Radio Opole » Gospodarka
2021-03-26, 12:12 Autor: Marcin Boczek

Blisko 14 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin Głuchołazy, Głubczyce i Prudnik [FILM, ZDJĘCIA]

Blisko 14 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin Głuchołazy, Głubczyce i Prudnik
Blisko 14 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło do trzech opolskich gmin na budowę rekreacyjnej infrastruktury turystycznej, w tym na rozbudowę ścieżek rowerowych i parkingów. To Głuchołazy, Głubczyce i Prudnik.
- Dokładnie 13 750 000 złotych to pieniądze przeznaczone dla tych gmin w trudnym czasie walki z COVID-19 - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Żeby gminy poprzez inwestycje, poprzez te 13 milionów 750 tysięcy złotych miały możliwość inwestowania, bo przecież tu chodzi o tę działalność turystyczną, rekreacyjną, sportową, żeby wspierać maksymalnie gminy naszego województwa.

Najwięcej, bo 6 milionów złotych przypadło gminie Prudnik. - Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli połączyć Prudnik z Głuchołazami - mówi Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika. - Ta droga, którą będziemy budować, ścieżka rowerowa, która będzie przy drodze będzie otwierała Prudnik i w bezpieczny sposób będzie łączyć z Łąką Prudnicką, z Moszczanką, z Pokrzywną i Jarnołtówkiem i z Głuchołazami. Miejmy nadzieję, że tutaj za niedługo połączymy się pięknym szlakiem rowerowym i południe Polski będzie ścieżkami rowerowymi stało.

Gminie Głubczyce przyznano 3 miliony 814 tysięcy złotych. - Stoimy przed ogromnym zadaniem modernizacji naszego basenu - mówi Adam Krupa, burmistrz Głubczyc. - Może nie wszyscy wiedzą, ale my mamy jeden z największych otwartych basenów w kraju, a na pewno na południu Polski, bo to jest 6 tysięcy m2 otwartej wody w 5 nieckach. On był dawno modernizowany. Potrzeba jest nagląca, żeby go zmodernizować, on 50 lat już funkcjonował, dlatego jest to dla nas naprawdę ogromne wsparcie.

Do gminy Głuchołazy z kolei wpłynęło 4 miliony 192 tysiące złotych. - W ostatnich miesiącach z powodu pandemii jesteśmy świadkami głównie turystyki jednodniowej - mówi Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz. - Przedtem ośrodki były otwarte, więc i miejsca parkingowe były, dlatego takim priorytetem jest rozbudowa przede wszystkim całej infrastruktury turystycznej poprzez parkingi, miejsca dodatkowo oświetlone, ale także infrastruktura drogowa.

- Gmina otrzymała także 281 tysięcy złotych z tytułu pomocy dla przedsiębiorców. Na rozbudowę tras rowerowych typu single-track i "Złotych Ścieżek" w Głuchołazach - dodaje burmistrz Szupryczyński.
Sławomir Kłosowski
Grzegorz Zawiślak
Adam Krupa
Edward Szupryczyński

Gospodarka

2021-04-20, godz. 19:56 Nysa: do końca miesiąca można składać wnioski o dopłaty do wymiany pieców. W tym roku gminny program jest realizowany… Trwa nabór do kolejnej edycji programu wymiany pieców w gminie Nysa. W tym roku samorząd przeznaczył na dopłaty mniejszą kwotę niż dotychczas, jednak nie… » więcej 2021-04-20, godz. 14:00 Więcej pieniędzy z zewnątrz pomoże w rozbudowie brzeskiego żłobka. Koszt inwestycji będzie jednak wyższy, niż… Brzeg uzyskał kolejne dofinansowanie do rozbudowy miejskiego żłobka. Oprócz przyznanych wcześniej 115 tysięcy złotych z programu Maluch Plus, gmina będzie… » więcej 2021-04-20, godz. 10:30 Zmiany w tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania… - Wniosek o zwolnienie można złożyć najwcześniej 4 maja, a najpóźniej 30 czerwca - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa… » więcej 2021-04-20, godz. 08:45 Opolski ZUS organizuje darmowe webinaria Do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line zachęcają eksperci opolskiego oddziału ZUS-u. Wystarczy dostęp do internetu, a wówczas bez wychodzenia z domu… » więcej 2021-04-19, godz. 16:30 Trwa rozbudowa PCZ w Kluczborku. Będzie łącznik i zmieni się rozmieszczenie oddziałów Ruszyły prace przy rozbudowie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Po pierwsze chodzi o budowę łącznika między budynkami, co zdecydowanie poprawi ko… » więcej 2021-04-19, godz. 12:30 Gmina Wołczyn uruchamia kolejny program dotacji na wymianę starych pieców. Mogą wnioskować też spółdzielnie i … Mieszkańcy gminy Wołczyn mogą przygotowywać wnioski o dotację na wymianę starych pieców. W tegorocznej puli magistratu jest sto tysięcy złotych. » więcej 2021-04-18, godz. 14:20 Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Gmina remontuje też 4 ulice w Kotorzu Małym Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Chodzi o ponad 3-kilometrowy odcinek od ronda w Zawadzie do Kotorza Małego. Gmina ruszyła także z… » więcej 2021-04-18, godz. 08:00 MZD w Opolu będzie montować kolejne czujniki parkowania Od poniedziałku (19.04) montowane będą w Opolu kolejne czujniki parkowania. System ITS pojawi się w strefie płatnego parkowania na ulicach Kropidły, Staromiejskiej… » więcej 2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »