Radio Opole » Kraj i świat
2021-03-04, 14:30 Autor: PAP

Borys: dla rozwoju rynku kapitałowego potrzebna m.in. nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych

Nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych, uproszczenie procedury dopuszczania spółek na GPW, poprawa otoczenia podatkowego i wdrożenie przepisów o funduszach inwestujących w nieruchomości to spawy, które można by w tym roku zrealizować dla rozwoju rynku kapitałowego - uważa prezes PFR Paweł Borys.

“Potrzebna jest jakaś priorytetyzacja i skoncentrowanie się na kilku rzeczach. Ja bym na przykład postawił sobie taki cel, mówię w sensie środowiska wszystkich osób zaangażowanych w realizację strategii (rozwoju rynku kapitałowego - PAP). Zróbmy cztery rzeczy w tym roku. Pierwsza rzecz to napiszmy nową ustawę o funduszach inwestycyjnych, bo obecna skala regulacji w ustawie o funduszach inwestycyjnych powoduje, że ten instrument staje się dysfunkcjonalny, zbyt przeregulowany i niewygodny i niekonkurencyjny na tle innych rynków” - powiedział Borys w czwartek podczas XXI Konferencji Izby Domów Maklerskich.

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju uważa też, że należy przyspieszyć dopuszczenia spółek na Giełdę Papierów Wartościowych, uprościć procedurę, aby w ten sposób poprawić konkurencyjność warszawskiego parkietu w stosunku do innych giełd na świecie.

“Trzecia rzecz to ewidentnie mamy pewne bariery, jeżeli chodzi o system podatkowy, chociażby dotyczące (...) raportowania wyników, sprawozdawczości, które często utrudniają rozwój tego rynku. Poprawmy to otoczenie podatkowe w tych miejscach gdzie rzeczywiście są istotne bariery” - powiedział Borys.

Zdaniem prezesa PFR czwarty element, nad którym należy się skoncentrować dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, to wdrożenie ustawy o REIT-ach, czyli funduszach inwestujących w nieruchomości.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Kraj i świat

2021-04-18, godz. 07:40 USA/ Kontrowersje wokół psa-robota w nowojorskiej policji Nowojorski departament policji (NYPD) ma od niedawna na swym wyposażeniu psa-robota Digidoga. Wywołało to duże zainteresowanie w mediach, ale też wzbudziło… » więcej 2021-04-18, godz. 07:20 Kończą się prace nad projektem na stałe rozwiązującym problem tzw. emerytur czerwcowych Rząd kończy prace nad projektem, który ma na stałe rozwiązać problem niekorzystnego wyliczania świadczeń osobom przechodzącym na emeryturę w czerwcu… » więcej 2021-04-18, godz. 07:20 MŚ w snookerze - O'Sullivan chce ochrony przed podekscytowanymi kibicami Sześciokrotny mistrz świata Ronnie O'Sullivan ma nadzieję, że organizatorzy rozpoczętego w sobotę czempionatu globu w Sheffield zapewnią snookerzystom ochronę… » więcej 2021-04-18, godz. 07:20 Trwa Rok Norwidowski, kulminacja pod koniec września Wystawy, filmy, publikacje, spektakle, premiera opery - to niektóre wydarzenia obchodzonego właśnie Roku Norwidowskiego, ustanowionego przez Sejm RP w 200… » więcej 2021-04-18, godz. 07:20 Czwarta rocznica śmierci Olega Zakirowa - majora KGB, który pomógł ujawnić zbrodnię katyńską 18 kwietnia 2017 r. w Łodzi zmarł major KGB Oleg Zakirow. Musiał uciekać z Rosji, bo pomagał wyjaśnić okoliczności zbrodni katyńskiej. M.in. dzięki niemu… » więcej 2021-04-18, godz. 07:10 Kalendarz rocznic 19–25 kwietnia 19 kwietnia ----------- 1773 - W Warszawie rozpoczął obrady sejm rozbiorowy, którego celem było zatwierdzenie decyzji zaborców o podziale Rzeczypospolitej… » więcej 2021-04-18, godz. 07:10 PAŻP: w marcu liczba operacji lotniczych spadła w Polsce o 51 proc. rdr Startów i lądowań na wszystkich polskich lotniskach w marcu br. było o 51 proc. mniej wobec marca 2020; warszawskie Lotnisko Chopina odnotowało spadek o 49… » więcej 2021-04-18, godz. 07:10 Ekspertka z UŁ: w czasie pandemii bezdomni są wykorzeniani z miejsc, stanowiących namiastkę domu W czasie pandemii okresowo zamykany jest dostęp do różnych miejsc w przestrzeni publicznej, jak parki, ogrody miejskie, tereny zielone. Dla osób z problemem… » więcej 2021-04-18, godz. 07:10 Wicemarszałek Piotr Zgorzelski chce budować Chadecję Polską, ale chętnych nie widać Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (KP-PSL) ogłosił zamiar budowania przez ludowców nowego bloku Chadecja Polska, w którym widzi także konserwatywnych… » więcej 2021-04-18, godz. 07:00 Ikonowicz: nie będę współpracował z Wróblewskim, jeśli zostanie RPO Nie będę współpracował z Bartłomiejem Wróblewskim, jeśli zostanie RPO, bo musiałbym zaakceptować jego wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »