Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-14, 03:50 Autor: PAP

Louis Vuitton stworzył unikalny kufer na trofeum Grand Prix F1 Monako

Francuski luksusowy dom Louis Vuitton podpisał wieloletni kontrakt z Automobile Club Monaco, organizatorem Grand Prix Monako, wiodącej imprezy wyścigowej Formuły 1. W efekcie tej współpracy powstał niezwykły kuferek, w którym zwycięzca majowego wyścigu zabierze swoje upragnione trofeum do domu.

"Cieszymy się, że zwycięskie trofeum Grand Prix Formuły 1 Monako może teraz bezpiecznie podróżować w 'pierwszej klasie'” – powiedział prezes Automobile Club de Monaco, Michael Boeri ogłaszając współpracę z francuskim domem mody. Dodał, że współpraca Automobile Club Monaco z domem mody Louis Vuitton pozwoli wnieść jeszcze więcej elegancji do świata sportów motorowych.


I tak niezwykłe trofeum, swoim kształtem nawiązujące do toru wyścigowego Circuit de Monaco (toru ulicznego będącego jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych) będzie miało swoją walizkę z monogramami słynnego paryskiego domu mody. Ten ręcznie wykonany kuferek powstał w pracowni Louis Vuitton w Asnieres pod Paryżem. Całość wykonana jest z czarnej skóry ozdobionej wyjątkowo czerwonymi monogramami marki, kolor ten ma ściśle nawiązywać do Monako, podobnie jak czerwono białe linie reprezentujące flagę Monako, które układają się w literę "V" - zwycięstwo.


W swojej stylistyce, kufer na trofeum nawiązuje, do tych klasycznych elementów podróżnej kolekcji Louis Vuitton, od której w 1858 roku zaczęła się historia dziś jednego z najpopularniejszych luksusowych domów mody.


"Grand Prix Monako to wyścig, do którego aspirują wszyscy kierowcy. Jesteśmy dumni, że nasza marka będzie kojarzyć się z tym wydarzeniem, a sam kufer przypominać o naszym motto: "zwycięstwo podróżuje w Louis Vuitton"" – podkreślił Michael Burke, prezes Louis Vuitton.


O tym w czyje ręce powędruje ten szykowny kufer z niezwykle cenną zawartością, świadczącą o zwycięstwie w jednym z najbardziej wymagających wyścigów F1, dowiemy się już 23 maja. (PAP Life)


mdn/ moc/


Kraj i świat

2021-06-23, godz. 06:50 KNF przygotowuje się do zwiększonego zainteresowania ugodami dot. kredytów frankowych Komisja Nadzoru Finansowego przygotowuje się do zwiększonego zainteresowania ugodami banków i klientów dotyczących kredytów frankowych, przede wszystkim… » więcej 2021-06-23, godz. 06:50 Więzienie za "czyn homofobiczny" i obowiązkowy udział szkół w dniu walki z homofobią - ustawa podzieliła Włoch… Budzący zastrzeżenia Watykanu projekt ustawy o zwalczaniu homofobii i transfobii, nad którym trwają prace w Senacie Włoch, został przygotowany przez deputowanego… » więcej 2021-06-23, godz. 06:50 Tokio - ważne terminy polskich olimpijczyków Zarząd PKOl 6 lipca zatwierdzi skład reprezentacji na igrzyska w Tokio, do których rozpoczęcia pozostał miesiąc. Ślubowania sportowców rozpoczną się… » więcej 2021-06-23, godz. 06:40 Ministerstwo Zdrowia: koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 231 lekarzy i 185 pielęgniarek Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 231 lekarzy, 185 pielęgniarek, 50 dentystów, 22 położnych, 19 farmaceutów, 6 ratowników, 6 diagnostów i 5… » więcej 2021-06-23, godz. 06:40 "Rz": Podatek od pomocy Przedsiębiorcy ciągle nie wiedzą, czy muszą podzielić się z fiskusem wsparciem z tarczy finansowej - pisze środowa 'Rzeczpospolita'. » więcej 2021-06-23, godz. 06:30 Witold Kieżun – żołnierz AK, powstaniec warszawski, wybitny ekonomista; niespełniony pianista To był człowiek renesansu, którego życiorysem można by obdzielić co najmniej kilka osób - tak o prof. Witoldzie Kieżunie mówi PAP dr Paweł Ukielski… » więcej 2021-06-23, godz. 06:30 Porozumienie ZUS, Poczty Polskiej i KRUS w ramach obsługi wniosków o "Dobry start" Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych… » więcej 2021-06-23, godz. 06:30 Szefernaker: 594 inwestycje ze wsparciem z programu dla gmin popegeerowskich 594 inwestycje zostaną dofinansowane w ramach programu wsparcia dla gmin popegeerowskich - poinformował PAP pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem… » więcej 2021-06-23, godz. 06:30 Aktor, który jeszcze niedawno mógł konkurować z Bradem Pittem, jest teraz nie do poznania Brendan Fraser zasłynął rolami w komedii „George prosto z drzewa” oraz filmach z serii „Mumia”. Gdy stanął na czerwonym dywanie podczas premiery najnowszej… » więcej 2021-06-23, godz. 06:30 Niemcy/ Centrum Dokumentacji Wypędzeń w Berlinie otwarte dla zwiedzających Centrum Dokumentacji Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie w Berlinie otwiera się w środę dla zwiedzających. Ma być miejscem edukacji historycznej i dyskusji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »