Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-09, 23:20 Autor: PAP

Liga włoska - Szczęsny obronił karnego, ale Juventus i tak przegrał z Milanem 0:3

W najciekawszym niedzielnym meczu 35. kolejki piłkarskiej Serie A Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, przegrał na własnym stadionie z AC Milan 0:3. Polski bramkarz obronił rzut karny, ale na niewiele się to zdało.

Na boisku długo niewiele ciekawego się działo. Dopiero tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Brahim Diaz.

W drugiej połowie dominacja Milanu nie podlegała już dyskusji. W 58. minucie Szczęsny zdołał jeszcze uratować swój zespół broniąc rzut karny, który wykonywał Franck Kessie. W 78. minucie nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu Ante Rebica. W 82. wynik ustalił Fikayo Tomori.

Mistrzostwo Włoch już zapewnił sobie Inter Mediolan. W Lidze Mistrzów zagrają jeszcze trzy kolejne drużyny. Atalanta Bergamo oraz Milan mają po 72 punkty. 70 zgromadziło Napoli, a Juventus 69.

Wcześniej w niedzielę Atalanta pokonała na wyjeździe Parmę 5:2, przez co gospodarze stracili szansę na utrzymanie w Serie A. Napoli natomiast już w sobotę wygrał ze Spezią 4:1, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.(PAP)

wkp/ krys/

Kraj i świat

2021-06-14, godz. 20:30 Rząd we wtorek zajmie się zmianami w ustawie śmieciowej, w tym kwestią naliczania opłat za odpady Zmiany w tzw. ustawie śmieciowej m.in. ws. określenia maksymalnej opłaty za odpady przy metodzie wyliczania jej na podstawie zużytej wody a także projekt… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Papież: konflikty, kryzys gospodarczy i sanitarny przyczyną głodu milionów ludzi Papież Franciszek oświadczył, że konflikty na świecie, ekstremalne zjawiska pogodowe, kryzysy gospodarcze i sanitarny stały się przyczyną głodu i niedożywienia… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Fijołek: zaprzysiężenie prezydenta Rzeszowa być może za tydzień w poniedziałek Prezydent-elekt Rzeszowa Konrad Fijołek poinformował, że jego zaprzysiężenie na włodarza miasta może nastąpić w przyszły poniedziałek. Samorządowiec… » więcej 2021-06-14, godz. 20:20 Brzózka: dzięki proponowanym zmianom kurator będzie mógł skuteczniej interweniować Dzięki proponowanym zmianom w nadzorze pedagogicznym kurator będzie mógł skuteczniej interweniować po to, by rodzic mógł skuteczniej wyegzekwować prawo… » więcej 2021-06-14, godz. 20:10 ME 2021 - Lewandowski po raz 120. zagrał w reprezentacji (dokumentacja) W meczu piłkarskich mistrzostw Europy ze Słowacją (1:2) Robert Lewandowski po raz 120. zagrał w drużynie narodowej. Obecny kapitan biało-czerwonych jest… » więcej 2021-06-14, godz. 20:10 Czechy wysłały do Polski projekt umowy międzyrządowej w sprawie kopalni Turów Republika Czeska wysłała do Polski projekt umowy międzyrządowej w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów. Poinformował o tym w poniedziałek na Twitterze… » więcej 2021-06-14, godz. 20:10 ME 2021 - kolejny nieudany początek Polaków na wielkich imprezach (dokumentacja) Porażka ze Słowacją (1:2) w pierwszym meczu mistrzostw Europy jest piątą przegraną reprezentacji Polski na inaugurację wielkich piłkarskich imprez. … » więcej 2021-06-14, godz. 20:00 USA/ Zachodnie stany mierzą się z potężną suszą i rekordowymi temperaturami Zachód USA czekają w tym tygodniu temperatury sięgające 50 st. Celsjusza, a lokalne rekordy ciepła spodziewane są w ponad 150 miejscowościach. Od tygodni… » więcej 2021-06-14, godz. 20:00 Czerwińska: Paweł Kukiz dzisiaj w sposób bardzo realistyczny i dojrzały patrzy na politykę Paweł Kukiz przeszedł pewną drogę i dzisiaj w sposób bardzo realistyczny i dojrzały patrzy na politykę; chce zrealizować te postulaty, z którymi przyszedł… » więcej 2021-06-14, godz. 20:00 ME 2021 - Polska - Słowacja 1:2 (wynik) Grupa E: Polska - Słowacja 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Wojciech Szczęsny (18-samobójcza), 1:1 Karol Linetty (46), 1:2 Milan Skriniar (69). Żółta kartka -… » więcej