Radio Opole » Kraj i świat
2021-03-31, 23:30 Autor: PAP

El. MŚ 2022 - Szczęsny: czujemy niedosyt, chcemy więcej (opinie)

Po meczu Anglia - Polska (2:1) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata na antenie TVP powiedzieli:

Wojciech Szczęsny (bramkarz reprezentacji Polski): "W pierwszej połowie byliśmy trochę za bardzo pasywni. Graliśmy piątką z tyłu. W drugiej połowie nasi skrzydłowi zagrali dużo wyżej, dzięki temu byliśmy w stanie parę razy odebrać piłkę na połowie przeciwnika i wyglądało to naprawdę nieźle. Przyjechać na Wembley i przegrać po stałym fragmencie gry to boli i zostawia duży niedosyt. Czujemy go także dlatego, że chcemy więcej. Co do drugiej bramki, to piłka już była za mną i za wysoko. Zresztą nie widziałem, jak zawodnik uderzał, ale uderzył dobrze i było już za późno na reakcję".

Jan Bednarek (obrońca reprezentacji Polski): "Myślę, że byliśmy trochę zbyt bojaźliwi, podeszliśmy do przeciwnika w pierwszej połowie ze zbyt dużym respektem. W drugiej połowie byliśmy dużo odważniejsi, graliśmy między liniami, krótkie podania nam się udawały i myślę, że w drugiej połowie pokazaliśmy, że możemy rywalizować z najlepszymi w Europie. Druga połowa pokazała, że mamy potencjał i możemy osiągnąć wiele rzeczy jako drużyna, lecz przed nami jeszcze dużo pracy. Zabrakło nam instynktu killera, bo mieliśmy kilka okazji, ale także konsekwencji w obronie. Musimy wyciągnąć wnioski, musimy być bardziej skuteczni w obronie, bardziej skoncentrowani i wtedy możemy walczyć o dobre rezultaty nawet z największymi".

Kamil Jóźwiak (pomocnik reprezentacji Polski): "Na pewno byłbym bardziej zadowolony, gdybyśmy utrzymali remis 1:1. Wiadomo, że nacisnęliśmy Anglików w drugiej połowie, ale zarówno oni, jak i my mieliśmy sytuacje. Szkoda, że po takiej drugiej połowie wyjeżdżamy stąd bez żadnego punktu. Trener rozmawiał ze mną, że to może być ważne w drugiej połowie, żeby wejść, ożywić zespół. Wiemy, że Anglicy są na papierze mocniejsi, ale my też mamy klasowych zawodników i możemy sprawiać niespodzianki. Mamy nowe ustawienie i z każdym meczem będziemy czuć się pewniej".(PAP)

pp/ sab/

Kraj i świat

2021-05-16, godz. 14:40 KGP: w ciągu ostatniej doby prawie 600 mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń W ciągu ostatniej doby w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń wystawiono 597 mandatów, 589 osób pouczono, a w 177 przypadkach sporządzono wniosek o ukaranie… » więcej 2021-05-16, godz. 14:30 Bułgaria/ Prezydent Radew: Borisow dokonał wiele ustępstw wobec Rosji na naszą szkodę Bułgarski prezydent Rumen Radew w obszernym wywiadzie dla radia publicznego w niedzielę wskazał na szereg błędów w polityce, prowadzonej przez trzy rządy… » więcej 2021-05-16, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (16-05-2021) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2021-05-16 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2021-05-16, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (16-05-2021) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2021-05-16 o godz. 14:00Kaskada… » więcej 2021-05-16, godz. 14:20 Kraków/ Rekordowe 1043 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego 1043 projekty zgłosili mieszkańcy do tegorocznego budżetu obywatelskiego miasta Krakowa - podał w niedzielę magistrat. To rekordowa liczba, w ub. roku w naborze… » więcej 2021-05-16, godz. 14:20 Giro d'Italia - Marczyński wycofany z wyścigu Tomasz Marczyński z ekipy Lotto Soudal został wycofany z wyścigu kolarskiego Giro d'Italia przed startem do niedzielnego, dziewiątego etapu z powodu powikłań… » więcej 2021-05-16, godz. 14:10 PŚ w kolarstwie górskim - Włoszczowska 27., znów wygrała Lecomte Maja Włoszczowska zajęła 27. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim w czeskim Novym Mescie. Podobnie jak tydzień temu w niemieckim Albstadt… » więcej 2021-05-16, godz. 14:10 Strefa Gazy/ Egipt otworzył przejście graniczne w Rafah Egipt otworzył całkowicie przejście graniczne ze Strefą Gazy w Rafah dzień wcześniej niż planowano, aby umożliwić przejazd tamtędy studentom, osobom… » więcej 2021-05-16, godz. 14:10 Lichocka: jeśli chcemy, by powiększała się klasa średnia, musimy rozwiązać problem tzw. śmieciówek Jeśli chcemy, żeby powiększała się klasa średnia, a polskie rodziny miały poczucie bezpieczeństwa, musimy rozwiązać problem tzw. umów śmieciowych -… » więcej 2021-05-16, godz. 14:00 Lubuskie/ W Odrze odnaleziono zwłoki drugiego z zaginionych nastolatków z Ledna W niedzielę w Odrze niedaleko Ledna zostały odnalezione zwłoki 15-latka z tej wsi, który zaginął 10 maja wraz z 13-letnim kolegą - poinformował rzecznik… » więcej