Radio Opole » Kraj i świat
2021-04-14, 06:20 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: W środę wiatr sprawi, że mocniej odczujemy chłód

Deszcz na wschodzie kraju, deszcz ze śniegiem m.in. na Podlasiu i na Śląsku, a w górach opady śniegu do 15 cm. Dzień będzie umiarkowanie wietrzny, ale wiatr spowoduje, że temperaturę odczujemy jako niższą – powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

Małgorzata Tomczuk powiedziała w rozmowie z PAP, że prognoza pogody na środę jest zbliżona do tej, którą można było zaobserwować we wtorek. Rozszerzy się strefa i intensywność opadów.


"Na zachodzie kraju przelotne opady, a na wschodzie prognozowane są duże opady deszczu, deszczu ze śniegiem. Na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie natomiast więcej śniegu. Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie, Mazowsze, Kielecczyzna i Śląsk to tereny, w których występować będzie deszcz ze śniegiem, a okresami sam śnieg" – podała synoptyk.


Deszczu mogą spodziewać się także mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski i Kujaw. Środa obfitować będzie także w opady śniegu. "Na nizinach będzie to przyrost od 1-3 cm pokrywy śnieżnej, na pograniczu Lubelszczyzny może być 4-5 cm, a na Podkarpaciu dochodzić może do 10 cm. W górach i obszarach podgórskich spodziewamy się do 15 cm śniegu i ten śnieg ma szanse się utrzymać" – przekazała Małgorzata Tomczuk.


W środę najcieplej będzie w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim. Termometry w najcieplejszym momencie dnia mogą pokazać około 8-9 stopni na plusie. W centralnej Polsce będzie około 5 stopni, a im dalej na południe kraju, tym temperatura będzie niższa. W rejonach, gdzie prognozowane są opady śniegu w środę będzie ok. 1 do -1 st. C.


Małgorzata Tomczuk przekazała, że w środę wiatr będzie umiarkowany, ale spowoduje on odczucie, że na zewnątrz jest chłodniej, niż pokazuje termometr. (PAP)


Autorka: Hanna Dobrowolska


hd/ robs/


Kraj i świat

2021-05-12, godz. 06:50 "Dziennik Gazeta Prawna": Chcemy szczepić dzieci 68,7 proc. ankietowanych Polaków zdecydowałoby się zaszczepić własne dzieci przeciwko COVID-19, gdyby była taka możliwość - to wyniki sondażu United… » więcej 2021-05-12, godz. 06:50 Terapia genowa wyleczyła dzieci z niedziałającym układem odpornościowym Na łamach „New England Journal of Medicine” naukowcy opisali potencjalny przełom w leczeniu rzadkiej choroby genetycznej - ciężkiego złożonego niedoboru… » więcej 2021-05-12, godz. 06:50 "Rz": Pilotaż bez Polski Ruszył test systemu informatycznego dla unijnych certyfikatów szczepionkowych. Próby systemu, który umożliwi osobom zaszczepionym swobodne podróżowanie… » więcej 2021-05-12, godz. 06:40 Sachajko: mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni dopniemy porozumienie programowe z PiS Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni dopniemy porozumienie programowe z Prawem i Sprawiedliwością - mówi PAP poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław… » więcej 2021-05-12, godz. 06:40 "DGP": Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni Procedura rozdysponowania pasma C, w którym postanie ogólnopolska sieć komórkowa piątej generacji (5G), powinna się rozpocząć w najbliższych tygodniach… » więcej 2021-05-12, godz. 06:40 Poszukiwacze skarbów wracają do kompleksu bunkrów w Mamerkach Ponad 30 poszukiwaczy skarbów i pasjonatów historii rozpocznie w maju przeszukiwanie bunkrów w Mamerkach na Mazurach. Przez kilka lat dzierżawca obiektu organizował… » więcej 2021-05-12, godz. 06:30 Synoptyk IMGW: w środę ciepło; na południowym zachodzie możliwe przelotne opady i burze W środę na przeważającym obszarze naszego kraju nadal będzie pogodnie i ciepło. Jednak na krańcu południowo-zachodnim pojawi się strefa większego zachmurzenia… » więcej 2021-05-12, godz. 06:30 "Rz": poprawki w JPK bez czynnego żalu Przedsiębiorca, który złoży korektę VAT-owskiej ewidencji, nie dostanie grzywny z Kodeksu karnego skarbowego - pisze środowa 'Rzeczpospolita'. » więcej 2021-05-12, godz. 06:20 Co czwarty rodzic permanentnie udostępnia informacje o swoich dzieciach Co czwarty rodzic permanentnie udostępnia w mediach społecznościowych informacje o swoich dzieciach, które traktowane jak „mikrocelebryci” dorastają w… » więcej 2021-05-12, godz. 06:20 Ks. prof. Tomasik: ustanowienie przez papieża posługi katechety to duża zmiana w Kościele Ustanowienie przez papieża posługi katechety to wyraźny znak, że posługa świeckich jest czymś ważnym w Kościele; w Polsce pomoże w tym, by katecheza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »