Radio Opole » Gospodarka
2023-05-26, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Kluczborskie domy dziecka i ośrodek rehabilitacji do remontu za 5,5 miliona

Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
5,5 miliona złotych będzie kosztować remont dwóch domów dziecka i Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji w Kluczborku. Starostwo podpisało umowę z wykonawcą po rozstrzygnięciu przetargu, a inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.
Podstawowym celem jest poprawa komfortu dla dzieci, choć na czas remontu trzeba będzie znaleźć im inne miejsce do mieszkania.

- Nie zrobimy wszystkiego na raz - trzeba działać etapami - mówi starosta Mirosław Birecki.
- W Bogacicy zostanie między innymi całkowicie przebudowane piętro. W praktyce powstanie więc nowy dom dziecka z nowymi pokojami. Wszystko zostanie najpierw zerwane i na nowo zainstalowane, a mam na myśli instalacje. Co do domu dziecka w Bąkowie, przewidziany jest remont tarasu, a także poprawa warunków ogólnych przez remont sanitariatów czy toalet.

W Powiatowym Ośrodku Rehabilitacji mieści się poradnia psychologiczno-pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i rehabilitacja szpitala. Starosta zapowiada bardzo poważny remont.

- On polega na wymianie dachu, z którym od wielu lat są kłopoty między innymi poprzez nieproszonych gości w postaci kun. One przez lata skutecznie utrudniały funkcjonowanie tej jednostki, więc zobaczymy, jak przebiegnie remont i czy owe kuny nie będą przeszkadzać podczas prac.

Dodajmy, kluczborskie starostwo pozyskało na tę inwestycję 4 miliony 700 tysięcy złotych dotacji z Polskiego Ładu, a 835 tysięcy to wkład własny samorządu.
Mirosław Birecki 1
Mirosław Birecki 2

Gospodarka

2023-05-28, godz. 07:00 Nauczyciele z opolskich placówek specjalnych otrzymają podwyżki Nauczyciele pracujący w placówkach specjalnych w Opolu otrzymają podwyżki. Do tej pory ich dodatek do godziny dydaktycznej wynosił 7 złotych. Od maja będzie… » więcej 2023-05-27, godz. 13:00 NIK sprawdziła, jak samorządy finansują usługi ekspertów Podczas nabywania usług doradczych i eksperckich skontrolowane przez NIK samorządy dopuściły się nieprawidłowości na łączną kwotę 2,7 mln złotych -… » więcej 2023-05-26, godz. 16:15 Komprachcice otrzymały ostatnią transzę rekompensaty od Opola Opole przekazało gminie Komprachcice pół miliona złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na modernizację przedszkoli publicznych. » więcej 2023-05-26, godz. 13:20 Błędy we wnioskach o 500 plus jeszcze się zdarzają. Może to opóźnić wypłatę świadczeń Trwa przyjmowanie wniosków o świadczenie 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Do tej pory o to świadczenie wychowawcze aplikowało ponad 90 tysięcy mieszkańców… » więcej 2023-05-25, godz. 18:00 Głuchołazy wprowadzają czasowe zwolnienia podatkowe Gmina Głuchołazy chce przyciągać inwestorów dwuletnim zwolnieniem z podatku od nieruchomości. Z preferencji mogą skorzystać budujący nową nieruchomość… » więcej 2023-05-25, godz. 17:34 KRUS nagradza i wyróżnia. Poznaliśmy zwycięzców konkursu promującego bezpieczeństwo na wsi Młodsi nagrodzeni, dorośli wyróżnieni. Opolski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego docenił dbających o bezpieczeństwo. Rozstrzygnięto konkursy… » więcej 2023-05-25, godz. 13:15 ZUS: ponad 5 tys. wniosków w konkursie na poprawę BHP 146 wniosków w konkursie na poprawę bezpieczeństwa BHP złożyli do ZUS-u opolscy przedsiębiorcy. W całym kraju o 100 mln złotych walczy ponad 5 tys. fi… » więcej 2023-05-25, godz. 08:45 Opolanie wybierają pompy ciepła. Czy to dobry kierunek? Najpierw był boom na ogrzewanie domów gazem, teraz mieszkańcy wybierają pompy ciepła. Tak proces likwidacji tzw. kopciuchów w województwie opolskim podsumowuje… » więcej 2023-05-24, godz. 22:15 Producenci i przetwórcy rzepaku o wyzwaniach i sytuacji na rynku zbóż Spadające ceny w skupach i niestabilność rynku to główne problemy z jakimi borykają się producenci rzepaku. O perspektywach dla polskiego rzepaku i analizie… » więcej 2023-05-24, godz. 17:26 Namysłowskie starostwo chce wziąć spory kredyt. Pozwoli to na sfinansowanie dwóch dużych inwestycji Namysłowskie starostwo może zaciągnąć w tym roku ponad 8-milionowy kredyt. Pieniądze pozwolą pokryć koszt realizowanych już dwóch dużych inwestycji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »