Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-14, 15:50 Autor: PAP

Premier: szczepienia to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii

Tym, którzy się jeszcze nie zaszczepili, chciałbym powiedzieć, że to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii; proszę i zachęcam - rejestrujmy się na szczepienia - zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier zainaugurował w piątek, razem z polskimi sportowcami, akcję "Ostatnia prosta", która ma zachęcać do szczepienia się przeciw Covid-19.


"Ruszamy dziś z kampanią, którą nazwaliśmy "Ostatnia Prosta" - ogłosił także na Facebooku szef rządu.


"Jeśli wszyscy solidarnie przystąpimy do programu szczepień, rzeczywiście może okazać się, że to już ostatnia prosta przed powrotem do normalności. Może nie będzie ona tak krótka, jak byśmy chcieli, ale to właściwy kierunek w walce z wirusem" - napisał premier.


"Tym, którzy się jeszcze nie zaszczepili, chciałbym powiedzieć, że to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii" - podkreślił Morawiecki.


Zachęcał też, by brać przykład z naszych sportowców, którzy solidarnie zgodzili się wziąć udział w akcji "Ostatnia prosta". Morawiecki wymienił m.in. Otylię Jędrzejczak, Kingę Dróżdż, Piotra Małachowskiego, Konrada Bukowieckiego. Łącznie - jak przekazał - w akcji weźmie udział 50 ambasadorów.


Morawiecki podziękował też organizatorom i koordynatorom kampanii - Michałowi Dworczykowi, Danucie Dmowskiej-Andrzejuk, Ministerstwu Aktywów Państwowych.


"A wszystkich jeszcze raz proszę i zachęcam - rejestrujmy się na szczepienia" - zaapelował premier. (PAP)


autor: Karol Kostrzewa


kos/ par/


Kraj i świat

2021-06-23, godz. 11:40 Podkarpackie/ Samorząd województwa wesprze poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej Zarząd województwa podkarpackiego chce wesprzeć poszkodowanych w trakcie tragicznego pożaru w Nowej Białej na Podhalu - poinformował w środę rzecznik Urzędu… » więcej 2021-06-23, godz. 11:40 Dziemianowicz-Bąk (Lewica): Czarnek obraża obywateli; szef MEiN: Polacy widzą waszą narrację pełną kłamstwa Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zarzuciła w środę szefowi MEiN Przemysławowi Czarnkowi, że dopuścił się 'szczucia i obrażania' obywateli… » więcej 2021-06-23, godz. 11:40 UE/ Von der Leyen grozi Węgrom za ustawę o ochronie dzieci Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła w środę węgierską ustawę, która zabrania propagowania zmiany płci i homoseksualizmu… » więcej 2021-06-23, godz. 11:40 Dolnośląskie/ Podpisano umowę na budowę elektrociepłowni gazowej w Siechnicach k. Wrocławia Prawie 1,16 mld zł będzie kosztować budowa elektrociepłowni gazowej w Siechnicach k. Wrocławia. W środę należący do PGE Energia Ciepła Zespół Elektrociepłowni… » więcej 2021-06-23, godz. 11:40 Prawo.pl: pod koniec roku będzie można rejestrować się do specjalistów przez Internetowe Konto Pacjenta (MediaRoo… Do końca roku Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić możliwość rejestrowania się na wizyty do lekarzy specjalistów przez Internetowe Konto Pacjenta. Na początku… » więcej 2021-06-23, godz. 11:40 Sąd utrzymał decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy Borzymowskiej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał decyzję komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, która cofnęła wypłatę ok. 3,5 mln zł odszkodowań… » więcej 2021-06-23, godz. 11:30 PKO BP: zmiany w PIT zaproponowane w Polskim Ładzie wydłużą konsumpcyjny boom w Polsce Postęp programu szczepień i znoszenie restrykcji zwiększą wydatki konsumpcyjne, które będą motorem ożywienia w tym roku. Ten konsumpcyjny boom zostanie… » więcej 2021-06-23, godz. 11:30 UE/ KE proponuje utworzenie wspólnego zespołu ds. cyberbezpieczeństwa (krótka) Komisja Europejska zaproponowała w środę utworzenie zespołu ds. cyberbezpieczeństwa w odpowiedzi na rosnącą liczbę poważnych ataków, które mają negatywny… » więcej 2021-06-23, godz. 11:30 Pomorskie/ Policja zatrzymała złodzieja, który ukradł z puszki pieniądze na leczenie dziewczynki Funkcjonariusze z Kościerzyny zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy ze skarbonki znajdującej się w jednej z galerii w Kościerzynie. Zebrana… » więcej 2021-06-23, godz. 11:30 Prezydent podpisał ustawę o doręczeniach elektronicznych Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o doręczeniach elektronicznych, która przesuwa termin wdrożenia publicznej usługi rejestrowanego doręczenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »