Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-02, 11:00 Autor: PAP

Gdańsk/ W nocy z 5 na 6 maja zmiany w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka

W nocy ze środy na czwartek planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Otwarta zostanie "nowa nitka" wiaduktu w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a zamknięta zostanie jezdnia w kierunku centrum.

Jak poinformowała Aneta Niezgoda z biura komunikacji społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, utrudnienia w ruchu mają związek z koniecznością ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni jezdni.


"Zamknięty pozostanie tunel pod Forum Gdańsk (realizowane będą wyłącznie dostawy do sklepów) i wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także wjazd w ul. Zaroślak. Ponadto zamknięte zostaną zjazdy w ul. Toruńską i ul. Świętej Trójcy" - podała.


Kierowcy będą poruszali się w obu kierunkach po "nowej nitce" wiaduktu. Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.


"Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej do poniedziałku 10 maja, ale z uwagi na warunki atmosferyczne może ulec przesunięciu" - wskazała Niezgoda.


Wiadukt Biskupia Górka to jeden z newralgicznych obiektów inżynieryjnych w centrum Gdańska, w ciągu drogi krajowej 91, dochodzącej do portu morskiego (Nowego Portu). Każdego dnia przejeżdża przez niego ok. 50 tys. aut. Biegnie on m.in. nad torami kolejowymi prowadzącymi z południa kraju do Trójmiasta i łączy południowe dzielnice Gdańska z centrum miasta. Służy też podróżnym udającym się z południowej części Pomorza i kraju do Gdańska, Sopotu i Gdyni.


Funkcjonujący przez wiele lat dotychczasowy wiadukt miał zbyt małą przepustowość. W marcu 2018 r. ruszyła budowa nowego obiektu, mającego poprawić płynność ruchu samochodów.


Na Wiadukt Biskupia Górka składają się dwie nitki. Prawa jezdnia została oddana do użytku w sierpniu 2019 r. Ruch na jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego otwarto w styczniu br. roku.


Prace na budowie Wiaduktu Biskupia Górka zakończą się w połowie 2021 r. (PAP)


Autorka: Anna Machińska


anm/ robs/


Kraj i świat

2021-05-08, godz. 05:10 Dziś (sobota, 8 maja) na świecie PORTO - Nieformalne posiedzenie Rady Europejskiej zwołane przez portugalską prezydencję w Radzie UE; z Polski uczestniczy premier Mateusz Morawiecki. W programie… » więcej 2021-05-08, godz. 05:10 Brazylia/ Do 28 wzrosła liczba zabitych w strzelaninie w Rio de Janeiro Do 28 wzrosła liczba zabitych w najbardziej krwawej operacji policyjnej w historii Rio de Janeiro - poinformowały w piątek wieczorem czasu lokalnego brazylijskie… » więcej 2021-05-08, godz. 04:30 Włochy/ Prawie trzy czwarte osób powyżej 80 lat już w pełni zaszczepionych We Włoszech 87 procent osób powyżej 80 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a po dwóch jest prawie trzy czwarte seniorów - podało biura komisarza… » więcej 2021-05-08, godz. 04:10 Brazylia/ Prezydent: "Dekret zakazujący lockdownów jest gotowy" Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ogłosił w piątek, że przygotowywany z jego inicjatywy rządowy dekret zakazujący gubernatorom stanowym ogłaszania lockdownów… » więcej 2021-05-08, godz. 03:50 Mazowieckie/ Po wypadku w m. Brok zablokowana S8 w kierunku Białegostoku Na trasie S8, na odcinku Wyszków - Zambrów, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych; w wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne, a jezdnia w kierunku… » więcej 2021-05-08, godz. 03:10 Agencja dpa: wiele krajów UE ma wątpliwości ws. zawieszenia patentów na szczepionki Podczas piątkowej kolacji szefów rządów i państw UE w portugalskim Porto wielu z nich wyraziło swoje zastrzeżenia i wątpliwości wobec propozycji zawieszenia… » więcej 2021-05-08, godz. 02:10 Blinken w ONZ: multilateralizm najlepszym narzędziem do stawienia czoła globalnym wyzwaniom W czasach pogłębiającej się rywalizacji między narodami multilateralizm pozostaje 'naszym najlepszym narzędziem do stawienia czoła globalnym wyzwaniom'… » więcej 2021-05-08, godz. 01:30 Meksyk/ Prezydent Obrador rozmawiał z Kamalą Harris o kryzysie migracyjnym Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador i wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiali w piątek, podczas wideokonferencji, o współpracy obu krajów, w tym… » więcej 2021-05-08, godz. 01:00 Francja/ Raport: 40 proc. prowadzonych w 2020 r. działań służb wywiadowczych dotyczyło terroryzmu W ubiegłym roku obserwacji służb wywiadowczych we Francji podlegało blisko 22 tysiące osób. 40 proc. tych działań dotyczyło terroryzmu - wynika z raportu… » więcej 2021-05-08, godz. 00:40 Izrael/ Ponad 180 rannych w starciach w Jerozolimie Co najmniej 184 osoby zostały ranne w piątek wieczorem w starciach między Palestyńczykami a izraelską policją w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »