy zachęcić strategicznych inwestorów do inwestowania w Polsce - powiedział w poniedziałek szef MF Tadeusz Kościński. Zapowiedział "jedno okienko", w którym firma będzie mogła ustalić wszystkie podatkowe aspekty inwestycji, czy możliwość odliczania VAT od usług finansowych.

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej wziął udział w spotkaniu poświęconym rozwiązaniom, które - poprzez stworzenie przyjaznego klimatu podatkowego - mają przyciągnąć do Polski kapitał.


"Dziś przedstawiamy kolejny pakiet rozwiązań. Chcemy zachęcić nim strategicznych inwestorów do tego, aby inwestowali swoje pieniądze właśnie u nas, tutaj w Polsce, jeszcze chętniej wybierali nasz kraj. Polska jest krajem przyjaznym dla inwestycji, czego dowodem są miejsca Polski w różnego rodzaju rankingach. Naszym atutem jest wielkość rynku, centralne położenie, dobre nastawienie Polaków, duża liczba wysoko wykwalifikowanej kadry" - powiedział.


Według ministra dziś musimy wykorzystać popandemiczne odmrożenie światowych gospodarek do wzmocnienia inwestycji zagranicznych w naszym kraju poprzez atrakcyjne warunki podatkowe.


"Chcemy, by kompleksowa i szybka obsługa inwestorów stała się wizytówką naszego kraju. Umożliwi to +inwestor desk+ i wydawane dla dużego inwestora interpretacje 590 - jedno okienko, w którym inwestor będzie mógł ustalić wszystkie podatkowe aspekty inwestycji" - poinformował minister. "Nie będzie już musiał występować do różnych organów o kilka rodzajów interpretacji i czekać, aż podejmą decyzje w jego sprawie" - wyjaśnił minister.


Dodał, że resort finansów chce także zachęcić do inwestycji sektor finansowy. "Taką zachętą będzie możliwość odliczania VAT od usług finansowych. Oprócz tego stworzymy też atrakcyjne warunki do funkcjonowania grup holdingowych i podatkowych grup kapitałowych" - zaznaczył Kościński. (PAP)


autor: Marcin Musiał


mmu/ drag/


Kraj i świat

2021-07-31, godz. 10:30 Tokio/strzelectwo - Szwajcarka Christen złotą medalistką w karabinie małokalibrowym Szwajcarka Nina Christen zdobyła złoty medal olimpijski w strzelectwie w konkurencji karabinu małokalibrowego w trzech postawach na dystansie 50 metrów. Srebrny… » więcej 2021-07-31, godz. 10:30 Tokio/strzelectwo - karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m kobiet (wyniki) Wyniki strzelania z karabinu małokalibrowego w trzech postawach 50 m kobiet: 1. Nina Christen (Szwajcaria) 463,9 pkt2. Julia Zykowa (RKO) 461,93. Julia Karimowa… » więcej 2021-07-31, godz. 10:30 Tokio/łucznictwo - Turek Gazoz ze złotym medalem Turek Mete Gazoz pokonał w finale Włocha Mauro Nespolego 6:4 i został mistrzem olimpijskim w łucznictwie. To pierwszy triumf sportowca tego kraju w igrzyskach… » więcej 2021-07-31, godz. 10:30 Tokio/łucznictwo - turniej indywidualny mężczyzn (wyniki) Wyniki turnieju indywidualnego łuczników: o brązowy medal Takaharu Furukawa (Japonia)- Chih-Chun Tang (Tajwan) 7:3finałMete Gazoz (Turcja) - Mauro Nespoli… » więcej 2021-07-31, godz. 10:30 Kujawsko-pomorskie/ Normalny ruch na A1 pomiędzy Włocławkiem i Ciechocinkiem Przywrócono normalny ruch na autostradzie A1 w woj. kujawsko-pomorskim pomiędzy węzłami Włocławek Północ i Ciechocinek, gdzie zderzyły się cztery samochody… » więcej 2021-07-31, godz. 10:20 Afganistan/ Co najmniej 20 zabitych, 18 rannych w dwóch wypadkach na autostradzie Co najmniej 20 osób zginęło, a 18 zostało rannych w sobotę rano w dwóch wypadkach drogowych na autostradzie Kabul-Dżalalabad na wschodzie Afganistanu -… » więcej 2021-07-31, godz. 10:20 Terlecki: Jest projekt ustawy o podwyżkach dla prezydenta i samorządowców Jest gotowy projekt ustawy o podwyżkach dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów - zapowiedział… » więcej 2021-07-31, godz. 10:20 Wielkopolskie/ Po wypadku na A2 ruch w kierunku Świecka wznowiony jednym pasem Po wypadku, do którego doszło w sobotę rano na autostradzie A2, wznowiono ruch w kierunku Świecka; obecnie odbywa się on jeszcze jednym pasem. Utrudnienia… » więcej 2021-07-31, godz. 10:10 Poznań/ W sobotę na poznańskie ulice wyjedzie Urbino 12 z 1999 roku W sobotę na poznańskie ulice - po raz pierwszy na liniach turystycznych - wyjedzie Urbino 12. To pierwszy autobus z rodziny Urbino sprzedany przez firmę Solaris… » więcej 2021-07-31, godz. 10:10 Opolskie/ Pies skarbówki wykrył narkotyki u podróżnych jadących z Holandii Funkcjonariusze opolskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 trzech mężczyzn powracających z Holandii. Jak informuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »