Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-04, 17:30 Autor: PAP

Wytwórnia Paramount otwiera się na aktorów z niepełnosprawnościami

Legendarne studio filmowe Paramount Pictures chce być jeszcze bardziej przyjazne aktorom z niepełnosprawnościami. Jak informuje portal „Variety”, wytwórnia ta zamierza wprowadzić w życie wytyczne Fundacji Rodziny Rudermanów, które odnoszą się właśnie do castingów dla niepełnosprawnych aktorów.

„Włączenie osób z niepełnosprawnościami ma kluczowe znaczenie dla autentycznego zaangażowania się na rzecz różnorodności w naszej branży i w naszej społeczności. Z dumą wdrażamy te wytyczne jako ważny krok w stronę dalszej pracy nad ustalaniem priorytetów i dalszej integracji zarówno w tworzeniu, jak i opowiadaniu historii dla widzów na całym świecie” – powiedział Jim Gianopulos z Paramount Pictures.


Opracowane przez Fundację Rodziny Rudermanów wytyczne dotyczą obsadzania aktorów z niepełnosprawnościami w rolach niepełnosprawnych postaci. Podpisujące się pod nimi studia filmowe zgadzają się na zwrócenie szczególnej uwagi na proces castingowy. Na stronie fundacji znajduje się specjalne oświadczenie, w którym czytamy, że 20 proc. społeczeństwa to osoby z niepełnosprawnościami. Mimo to osoby te stanowią mniej niż 5 proc. aktorów obsadzanych w produkcjach filmowych. „Podpisując się pod tym dokumentem, obiecujesz dołączyć do nas w zachęcaniu dużych studiów filmowych do przesłuchań niepełnosprawnych aktorów do ról w filmach i telewizji”.


W trwających obecnie rozmowach na temat wykluczenia w branży filmowej często pomijane są osoby z niepełnosprawnościami, a główny nacisk stawiany jest na wykluczenie ze względu na rasę, płeć czy orientację seksualną. Studia wciąż zatrudniają pełnosprawnych aktorów do ról niepełnosprawnych postaci, co tylko wzmaga frustrację tych drugich. „Nic o nas bez nas” – domagają się.


„Formalnie zobowiązując się do prowadzenia przesłuchań dla niepełnosprawnych aktorów do produkcji studyjnych, studio Paramount Pictures poczyniło milowy krok w kierunku integracji, którą studio to wdrażało już od lat poprzez pracę z niepełnosprawnymi aktorami i podejmowanie decyzji obsadowych odzwierciedlających autentyczną reprezentację osób z niepełnosprawnościami w ważnych rolach” – stwierdził prezydent fundacji, Jay Ruderman.


Wytyczne Fundacji Rodziny Rudermanów zostały sformułowane jeszcze w 2019 roku. Pierwszym dużym studiem, jakie podpisało się pod nimi, było CBS Entertainment. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2021-07-26, godz. 06:50 Tokio/judo - Kowalczyk przegrała z Klimkait Julia Kowalczyk przegrała przez ippon z aktualną mistrzyni świata w kat. 57 kg Kanadyjką Jessicą Klimkait w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju judo w Tokio… » więcej 2021-07-26, godz. 06:50 Ponad 33 mln 739 tys. szczepień przeciw COVID-19, w pełni zaszczepione 16 mln 960 tys. osób W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson… » więcej 2021-07-26, godz. 06:50 "Rzeczpospolita": Biden osobiście śledzi sprawę TVN Prezydent Joe Biden śledzi losy koncesji dla nadawcy - ujawnił w wywiadzie dla 'Rzeczpospolitej' doradca sekretarza stanu USA Derek Chollet. » więcej 2021-07-26, godz. 06:50 "Rzeczpospolita": Fałszują obrazy Tarasewicza Na rynku antykwarycznym pojawiają się falsyfikaty obrazów prof. Leona Tarasewicza. Prokuratura poszukuje fałszerzy - informuje poniedziałkowa 'Reczpospol… » więcej 2021-07-26, godz. 06:50 USA/ Lot Jeffa Bezosa wzbudził większe zainteresowanie niż wyprawa w kosmos Richarda Bransona Lot Jeffa Bezosa w kosmos przykuł większe zainteresowanie opinii publicznej niż wyprawa Richarda Bransona. Większe zaciekawienie wywołały też postaci obu… » więcej 2021-07-26, godz. 06:40 Prof. Dzierżanowska-Fangrat: nowe antybiotyki powstają zbyt wolno Tempo i zakres prac nad nowymi lekami przeciwbakteryjnymi są niesatysfakcjonujące. W ostatnich 3 latach FDA i EMA zarejestrowały 11 antybiotyków, wśród których… » więcej 2021-07-26, godz. 06:40 "Rzeczpospolita": Posłowie odkupią używane przez siebie telefony Politycy dostaną możliwość nabycia sprzętów ze swoich biur. Powód? Co cztery lata dochodzi to tajemniczych przypadków ich zaginięć - informuje poniedziałkowa… » więcej 2021-07-26, godz. 06:40 Ekspert: najwyższe średnie ceny mieszkań w Warszawie, Gdańsku i Krakowie Najwyższe średnie ceny mieszkań notowane są w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, stawki na rynku pierwotnym w tych miastach już przebiły pułap 10 tys. zł… » więcej 2021-07-26, godz. 06:40 "PB": Polski rynek sztuki rośnie na przekór światu W ponad 30-letniej historii polskiego rynku aukcyjnego jeszcze nigdy nie padło tyle rekordów. Powodzeniem cieszy się zarówno sztuka dawna, jak i współczesna… » więcej 2021-07-26, godz. 06:40 "Dziennik Gazeta Prawna": Kolejny rekord zgonów Do połowy lipca tego roku zmarło ponad 60 tys. osób więcej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej - wynika z danych urzędów stanu cywilnego, które… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »