Radio Opole » Gospodarka
2021-10-06, 08:56 Autor: Piotr Wójtowicz

30 lat temu KRUS zastąpił "wycug". W tym roku instytucja świętuje jubileusz. Za nami obchody w Brzegu [ZDJĘCIA, FILM]

Gala 70-lecia KRUS na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu
Jeszcze kilka lat temu politycy zapowiadali likwidację KRUS, natomiast ta instytucja obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. W związku z jubileuszem na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się wczoraj (05.10) gala, na którą zaproszono parlamentarzystów, samorządowców i prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandrę Hadzik.
Podczas spotkania mówiono o obecnej działalności Kasy, natomiast w kuluarach m.in. poseł Violettę Porowską, szefową PiS w regionie oraz prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandrę Hadzik pytaliśmy o przyszłość tej instytucji.

- Tę dyskusję już należy odsunąć na bok i uważam, że specyfika pracy rolnika jest taka że potrzebna jest mu dedykowana kasa - w ten sposób na pytanie o wcześniejsze plany likwidacji KRUS odpowiedziała poseł Violetta Porowska.

Prezes KRUS Aleksanda Hadzik uzupełniła: - My jesteśmy nie tylko od pobierania składek i wypłacania świadczeń, ale również prowadzimy działalność prewencyjną i rehabilitacyjną.

Prezes Izby Rolniczej w Opolu Marek Froelich podkreślił: - Dobrze, że 30 lat temu ktoś się pochylił i skomponował to ubezpieczenie, jak jest to obecnie.

Podczas gali głos zabrała również Anna Meryk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich. To placówka, która uczestniczy z konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. - Ja również uważam, że KRUS odpowiada potrzebom rolników - mówił dyrektor - Jako dziecko pamiętam, że dawny "wycug" zastąpił KRUS i rolnik dzięki temu ma zastąpiony byt i nie musi się oglądać, czy w gospodarstwie wyrośnie i będzie miał na chleb.
KRUS

Gospodarka

2021-10-27, godz. 13:30 Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt 'kopciuchów' zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy… » więcej 2021-10-27, godz. 08:45 Komisja konkursowa wybrała prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. "Kluczowe jest jego doświadczenie" Janusz Ratajczyk będzie nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Marcin Kisilica, jego poprzednik, złożył rezygnację i od lipca szpitalem… » więcej 2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »