Radio Opole » Kraj i świat
2021-04-08, 16:40 Autor: PAP

Wojewoda podlaski: 34 zgłoszenia ws. tworzenia punktów szczepień masowych

34 zgłoszenia wpłynęły dotąd w Podlaskiem w sprawie tworzenia punktów szczepień masowych przeciwko COVID-19 - poinformował w czwartek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Zgłoszenia są na razie weryfikowane na poziomie regionu.

Wnioski od zainteresowanych zostały wysłane do analizy do Narodowego Funduszu Zdrowia.


"Myślę, że decyzje gdzie one (punkty) będą powstawać i w jakiej ilości, zapadną w przyszłym tygodniu" - poinformował wojewoda Bohdan Paszkowski w przekazanej PAP w czwartek informacji. Wtedy ma być wiadomo ile takich punktów szczepień powstanie i gdzie się one będą znajdować.


Wojewoda przypomniał, że założenia mówią o tym, aby przynajmniej jeden taki punkt szczepień populacyjnych powstał w każdym powiecie na bazie jednostki zajmującej się ochroną zdrowia, która już ma doświadczenia ze szczepieniami przeciwko zakażeniu korona wirusem.


"Chcemy również, żeby, co najmniej jeden punkt powstał w każdym powiecie w oparciu o nowe lokalizacje prowadzone czy współorganizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego" - powiedział wojewoda.


Przypomniał także, że założeniem tworzenia punktów szczepień masowych jest to, aby w krótkim czasie - jeśli będzie dużo dostępnych szczepionek - zaszczepić nimi jak najwięcej osób.


"Chcemy, aby z jednej strony te punkty, które już funkcjonują - a ich jest przecież ponad 250 na terenie naszego województwa - one mogły wykorzystywać w pełni ten potencjał, który w tej chwili mogą w zakresie szczepień realizować, a z uwagi na brak szczepionek w pełni go jeszcze nie rozwinęły, a z drugiej strony też chcemy uruchomić nowe punkty w oparciu o współpracę z samorządami" - powiedział Bohdan Paszkowski.


Np. trzy punkty szczepień populacyjnych mają powstać w Białymstoku. Władze miasta podały w czwartek na konferencji prasowej, że będą one zlokalizowane w hali Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego, w hali Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej i w budynku poradni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (UST) przy ul. Waszyngtona.


Z danych z mapy z realizacji programu szczepień wynika, że w Podlaskiem wykonano dotąd blisko 236,3 tys. szczepień. Obie dawki szczepionki dostało 72,1 tys. osób. (PAP)


Autor: Izabela Próchnicka


kow/ mhr/


Kraj i świat

2021-04-12, godz. 15:00 PZPM: masowe szczepienia w firmach dałyby poziom 80-90 proc. zaszczepionych w kraju Masowe szczepienia w zakładach pracy pozwoliłyby osiągnąć poziom 80-90 proc. zaszczepionych w Polsce - ocenia Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 Warszawa/ W stolicy ma powstać pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego Stołeczni radni na najbliższej sesji będą opiniować plan budowy pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego. Jeżeli radni zatwierdzą projekt Fundacji Pamięci… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 MI: ponowny apel o rewizję szkodliwych przepisów Pakietu Mobilności Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz ministrowie transportu ośmiu państw UE ponownie zaapelowali o dyskusję dotyczącą rewizji szkodliwych dla klimatu… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 UE/ KE chce zwolnienia z VAT towarów i usług dystrybuowanych przez Unię w czasach kryzysu Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek zwolnienie z podatku VAT towarów i usług udostępnianych przez instytucje europejskie państwom członkowskim… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 Ukraina/ W marcu najwięcej hospitalizacji z powodu Covid-19 od początku pandemii W ostatnich tygodniach na Ukrainie padają rekordy liczby hospitalizowanych i zmarłych z powodu Covid-19, a szpitale w większości regionów są przepełnione… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 TFI QUERCUS SA wartości jednostek uczestnictwa TFI QUERCUS SA wartości jednostek na dzień: 2021-04-09 » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 MRiRW: Minister apeluje – przestrzegajmy zasad bioasekuracji! Grypa ptaków wciąż groźna! (komunikat) - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje: - Grypa ptaków wciąż jest groźna. Zakażenie drobiu wirusem HPAI, to o nie tylko strata dla hodowcy, producenta… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 PKO BP BANKOWY OFE informuje PKO BP BANKOWY Otwarty Fundusz Emerytalny - komunikat » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 Małopolskie/ Trwa budowa odcinka S7 Widoma – Szczepanowice; wprowadzono nową organizację ruchu Postępują prace na odcinku budowanej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Widomą a Szczepanowicami w Małopolsce - zaawansowanie robót drogowych wynosi ponad 75… » więcej 2021-04-12, godz. 15:00 AVIVA OFE wartość jednostki rozrachunkowej AVIVA Otwarty Fundusz Emerytalny - komunikat » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »