Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-08, 08:40 Autor: PAP

CIR: Kolejne trzy roczniki – 1997, 1998 oraz 1999 moją otwartą rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19 (komunikat)

Centrum Informacyjne Rządu informuje:Masz 22-lata lub więcej? Od 8 maja możesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja jest prosta – wyślij SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880-333-333. Możesz zapisać się również na stronie pacjent.gov.pl lub od 6:00 rano za pośrednictwem infolinii 989. Podaj swój PESEL a dostaniesz miejsce i termin swojego szczepienia. Szczepiąc się, chronisz siebie i bliskich przed groźną chorobą – COVID-19.


Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!


Masz cztery sposoby, dzięki którym możesz zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:


• zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,


Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.


• wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,


Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.


Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.


• dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód).


Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i samemu wybrać datę oraz lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.


• skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.


Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się telefonicznie.


Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji:


• 9 maja – roczniki 2000-2003.


Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.


Przyspieszona rejestracja dla osób, które wcześniej wypełniły formularz


Od stycznia do marca 2021 r. na stronie gov.pl/szczepimysie dostępny był formularz, przez który można było zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.


Osoby w wieku 30-39 lat, które ten formularz uzupełniły, otrzymały możliwość rejestracji już 28 kwietnia. Z kolei 4 maja z tego przywileju korzystają osoby w wieku 18-29 lat.


Rząd zapewnia większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji. O wszelkich zmianach w harmonogramie można dowiedzieć się na stronie gov.pl/szczepimysie.


Masz więcej niż 22 lata? Zarejestruj się na szczepienie


Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 22. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego – chrońmy siebie i naszych bliskich.Spoty wideo do pobrania – Grafika i animacja do pobrania (dedykowane dla rocznika 1997-1999) - https://we.tl/t-d1O6rRErf7


Spot ogólny - https://we.tl/t-ojYsgiVz9H


Wyrażamy zgodę na publikację materiałów w telewizji, Internecie.UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)


kom/ ktl/


Kraj i świat

2021-06-18, godz. 08:10 60-lecie KGHM: światowy lider w produkcji miedzi i… srebra (MediaRoom) Obchodząca 60-lecie istnienia polska spółka KGHM to ósmy producent miedzi na świecie i jeden z dwóch światowych liderów w produkcji srebra. W Polskę wyruszyła… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 Warszawa/ 25 lat więzienia za zastrzelenie sąsiadki podczas kontroli inspektora budowlanego Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał na 25 lat więzienia 66-letniego Andrzeja K. m.in. za zastrzelenie sąsiadki oraz dwukrotne dźgnięcie nożem jej syna… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 Gowin dla "SE": nasi senatorowie mają wolną rękę ws. wyboru RPO (korekta) Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin zapewnił w piątkowym wywiadzie dla 'Super Expressu', że senatorowie jego ugrupowania mają wolną rękę ws… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 USA/ Amb. Wilczek dla PAP: w Waszyngtonie dostrzeżono sygnał z Polski W Genewie prezydent Biden pokazał przed Putinem, że reprezentuje państwa zjednoczone wokół zasad takich jak prawa człowieka - powiedział PAP ambasador RP… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 Japonia/ Były minister sprawiedliwości skazany na trzy lata więzienia za kupowanie głosów Były minister sprawiedliwości Japonii Katsuyuki Kawai został w piątek skazany na trzy lata więzienia i grzywnę 1,3 mln jenów (45 tys. zł) za kupowanie… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 Katowice/ Aktorka Ewa Leśniak odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), pełnomocnik ds. konkursów dyrektorskich, aktorka, a przede wszystkim wspaniała Kobieta… » więcej 2021-06-18, godz. 08:10 Australia/ Koale ze wschodniego wybrzeża mogą trafić na listę zwierząt zagrożonych wyginięciem Koale, które żyją na wschodnim wybrzeżu Australii, mogą zostać wpisane na listę zwierząt zagrożonych wyginięciem - ostrzegła w piątek australijska… » więcej 2021-06-18, godz. 08:00 Liga NBA - trener Scariolo zakończył pracę w Toronto i przenosi się do Europy Sergio Scariolo, trener koszykarskiej reprezentacji Hiszpanii poinformował w mediach społęcznościowych, że po trzech latach zakończył pracę w Toronto Raptors… » więcej 2021-06-18, godz. 08:00 Ropa w USA staniała najmocniej od 4 tygodni i jej cena nadal spada Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkowały w czwartek najmocniej od 4 tygodni, a podczas piątkowego handlu surowiec nadal traci na wartości - informują… » więcej 2021-06-18, godz. 08:00 Dokument Petera Jacksona o Beatlesach będzie serialem Zapowiadany początkowo na 31 sierpnia kinowy film „The Beatles: Get Back” trafi ostatecznie do kanału streamingowego Disney+. Będzie opóźnienie, bo premierę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »