Radio Opole » Kraj i świat
2021-02-28, 14:10 Autor: PAP

Poznań/ Wsparcie dla kobiet z diagnozą ciężkiej wady rozwojowej płodu

Na bezpłatne konsultacje psychologiczne i prawne będą mogły liczyć w Poznaniu kobiety z diagnozą ciężkiej wady rozwojowej płodu. W poniedziałek miasto rozpoczyna projekt pn. "Mamy prawo do wsparcia".

Poznański magistrat podał, że finansowane z budżetu miasta przedsięwzięcie będzie realizowane co najmniej do końca 2021 r. Na realizację zadania miasto przeznaczyło 30 tys. zł.

W jego ramach kobietom z diagnozą ciężkiej wady rozwojowej płodu oraz tym, które są w połogu, a u ich dziecka zdiagnozowano ciężką, nieodwracalną chorobę lub wadę rozwojową zapewnione zostanie bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne. Z pomocy zapewnionej w ramach zadania mogą skorzystać także partnerzy kobiet w ciąży oraz ojcowie chorych, nowo narodzonych dzieci.

"Każdy rodzic, któremu przychodzi zmierzyć się z diagnozą dotyczącą nieodwracalnych ciężkich wad swojego dziecka, przeżywa własne niepokoje i rozterki. Jako miasto od wielu lat prowadzimy politykę prorodzinną i dlatego pragniemy wspierać mieszkańców w również w tych bardzo trudnych dla nich momentach" - powiedział wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

Konsultacje psychologiczne będą dostosowane do potrzeb konkretnej osoby, mogą odbywać się on-line, telefonicznie lub stacjonarnie w miejscu pracy eksperta.

Także konsultacje prawne będą prowadzone on-line, telefonicznie, mailowo lub stacjonarnie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Miasto podało, że ich zakres będzie obejmował zagadnienia z tematyki badań prenatalnych, zasiłków i innych form wsparcia rodziców chorych dzieci, praw pacjenta, praw do informacji, do dokumentacji medycznej, praw do urlopu i zasiłków oraz prawa pracy.

Realizatorem zadania jest Fundacja Wspierania Rodziny Matecznik. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć m.in. na internetowej stronie organizacji. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ krap/

Kraj i świat

2021-10-24, godz. 11:40 Etiopka Gidey z rekordem świata w półmaratonie Etiopka Letesenbet Gidey wynikiem 1:02.52 ustanowiła w Walencji rekord świata w półmaratonie. » więcej 2021-10-24, godz. 11:40 USA/ 11 dzieł Picassa sprzedane za 108 mln dolarów 11 prac Pabla Picassa, należących do amerykańskiej grupy hotelowo-kasynowej MGM Resorts, w tym portret jego muzy Marie-Therese Walter, zostało sprzedanych… » więcej 2021-10-24, godz. 11:30 W Polsce wykonano ponad 38,6 mln szczepień przeciw COVID-19 W Polsce od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano ponad 38,6 mln dawek szczepionek - wynika z danych zamieszczonych… » więcej 2021-10-24, godz. 11:30 El. MŚ hokeistek na trawie - Polki na ósmym miejscu Polskie hokeistki na trawie na ósmym, ostatnim miejscu zakończyły rywalizację we włoskiej Pizie w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych… » więcej 2021-10-24, godz. 11:20 Horała: Polska stoi po stronie praworządności w Unii Europejskiej Polska stoi po stronie praworządności w Unii Europejskiej. Stoimy po stronie traktatów, które mówią, że instytucje unijne mają tylko te kompetencje, które… » więcej 2021-10-24, godz. 11:20 Minister Gliński przyznał stypendium specjalne w maksymalnej wysokości Marcinowi Lewandowskiemu Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński zdecydował o przyznaniu stypendium specjalnego w maksymalnej wysokości lekkoatlecie… » więcej 2021-10-24, godz. 11:10 Podlaskie/ Spłonęła drewniana plebania w Studzienicznej; jedna osoba w szpitalu Ponad 60 strażaków gasiło w niedzielę rano drewnianą plebanię w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej (Podlaskie). Jedna osoba została przewieziona… » więcej 2021-10-24, godz. 11:10 Uganda/ Eksplozja w stolicy kraju, jedna osoba nie żyje Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku eksplozji, która miała miejsce w sobotni wieczór w stolicy Ugandy Kampali - podała w niedzielę agencja… » więcej 2021-10-24, godz. 11:10 Jan Grabiec nowym szefem PO na Mazowszu Rzecznik PO Jan Grabiec został w sobotę wybrany na nowego szefa mazowieckich struktur PO. Był jednym kandydatem na tę funkcję; głosowało na niego 93,7 proc… » więcej 2021-10-24, godz. 11:10 Rywal Czarzastego w wyborach partyjnych chce ich unieważnienia (korekta) Piotr Rączkowski, rywal Włodzimierza Czarzastego w wyborach na współprzewodniczącego Nowej Lewicy, chce ich unieważnienia. 'Zostały naruszone moje prawa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »