Radio Opole » Gospodarka
2023-05-31, 18:20 Autor: Witold Wośtak

Za nami Giełda Pracy UO. Nie tylko studenci mieli okazję zapoznać się z ofertami [ZDJĘCIA]

Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego 2023 [fot. Adam Dubiński]
Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego 2023 [fot. Adam Dubiński]
Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego 2023 [fot. Adam Dubiński]
Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego 2023 [fot. Adam Dubiński]
Ponad 30 firm oraz instytucji zaprezentowało się na jedenastej Giełdzie Pracy Uniwersytetu Opolskiego. To była przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertą, możliwościami czy wymaganiami odnośnie pracy na różnych stanowiskach.
W programie ujęto również szkolenie dotyczące zachowania podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz znajomości praw pracownika. Dwie studentki public relations nie szukały zatrudnienia, ale wizytę na giełdzie pracy uznają za ciekawą.

- Większość firm jest nastawiona na pracowników typu inżynierzy, chemicy, ewentualnie HR lub administracji, dlatego dla naszej branży public relations nie ma tutaj zbyt wielu możliwości. To jest natomiast świetne miejsce dla osób jeszcze poszukujących swojej ścieżki zawodowej.

- Myślę, że warto podejść i zapytać przyszłych pracodawców o możliwość stażu lub praktyk. Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego oraz poznać przyszłych pracodawców. Na podstawie naszej wizyty tutaj można zdobyć ciekawe informacje, więc warto przyjść i popytać.

Eugenia Godlewska, specjalista do spraw rekrutacji w firmie Multiserwis z Krapkowic, mówi, że na uniwersytecie można rekrutować pracowników do administracji.

- Mamy ogromny biurowiec w Krapkowicach oraz oddział w Ostrzeszowie, gdzie potrzebujemy pracowników administracji. Obecnie poszukujemy rekruterów, pracownika do działu kadr, do bezpieczeństwa i higieny pracy, także jest mnóstwo zawodów oferowanych studentom Uniwersytetu Opolskiego przez Multiserwis.

Na UO prezentowała się również policja. - Uczestnicy pytają o naszą ofertę czy ścieżkę do stania się funkcjonariuszem - informuje młodszy aspirant Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Są zarówno osoby orientujące się dopiero na rynku pracy przy różnych stanowiskach, ale są również osoby poważnie myślące o służbie w policji. Pytają szczegółowo o warunki konieczne do bycia policjantem, jak wygląda codzienna służba oraz z jakimi sytuacjami mierzymy się na co dzień.

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiada Akademickie Centrum Karier UO.
Studentki
Eugenia Godlewska
Przemysław Kędzior

Gospodarka

2023-09-22, godz. 15:00 Trwa wypłacanie czternastych emerytur. W regionie otrzyma je ponad 245 tys. osób O przyznanie tych świadczeń nie trzeba wnioskować. ZUS z urzędu przekaże pieniądze na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. » więcej 2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 13:45 Miało być pięknie, ale nie wyszło. Mieszkańcy składają reklamacje za wakacje Wrócili niezadowoleni z urlopu i składają reklamacje. Wrzesień to czas, kiedy rzecznicy praw konsumentów mają najwięcej skarg dotyczących usług turys… » więcej 2023-09-20, godz. 10:00 Opolscy rolnicy o embargu na ukraińskie zboże. Zdania są podzielone - Ukraińskie zboże nie powinno zostawać w Polsce, ale powinno się szukać bardziej dyplomatycznego rozwiązania, bo znów będą straty - mówią opolscy rolnicy… » więcej 2023-09-19, godz. 18:30 Prewencja w gospodarstwie to podstawa. Opolski KRUS szkolił rolników O bezpieczeństwie w rolnictwie i najnowszych świadczeniach oferowanym rolnikom rozmawiano podczas spotkania panelowego organizowanego przez opolski oddział… » więcej 2023-09-19, godz. 12:52 Bezrobocie maleje. 20 tysięcy Opolan jest obecnie bez pracy 6 procent - taka jest obecnie stopa bezrobocia w naszym regionie. Według danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ona wciąż minimalnie spada. Na ten moment osób… » więcej 2023-09-18, godz. 18:00 Rynek biopaliw się rozrasta. Janusz Kowalski zapowiada, że skorzystają na tym rolnicy - Rynek polskich zbóż przeznaczonych na biopaliwa wzrośnie z 3 mln ton do 3,5 mln ton - poinformował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, podczas konferencji… » więcej 2023-09-18, godz. 15:15 Wymiana doświadczeń i informacje o możliwym wsparciu. Biznesowe spotkanie w Olszowej O ulgach podatkowych, wsparciu biznesu i współpracy rozmawiano w Olszowej. W miejscowej restauracji odbyło się spotkanie z cyklu „Business Mixer KSSE w każdej… » więcej 2023-09-15, godz. 19:10 Brzeska "Zielonka" ma nową drogę. Inwestycja WSSE na Opolszczyźnie Nieco ponad 750 metrów nowej drogi oddano oficjalnie do użytku na brzeskiej 'Zielonce'. To teren inwestycyjny gminy, który pozostaje w zasobach Wałbrzyskiej… » więcej 2023-09-15, godz. 17:45 Elektrownia Opole działa już 30 lat. Uroczysty jubileusz połączono z Dniem Energetyka [ZDJĘCIA] Przedsiębiorstwo każdego dnia dostarcza energię elektryczną dla ponad 4 milionów gospodarstw domowych. To trzecia największa elektrownia konwencjonalna w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »