Radio Opole » Gospodarka
2022-10-03, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Przebudowa drogi z Ligoty Książęcej do Biestrzykowic droższa niż planowano. Starostwo będzie musiało znaleźć dodatkowe 4 miliony złotych

Droga Ligota Książęca - Biestrzykowice [fot. Jakub Biel]
Droga Ligota Książęca - Biestrzykowice [fot. Jakub Biel]
Mimo kilkumiesięcznych poszukiwań, namysłowskiemu starostwu nie udało się znaleźć firmy, która wykonałaby remont drogi z Ligoty Książęcej do Biestrzykowic w zakładanej wcześniej cenie. Niezależnie od tego, droga ma jednak doczekać się modernizacji.
Pierwszy przetarg na realizację prac rozpisano w kwietniu. Procedurę unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. Mimo trzech kolejnych prób, nadal nie udało się zmieścić w kwocie, którą powiat przewidział na to zadanie. Najtańsza z ofert złożonych w ostatnim postępowaniu przewyższała zaplanowany budżet o prawie 4 miliony złotych, jednak jak mówi starosta Konrad Gęsiarz, tym razem samorząd nie chce już podejmować kolejnej próby znalezienia tańszej firmy.

- Przewidywaliśmy na to zadanie 13,5 miliona, najtańsza oferta opiewa na około 17,5 miliona. Zmierzamy jednak w kierunku rozstrzygnięcia tego przetargu, nawet za tę cenę 17,5 miliona. Nie widzimy możliwości, aby te ceny nagle zaczęły spadać, a też cała ta procedura trwa już blisko rok i czas najwyższy, aby ta droga zaczęła być przebudowywana - tłumaczy.

Aby pokryć brakującą kwotę powiat najprawdopodobniej zaciągnie kredyt, co jak zapewniają jego władze, jest możliwe ze względu na dobrą kondycję finansową samorządu.

Prace remontowe mają objąć około 15-kilometrowy odcinek między drogami wojewódzkimi nr 396 i 454, przebiegający przez 5 miejscowości. Dokumentacja zakłada, ze inwestycja zakończy się w listopadzie przyszłego roku.

Przypomnijmy, że zadanie zostało dofinansowane w ramach rządowego programu Polski Ład, z którego pochodzi blisko 13 milionów złotych.
Konrad Gęsiarz

Gospodarka

2022-12-07, godz. 11:30 Velux wręczy mniej wypowiedzeń, niż początkowo planowano. Zwolnienia rozpoczną się w styczniu W styczniu rozpocznie się proces redukcji etatów w namysłowskiej fabryce okien Velux. Firma porozumiała się już z pracownikami w kwestii zapowiadanych zwolnień… » więcej 2022-12-07, godz. 10:10 W Kędzierzynie-Koźlu żyje się dobrze. "Coś się w tym mieście dzieje" Kędzierzyn-Koźle zajął pierwsze miejsce w rankingu 'Gmina dobra do życia'. W przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP zestawieniu zwyciężył w kategorii… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 16:26 Cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasta - o tym dyskutują w PNT Opole przystąpiło do Sinotaic, czyli polskiego klastra Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji. » więcej 2022-12-06, godz. 14:16 Zdrowa węza to zdrowe pszczoły. Nyscy pszczelarze już po zakupach Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy z pieniędzy własnych oraz dotacji z urzędu marszałkowskiego kupiło półautomatyczną linię do produkcji węzy pszczelej… » więcej 2022-12-06, godz. 12:00 966 milionów euro dla Opolszczyzny, ale na co je wydać? Szczegółowy plan musi być gotowy na początku roku Pieniądze zatwierdzone. Kto i kiedy skorzysta pierwszy? Opolskie znalazło się w gronie 5 polskich województw, których plany wydatkowania pieniędzy unijnych… » więcej 2022-12-06, godz. 08:00 W Opolu mieszka się dobrze - wynika z rankingu Stolica regionu znalazła się w czołówce rankingu 'Gmina dobra dla życia'. Ten przygotowywany jest corocznie przez Serwis Samorządowy PAP. Opole zajęło… » więcej 2022-12-05, godz. 16:24 Opole: 7 firm zgłosiło się do przebudowy ulicy Krapkowickiej Czy ulica Krapkowicka w Opolu doczeka się przebudowy? To się okaże za kilka dni. Dziś (05.12) w opolskim ratuszu otwarto koperty z ofertami potencjalnych wykonawców… » więcej 2022-12-05, godz. 14:57 Ireneusz Jaki nadal prezesem WiK. Jest decyzja sądu Ireneusz Jaki może wrócić do pracy jako prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o… » więcej 2022-12-05, godz. 13:15 Zadłużenie w ZUS-ie? Można się dogadać ZUS oferuje ulgi i umorzenia dla zadłużonych przedsiębiorców. Jest kilka sposobów, by uregulować zaległości z tytułu opłacania składek. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »