Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-13, 15:10 Autor: PAP

Znamy listę muzyków, którzy trafią w tym roku do słynnej Rock and Roll Hall of Fame

Foo Fighters, The Go-Go’s, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren i Tina Turner - to artyści, którzy 30 października 2021 znajdą się w Rock and Roll Hall of Fame. Troje z nich zostanie wprowadzonych do tej muzycznej alei sław po raz drugi - są To Tina Turner, Carole King i lider grupy Foo Fighters Dave Grohl.

Wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame to wyróżnienie dla muzyków rockowych i innych osób, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój muzyki popularnej. Każdego roku do tej galerii sław trafia od pięciu do siedmiu artystów, którzy zostaną wskazani w głosowaniu fanów i ekspertów z branży muzycznej. Nominację mogą uzyskać artyści, którzy debiutancką płytę wydali co najmniej 25 lat wcześniej, a ich wkład w rozwój muzyki i gatunku był znaczący.


W tym roku w gronie wyróżnionych artystów znaleźli się: Foo Fighters, The Go-Go’s, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren i Tina Turner. Troje z sześciorga wyróżnionych artystów zostanie wprowadzonych do muzycznej alei sław po raz drugi. Carole King trafiła tam po raz pierwszy w 1990 wraz z Gerrym Goffinem. Tina Turner znalazła się w Rock and Roll Hall of Fame w 1991 roku, jako członkini duetu Ike & Tina Turner. Z kolei Dave Grohl został uhonorowany tym wyróżnieniem w 2014 roku, jako perkusista Nirvany. Teraz obie wokalistki zostaną wyróżnione za dokonania solowe, a Grohl za dokonania z zespołem Foo Fighters.


"Jestem absolutnie podekscytowana, że zostałam wprowadzona do Rock & Roll Hall of Fame w gronie tak niesamowitych artystów! Dziękuję za waszą nieustającą miłość i wsparcie"- napisała w oświadczeniu Tina Turner.Dodatkowo w trakcie październikowej gali zostaną wręczone nagrody Musical Excellence Award. Otrzynają je LL Cool J, Billy Preston i Randy Rhoads. Z kolei Kraftwerk, Gil Scott Heron i Charley Patton otrzymają nagrodę Early Influence Award, a Clarence Avant, założyciel Sussex Records, dostanie nagrodę Ahmet Ertegun.


"To najbardziej zróżnicowana grupa w historii Rock & Roll Hall of Fame. To naprawdę odzwierciedla nasze nieustające zaangażowanie w uhonorowanie artystów, którzy stworzyli nie tylko rock & rolla, ale także brzmienie kultury młodzieżowej" – podsumował listę tegorocznych laureatów przewodniczący Rock And Roll Hall Of Fame Foundation, John Sykes. Dodał też, że bardzo trudno jest dwukrotnie trafić do muzycznej alei sław, a w tym roku udało się to aż trzem artystom. "Jest to wyjątkowy rok także z powodu silnej reprezentacji kobiet wśród wprowadzonych do Rock And Roll Hall Of Fame. Tina Turner, Carole King i żeński zespół Go-Go's. To po prostu pokazuje siłę, znaczenie i uznanie kobiet w muzyce” - dodał.


Ceremonia odbędzie się 30 października w Cleveland i będzie emitowana w HBO Max. (PAP Life)


mdn/ gra/


Kraj i świat

2021-06-17, godz. 19:20 Co najmniej 13 ofiar śmiertelnych ulewnych monsunowych deszczy w Bhutanie i Nepalu Co najmniej 13 osób zginęło w Bhutanie i Nepalu i wiele uznaje się za zaginionych w wyniku ulewnych monsunowych deszczy, które spowodowały osuwiska ziemi… » więcej 2021-06-17, godz. 19:20 Aktualne wskaźniki giełdowe Wskaźniki giełdowe spółek notowanych na GPW » więcej 2021-06-17, godz. 19:20 Synoptyk IMGW: noc bardzo pogodna; piątek jeszcze bardziej upalny niż czwartek Noc z czwartku na piątek zapowiada się bardzo pogodnie, a sam piątek to kolejny upalny dzień z temperaturami jeszcze wyższymi niż w czwartek - powiedział… » więcej 2021-06-17, godz. 19:20 US Open - tegoroczny turniej przy pełnych trybunach Organizatorzy tenisowego turnieju wielkoszlemowego US Open poinformowali, że na trybunach w Nowym Jorku będzie mógł zasiąść komplet kibiców. Impreza planowana… » więcej 2021-06-17, godz. 19:20 ME 2021 - Dania - Belgia 1:1 (bramka) Grupa B: Dania - Belgia 1:1 w 55 min. Bramki: 1:0 Yussuf Poulsen (2), 1:1 Thorgan Hazard (55). Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).(PAP) bia/ km/ cegl/ » więcej 2021-06-17, godz. 19:20 MON dofinansuje budowę strzelnic pneumatycznych i wirtualnych Po rozszerzeniu programu 'Strzelnica w powiecie' MON przekaże ponad 6 mln zła na dofinansowanie strzelnic wirtualnych i przystosowanych do broni pneumatycznej… » więcej 2021-06-17, godz. 19:10 Szef MSZ rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odbył w czwartek rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem - przekazały PAP służby prasowe… » więcej 2021-06-17, godz. 19:10 Europe Direct Śląskie w piątek zainauguruje działalność Punkt kontaktowy Europe Direct Śląskie, będący częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków, zainauguruje w piątek działalność w Katowicach. Wydarzeniu… » więcej 2021-06-17, godz. 19:10 Opolskie/ Województwo ma swoje ambasadorki UE W czwartek na zamku w Mosznej marszałek województwa opolskiego wręczył pierwsze akty powołania na Opolskie Ambasadorki Unii Europejskiej. Celem ambasadorek… » więcej 2021-06-17, godz. 19:10 Słowacja/ Władze apelują o pozostanie w kraju w czasie wakacji Słowackie władze zaapelowały w czwartek o spędzenie wakacji w kraju lub o dojazd np. nad morze samochodem, tak by możliwy był szybki powrót do kraju w przypadku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »