Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-11, 08:50 Autor: PAP

TVPInfo: "Słowik" zostanie za kratami. To jedyny boss "Pruszkowa", który nie cieszy się wolnością

Andrzej Z., jedyny z bossów "Pruszkowa", który nie jest wolności, przegrał batalię z mazowieckimi "pezetami" o zakończenie dziewięciomiesięcznego aresztu tymczasowego - informuje w piątek portal TVPInfo.

Jak przypomniał portal TVPInfo Andrzej Z. ps. Słowik został tymczasowo aresztowany we wrześniu 2020 roku. "Pod zarzutami kierowania gangiem, który m.in. korumpował funkcjonariuszy służby więziennej aresztu Warszawa-Białołęka, handlował narkotykami (amfetaminą, marihuaną, mefedronem) oraz sterydami anabolicznymi i alkoholem" - podaje portal.


"+Słowik+ może mówić o pechu. Miesiąc wcześniej wyszedł z aresztu po tym, jak wpłacono za niego 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Za kratami siedział od stycznia 2017 r." - czytamy.


Portal wskazuje, że "iskierka nadziei" na wyjście z więzienia pojawiła się pod koniec maja, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszty wobec bossów "Pruszkowa": Leszka D. ps. "Wańka" i Janusza P. ps. "Parasol" oraz "Słowika". "Tym razem mafiosi są podejrzani o próbę wymuszenia blisko 3,3 mln euro od jednego z biznesmenów. Gdyby nie sankcje do afery białołęckiej, gangster byłby wolny jak ptak" - pisze portal.


Z informacji TVPInfo wynika, że w czwartek sąd rozpatrywał wniosek o przedłużenie aresztu Andrzejowi Z. ps. Słowik. "Górą byli śledczy, ale sąd zasugerował, że powinni oni podać orientacyjną datę zakończenia postępowania i nie przeciągać tej sprawy" - podaje.


"Ponoć pojawił się wniosek, aby Z. i może jeszcze kilku podejrzanych zostali wyłączeni do odrębnej sprawy, aby jak najszybciej sprawą zajął się sąd" - dodaje portal, zaznaczając, że "Słowik" decyzją sądu spędzi w areszcie jeszcze trzy miesiące.


"Andrzej Z. to jeden z głównych oskarżonych w procesie gangu pruszkowskiego i ochranianych przez tę mafię oszustów wyłudzających VAT. Według Prokuratury Regionalnej w Szczecinie +między 1 września 2014 r. a 11 września 2018 r. kierował wspomnianą grupą, a jego rola polegała na: koordynowaniu działań poszczególnych członków grupy, w tym wydawaniu poleceń co do sposobu działalności przestępczej, rodzaju i charakteru popełnianych przestępstw, sposobu legalizowania środków pieniężnych, (…) koordynowaniu wraz z Krzysztofem O. i Filipem F. pozorowania obrotu gospodarczego przez ustalone podmioty (…) oraz legalizacji korzyści osiągniętych w wyniku popełnianych przestępstw skarbowych, rozstrzyganiu sporów pomiędzy działającymi grupami przestępczymi na terenie Szczecina, wydaniu poleceń związanych z legalizacją korzyści majątkowych osiąganych w wyniku działalności przestępczej, obrotu kokainą pozostałą po zatrzymaniach członków grupy w styczniu 2017 r.+" - pisze portal TVPInfo. (PAP)


bf/ lena/


Kraj i świat

2021-06-15, godz. 08:30 Ukraina/ Szef MSZ: w przypadku zakończenia Nord Stream 2 chcielibyśmy gwarancji bezpieczeństwa Jeśli dojdzie do zakończenia budowy gazociągu Nord Stream 2, Ukraina chciałaby gwarancji dla swojego bezpieczeństwa, np. w postaci wycofania rosyjskich wojsk… » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 Zielona Góra/ Premiera książki „Atelier fotograficzne w dawnej Zielone Górze” W czwartek, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się premiera książki pt. „Atelier fotograficzne w dawnej Zielone Górze (Grünberg in Schlesien)”… » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 Soloch: spotkanie Duda-Biden wpisuje się w to, czego oczekiwaliśmy od nowej administracji amerykańskiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem wpisuje się w to, czego oczekiwaliśmy od nowej administracji amerykańskiej, czyli wysłania… » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 Giełdy w Azji: Nikkei 225 zyskał 0,96 proc., w Chinach SCI niżej o 0,81 proc. Na giełdach w Azji indeksy i rosną, i spadają. W Japonii Nikkei 225 zyskał 0,96 proc.. W Chinach SCI w dół o 0,81 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng ze spadkiem… » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 Grupa uderzeniowa lotniskowca USA na spornym Morzu Południowochińskim Grupa uderzeniowa amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan wpłynęła na Morze Południowochińskie w ramach rutynowej misji - ogłosiła we wtorek marynarka… » więcej 2021-06-15, godz. 08:20 Liga NHL - wynik Wynik poniedziałkowego meczu trzeciej rundy play off w hokejowej lidze NHL: Półfinał Pucharu StanleyaVegas Golden Knights - Montreal Canadiens 4:1(stan… » więcej 2021-06-15, godz. 08:20 Müller: premier zwrócił się do marszałek Witek o zwołanie niejawnego posiedzenia Sejmu ws. cyberataków Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w poniedziałek wieczorem do marszałek Elżbiety Witek o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, by przedstawić… » więcej 2021-06-15, godz. 08:20 Müller: w tym tygodniu do Czech poleci delegacja negocjować umowę ws. Turowa (krótka) Do Czech poleci w tym tygodniu polska delegacja złożona z kilku ministrów konstytucyjnych, aby ustalić ostateczne szczegóły umowy w sprawie kopalni w Turowie… » więcej 2021-06-15, godz. 08:20 Dolnośląskie/ Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski w tym roku przez całe wakacje Odbywający się w Sokołowsku na Dolnym Śląsku Międzynarodowy Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski w tym roku będzie trwał przez całe wakacje. Imprezy… » więcej 2021-06-15, godz. 08:10 Maląg: rząd wprowadza rozwiązania, by zapewnić odpowiedni poziom finansowy seniorom Rząd od kilku lat wprowadza działania, by zapewnić odpowiedni poziom finansowy seniorom - zapewniła we wtorek w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »