Radio Opole » Gospodarka
2021-04-22, 10:30 Autor: Witold Wośtak

Premier podpisał listę opolskich inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Suma dotacji przekracza 58 milionów złotych [FILM, ZDJĘCIA]

Premier podpisał listę opolskich inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
58 milionów złotych premier Mateusz Morawiecki przyznał województwu opolskiemu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Patrząc na listę podstawową oraz rezerwową, łączne dofinansowanie 40 milionów posłuży 72 inwestycjom gminnym, a prawie 18 milionów to dotacje do 19 zadań samorządów powiatowych. Wojewoda Sławomir Kłosowski nazywa tę kwotę ogromną i bezprecedensową. - Opolszczyzna to jeden wielki plac budowy - przekonuje.

- Biorąc pod uwagę aktualny rozwój infrastrukturalny województwa opolskiego - budowane obwodnice i mosty oraz zapowiedź budowy kolejnych mostów na Opolszczyźnie - naprawdę od 1989 roku taki boom inwestycyjny nie miał miejsca w województwie opolskim.

Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa regionalnych struktur tej partii zaznacza, że pieniądze pomogą wyremontować drogi często bardzo zapomniane.

- To są często osiedlowe drogi i ktoś może powiedzieć, że zapomniane - biegnące od jednego punktu peryferyjnego do drugiego. Są również drogi ważne w większych miejscowościach, tak jak na przykład w Nysie czy Głuchołazach. W każdym razie one wszystkie służą ludziom.

Katarzyna Czochara, druga posłanka PiS uważa, że okres rządu Zjednoczonej Prawicy to czas dobrobytu dla Opolszczyzny.

- W ciągu ponad 5 lat możemy mówić o miliardach złotych, jakie spłynęły na Opolszczyznę. To są zarówno dofinansowania do dróg samorządowych, jak i pieniądze kierowane na ważne, strategiczne inwestycje.

Realizacja inwestycji pozwoli na budowę lub remont łącznie 81 kilometrów dróg.
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska
Katarzyna Czochara

Gospodarka

2021-05-17, godz. 16:30 Uwaga pracodawcy! W ZUS trzeba podać kod zawodu ubezpieczonego pracownika Od 16 maja obowiązuje nowa zasada w zgłoszeniach do ubezpieczeń społecznych. W formularzach zgłoszeniowych trzeba poinformować o wykonywanym przez ubezpieczonego… » więcej 2021-05-17, godz. 12:15 W Sieroniowicach powstało centrum dystrybucyjne. Pracę znajdzie 500 osób Jutro (18.05) z nowego centrum dystrybucyjnego sieci sklepów Dino wyjadą pierwsze transporty. Hala o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych powstała na strefie… » więcej 2021-05-16, godz. 18:00 Stawiane są kolejne zbiorniki zwiększające możliwości pracy. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Prace przy rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Gościejowicach postępuje zgodnie z planem. To kluczowa inwestycja dla gminy Niemodlin. » więcej 2021-05-16, godz. 11:31 KOWR uruchomił pożyczki dla rolników Opolscy rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoje gospodarstwo lub jeszcze bardziej rozwijać w nim produkcję na przykład rośliną mogą ubiegać się o pomoc… » więcej 2021-05-16, godz. 09:48 Polacy pracujący w Izraelu nie muszą się już martwić o swoje ubezpieczenie. ZUS podpisał porozumienie w tej spra… ZUS wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników i przedsiębiorstw. Od początku maja obowiązuje polsko-izraleska umowa o zabezpieczeniu społecznym. Daje… » więcej 2021-05-15, godz. 10:10 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie remontowana jest jedna ze strategicznych ulic Nie tylko powstająca obwodnica będzie miała wpływ na ruch w centrum Niemodlina. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słonecznej. Jak informuje burmistrz Dorota… » więcej 2021-05-14, godz. 16:24 Gmina Głogówek ma samochód dostawczy... za darmo Gmina Głogówek bez żadnych wydatków powiększyła swój tabor. Samochód dostawczy citroen berlingo trafił do gminy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości… » więcej 2021-05-14, godz. 13:16 Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała pierwszy kwartał. Jest lepiej niż przed rokiem, mimo podwyżek cen surowców 13 maja koncern chemiczny Grupa Azoty ZAK S.A. opublikował skonsolidowany raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Mimo wzrostu cen surowców niezbędnych… » więcej 2021-05-14, godz. 10:51 Rusza branża hotelarska, a wakacje za pasem. Opolski ZUS zachęca do aktywowania bonu turystycznego Świadczenie wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł… » więcej 2021-05-13, godz. 21:00 Pod koniec maja ruszy remont DW457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »