Radio Opole » Kraj i świat
2021-04-08, 16:40 Autor: PAP

Kobieta z najdłuższymi paznokciami świata obcięła je po 29 latach zapuszczania

Aby się znaleźć w Księdze Rekordów Guinnessa, ludzie są skłonni do największych poświęceń. Wie coś o tym Ayanna Williams, właścicielka najdłuższych paznokci na świecie. Nie obcinała ich prawie od 30 lat, ale teraz, gdy ustanowiła kolejny rekord, zdecydowała się je skrócić.

„Jestem już nimi zmęczona, więc czas je usunąć" – powiedziała Ayanna Williams tuż po oficjalnym mierzeniu paznokci przez specjalną komisję. Pomiar wykazał, że należy się jej tytuł kobiety o najdłuższych paznokciach u obu rąk. Nie był to pierwszy raz, kiedy Williams zapisała się w Księdze Rekordów Guinnessa. Wcześniej została tam wpisana w 2017 roku, gdy jej paznokcie u jednej ręki mierzyły 18 stóp i 10,9 cala (ok. 576,5 cm). Żeby je pomalować, kobieta zużywała na raz dwie buteleczki lakieru do paznokci.


Teraz pochodząca z Teksasu Ayanna pobiła swój rekord sprzed czterech lat w spektakularnym stylu. Po oficjalnych pomiarach okazało się, że jej paznokcie u jednej dłoni mają teraz nieco ponad 24 stopy, czyli ok. 733 centymetry, a do ich pomalowania potrzeba było już prawie czterech butelek lakieru. Na oficjalne mierzenie, czyli de facto na ceremonię bicia rekordu Guinessa, Williams wybrała manicure w kolorze różowym. A przy okazji, jak podaje CNN, zdobyła się na nie lada wyznanie. „Jestem gotowa na nowe życie. Wiem, że będę za nimi tęsknić, ale to już czas, żeby się pozbyć moich +babies+ – jak pieszczotliwie nazwała hodowane od 29 lat paznokcie.


Kobieta opowiedziała także, jak przez ostatnie trzy dekady wyglądało jej życie. „Muszę być bardzo, bardzo ostrożna, wykonując jakikolwiek ruch. Dlatego zazwyczaj w myślach przygotowuję się do następnego kroku, który muszę wykonać, aby upewnić się, że nie zrobię sobie krzywdy paznokciami lub ich nie złamię" - wyjawiła Williams. Wyliczyła także, jak wielu codziennych czynności nie była w stanie wykonywać. Były wśród nich prace kuchenne, zmywanie, sprzątanie, ścielenie łóżka.


Po zmierzeniu paznokci i potwierdzeniu ustanowienia rekordu Ayanna Williams pojechała prosto do gabinetu dermatologicznego Fort Worth w Teksasie, gdzie elektryczną piłką jej płytki zostały obcięte. Zdradziła, że odczuła ogromną ulgę. „Z moimi paznokciami czy bez nich, nadal będę królową. To nie one decydują o mnie, tylko ja decyduję o nich” - powiedziała.


Obcięte, rekordowo długie "babies" Ayanny Williams nie zostały wyrzucone na śmietnik – będą przekazane do Ripley's Believe It or Not! Museum w Orlando na Florydzie. Choć rekord Ayanny Williams robi wrażenie, wciąż nie pobiła ona rekordu na najdłuższe kobiece paznokcie w historii. Ten tytuł należy do Lee Redmond, której paznokcie łącznie mierzyły 28 stóp i 4,5 cala (ok. 865 cm). Jej wyczyn nie został jednak oficjalnie odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa. Swoje paznokcie Redmond musiała skrócić po tym, jak połamała je w wypadku samochodowym w 2009 roku. (PAP Life)


ina/ gra/


Kraj i świat

2021-04-12, godz. 14:20 Gen. bryg. Ireneusz Nowak: pierwsze samoloty F-35 w Łasku w 2026 r. (krótka) Pierwsze samoloty F-35 wylądują w bazie w Łasku w styczniu 2026 r.- zapowiedział w poniedziałek dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. Ireneusz… » więcej 2021-04-12, godz. 14:20 Małopolskie/ List intencyjny ws. powołania hubu zajmującego się pompami ciepła Instytucje rządowe, samorządowe i naukowo-badawcze podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia hubu naukowo-technologiczno-biznesowego w Miękini (woj. małopolskie)… » więcej 2021-04-12, godz. 14:20 Draper University uruchamia konkurs dla przedsiębiorców w celu przyspieszenia rozwoju nowych talentów (MediaRoom) Darmowy kurs online stwarza przedsiębiorcom możliwości składania ofert inwestorom. » więcej 2021-04-12, godz. 14:20 AEGON OFE wartość jednostki rozrachunkowej AEGON Otwarty Fundusz Emerytalny - komunikat » więcej 2021-04-12, godz. 14:20 Dworczyk: pięć grup zawodowych będzie szczepionych priorytetowo W przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym, dotyczy to 1800 osób; to m.in. dyspozytorzy ratownictwa… » więcej 2021-04-12, godz. 14:20 KO o "grupie wrocławskiej": nigdy nie mieliśmy do czynienia z taką falą korupcji, kolesiostwa i nepotyzmu Jeszcze nigdy w historii Polski po 1989 r. nie mieliśmy do czynienia z taką falą korupcji, kolesiostwa i nepotyzmu - tak posłowie KO skomentowali doniesienia… » więcej 2021-04-12, godz. 14:10 wPolityce.pl: Nowak wychodzi z aresztu! Sędzia, która pozwoliła pupilowi Tuska wyjść na wolność jest członkiem… Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu Sławomirowi Nowakowi. Portal wPolityce.pl ustalił, że sędzia Agnieszka Domańska… » więcej 2021-04-12, godz. 14:10 Głogów/ Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów Kobieta zatrzymana przez policję w niedzielę w trakcie nielegalnej demonstracji w Głogowie na Dolnym Śląsku usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności… » więcej 2021-04-12, godz. 14:10 MRiRW: grypa ptaków to strata dla całego sektora drobiarskiego Grypa ptaków wciąż jest groźna, a zakażenie drobiu wirusem, to o nie tylko strata dla hodowcy, producenta, lecz także dla całego sektora drobiarskiego -… » więcej 2021-04-12, godz. 14:10 Żona Cezarego Pazury rozważa wycofanie się z show-biznesu. Wszystko przez hejt Edyta Pazura jest bardzo rozżalona z powodu tego, że internauci bezrefleksyjnie krytykują celebrytów, w tym ją i jej męża. To rozgoryczenie sprawia, że… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »