Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-09, 21:20 Autor: PAP

Łącki: wyjazdowy klub KO w czerwcu to miejsce na rozmowę o Platformie; listy nie są szczęśliwym wyjściem z sytuacji

Powinniśmy i spotkamy się na wyjazdowym klubie Koalicji Obywatelskiej na początku czerwca, to miejsce na rozmowy i pokazanie tego, co się podoba, a co nie; listy otwarte nie są szczęśliwym wyjściem z sytuacji - powiedział w niedzielę poseł KO i działacz Platformy Artur Łącki.

W tym tygodniu grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - przekonują autorzy listu.


List, do którego dotarła w piątek wieczorem PAP, adresowany jest do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów, w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki. Wśród sygnatariuszy są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO - Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński, Zygmunt Frankiewicz.


Poseł KO i działacz Platformy Artur Łącki pytany w niedzielę w TVP Info, dlaczego nie podpisał się pod listem oraz czy o nim wiedział, zaprzeczył. "Nie, nikt mnie nie poprosił o podpisanie tego listu. Dowiedziałem się, jak większość pewnie moich kolegów, z mediów społecznościowych, że taki list został napisany" - zaznaczył.


Dopytywany, czy - gdyby wiedział o liście - podpisałby się pod nim, stwierdził, że "koledzy oczywiście mają prawo do własnej oceny sytuacji Platformy Obywatelskiej".


"Powinniśmy i spotkamy się na początku czerwca na wyjazdowym klubie Platformy Obywatelskiej i to jest miejsce na tego typu tezy, (...) na rozmowy i pokazanie tego, co się nie podoba lub tego, co powinniśmy robić dalej w PO" - kontynuował. Łącki ocenił również, że "listy, szczególnie listy otwarte wysyłane do mediów, nie są szczęśliwym wyjściem z sytuacji".


Łącki pytany był też o słowa lidera PO Borysa Budki, który - odnosząc się do listu - powiedział w sobotę m.in., że każdy dialog jest dobry. "Co więcej, ja widziałem kilka wersji tego listu. Nawet proszono mnie o naniesienie poprawek - niektórzy ludzie, pytając, czy warto podpisywać" - powiedział Budka.


"Nie będę tego komentował. Nikt do mnie nie przyszedł, nie prosił o podpisanie się pod tym listem. Jeszcze raz powtarzam - to nie jest najszczęśliwsza forma rozmowy o problemach PO" - powiedział Łącki.


"Będę namawiał kolegów, żebyśmy jednak spotkali się na klubie wyjazdowym, zamkniętym i tam powiedzieli sobie, co powinniśmy zrobić, w którym kierunku iść, jak zreformować czy poprawić działanie naszej partii, żebyśmy wreszcie odzyskiwali pole" - zaznaczył poseł KO.


Łącki ocenił też, że "przedwczesne są na razie krzyki o tym, że Platforma umiera i że Platforma odchodzi w niepamięć". "Nie. Platforma pozostaje. Ja jestem zwolennikiem jakby rebrandingu, czyli odnowienia tej marki, która jest naprawdę dobrą marką Platformy Obywatelskiej i do tego potrzebne mi jest spotkanie klubu PO wyjazdowe" - oświadczył.(PAP)


Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka


sdd/ mhr/


Kraj i świat

2021-06-15, godz. 20:20 Muzeum Auschwitz przyznało nagrodę „Światło Pamięci” Luisowi Ferreiro Nagrodę „Światło Pamięci”, którą Miejsce Pamięci Auschwitz przyznaje osobom zasłużonym dla edukacji o Auschwitz i Zagładzie, otrzymał Luis Ferreiro… » więcej 2021-06-15, godz. 20:20 W Przysusze zebrał się klub PiS na wyjazdowym posiedzeniu We wtorek późnym popołudniem w Przysusze (mazowieckie) na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wśród tematów spotkania znajdą… » więcej 2021-06-15, godz. 20:10 Prezydent Biden spotkał się w Genewie z prezydentem Szwajcarii Prezydent USA Joe Biden, który we wtorek przybył do Genewy na środowy, pierwszy szczyt z przywódcą Rosji Władimirem Putinem, spotkał się z prezydentem… » więcej 2021-06-15, godz. 20:10 IBL: duże zagrożenie pożarowe w siedmiu województwach Duże zagrożenie pożarowe występuje częściowo w siedmiu województwach. Dotyczy części województw dolnośląskiego, wielopolskiego, łódzkiego, śląskiego… » więcej 2021-06-15, godz. 20:10 Holandia/ Gazeta apeluje do rządu o walkę z wyzyskiem pracowników tymczasowych Dziennik 'NRC' apeluje we wtorek do rządu Holandii o pilne zajęcie się sprawą wyzysku migrantów zarobkowych przez agencje pracy tymczasowej. Ocenia jednak… » więcej 2021-06-15, godz. 20:00 ME 2021 - Węgry - Portugalia 0:3 (bramka) Grupa F: Węgry - Portugalia 0:3 w 90+2 min. Bramki: 0:1 Raphael Guerreiro (84), 0:2 Cristiano Ronaldo (87-karny), 0:3 Cristiano Ronaldo (90+2). Żółta… » więcej 2021-06-15, godz. 20:00 ME 2021 - Węgry - Portugalia 0:3 (wynik) Grupa F: Węgry - Portugalia 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 Raphael Guerreiro (84), 0:2 Cristiano Ronaldo (87-karny), 0:3 Cristiano Ronaldo (90+2). Żółta kartka… » więcej 2021-06-15, godz. 20:00 Hiszpania/ Katalońskie plaże co roku węższe o 6-10 metrów Popularne wśród turystów plaże w Katalonii co roku zwężają się o 6 do 10 metrów m.in. z powodu nasilających się prądów w Morzu Śródziemnym, które… » więcej 2021-06-15, godz. 19:50 Grupa radnych chce odebrać bp. Rakoczemu honorowe obywatelstwo Oświęcimia Grupa radnych związanych z klubami: Koalicji Obywatelskiej, Platforma.Nowoczesna oraz KOS 2018, złożyła u szefa rady miejskiej wniosek o odebranie biskupowi… » więcej 2021-06-15, godz. 19:50 Tour de France - powrót Chrisa Froome'a Po trzyletniej przerwie w Tour de France wystartuje Brytyjczyk Chris Froome. Czterokrotny triumfator największego wyścigu kolarskiego będzie kapitanem ekipy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »