Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-14, 15:50 Autor: PAP

Rzeszów/ Fijołek: przenieść ciężar działań z infrastruktury w kierunku człowieka

Musimy przenieść ciężar działań samorządu rzeszowskiego z infrastruktury w kierunku człowieka - uważa kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek.

W piątek Fijołek spotkał się z przedstawicielami osób z niepełnosprawnościami. Na wspólnej konferencji prasowej zobowiązał się działać na rzecz ich postulatów.


Jak zaznaczył, samorząd musi przenieść ciężar działań "z infrastruktury w kierunku człowieka". "A jednym z najważniejszych wyznaczników jest działanie samorządu wobec człowieka z niepełnosprawnościami" – podkreślił.


"Dzisiaj jest chyba najważniejszy dzień w całej mojej kampanii, bowiem spotkałem się ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, środowiskiem, wobec którego polityka miasta musi być wyznacznikiem naszego poziomu cywilizacyjnego, jaki mamy w Rzeszowie" – mówił kandydat.


Jego zdaniem, to "jak realizujemy tę politykę, jak ją wdrażamy, na jakim poziomie jest, jak bardzo odpowiada zapotrzebowaniu, to naprawdę świadczy o nas wszystkich".


Wśród postulatów, które zobowiązał się zrealizować są m.in.: powołanie rzecznika ds. osób z niepełnosprawnościami, dostosowanie wszystkich instytucji miejskich do ich potrzeb, stworzenie dla nich nowych miejsc pracy, zwiększenie dostępności kultury i rekreacji.


Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19.


Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, startuje w wyborach z poparciem m.in. PO, Lewicy, PSL i ruchu Polska 2050.


Oprócz niego, w wyborach kandydują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.(PAP)


Autor: Alfred Kyc


kyc/ godl/


Kraj i świat

2021-06-24, godz. 13:00 Sejm/ Komisja za dodatkowymi pieniędzmi dla cyberbezpieczeństwa Wsparcie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa poprzez przesunięcie pieniędzy przeznaczonych dla Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pozytywnie zaopiniowała… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Śląskie/ Centrum logistyczne w Lędzinach zatrudni 120 pracowników Co najmniej 120 pracowników zatrudni jesienią tego roku powstające w Lędzinach (Śląskie) centrum logistyczne, obsługiwane na potrzeby klienta z branży… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Lewica chce, by inspektorzy pracy mieli jednoznaczne prawo do wchodzenia do firm bez uprzedzenia Klub Lewicy poinformował w czwartek, że złożył w Sejmie projekt zmian w Prawie Przedsiębiorców, które jednoznacznie wskazuje, że Państwowa Inspekcja… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Ukraina/ Szef Naftohazu: USA mogą zablokować certyfikację NS2 Techniczne zakończenie budowy Nord Stream 2 jeszcze nie oznacza, że gazociąg będzie działać - podkreślił szef ukraińskiego koncernu Natfohaz Jurij Witrenko… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Czarnek: Barbara Nowak jest jednym z najlepszych kuratorów w Polsce Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak jest jednym z najlepszych kuratorów w Polsce, w ogóle, nie tylko dzisiaj, ale w ogóle w historii, choć niektóre… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Paweł Domagała ma sobowtóra wśród szwedzkich piłkarzy To Emil Forsberg strzelił Polsce dwie bramki w meczu, który był dla naszej kadry ostatnim na Euro 2020. Szwedzkiego napastnikami z Polską łączy też to… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Blisko 8 tys. dzieci wyjedzie na kolonie i wycieczki w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas Blisko 8 tys. dzieci z 23 diecezji wyjedzie na kolonie, półkolonie czy wycieczki dzięki tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas, organizowanej w ramach kampanii… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Bielsko-Biała/ Wręczono Nagrody Artystyczne ZASP - Laury Dembowskiego W Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wręczono Nagrody Artystyczne ZASP w Bielsku-Białej - Laury Dembowskiego. Nagrodę… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 UE/ Orban: walczyłem o wolność i prawa prześladowanych homoseksualistów W czasach komunizmu homoseksualiści byli prześladowani, a ja walczyłem o ich wolność i prawa - oświadczył w czwartek przed rozpoczęciem szczytu unijnych… » więcej 2021-06-24, godz. 13:00 Maląg: potrzebne działania, które ułatwią młodym ludziom decyzję o założeniu rodziny (krótka) Wsparcie finansowe, mieszkania z zagwarantowanym wkładem własnym, zmiany w kodeksie pracy i odpowiednia polityka podatkowa to mechanizmy, które mogą przyczynić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »