Radio Opole » Gospodarka
2020-10-14, 09:37 Autor: Roman Juranek

Senat głosuje nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Senator PiS Jerzy Czerwiński powiedział, że komisja rolnictwa chce odrzucenia ustawy a ustawodawcza zgłasza poprawki.
Senat przeprowadzi dzisiaj głosowania nad poprawkami zgłoszonymi do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Zajmują się nią połączone komisje: rolnictwa i rozwoju wsi oraz ustawodawcza. Jerzy Czerwiński, senator PiS powiedział w Radiu Opole, że zdania obu komisji, co do nowelizacji, są podzielone.

- W przypadku tej ustawy interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych. W komisji rolnictwa zasiadają na ogół ci senatorowie, którzy są związani z rolnictwem. Ich ogląd sytuacji jest bardziej branżowy, zaś komisji ustawodawczej, w której ja zasiadam - jest to komisja, która zajmuje się, nazwałbym to: czystością legislacyjną - ogląd tej komisji jest inny.

Obrady ruszyły o 09:30. - Dzisiaj zapadną decyzje - dodał senator Czerwiński.

- Mamy 3 godziny na rozpatrzenie tych ponad 60 poprawek i o 12:30 wracamy na posiedzenie plenarne, gdzie z kolei izba, jako całość może zagłosować jeszcze inaczej. Tu ważna jest kolejność głosowania. Najpierw się głosuje w senacie nad ewentualnym odrzuceniem ustawy w całości, jeśli taki wniosek nie przechodzi, to nad przyjęciem ustawy bez poprawek i jeśli to nie przechodzi, to wtedy pochylamy się nad poszczególnymi poprawkami i już rozpatrujemy ustawę czysto merytorycznie.
Jerzy Czerwiński
Jerzy Czerwiński

Gospodarka

2020-10-20, godz. 18:30 "Bartek" z opolskiego PNT pomaga w odkażaniu. Naukowcy z Opolszczyzny stworzyli innowacyjne urządzenie Waży niecałe 15 kilogramów, jest niewielkich rozmiarów i ma niskie zużycie energii elektrycznej. Mowa o elektrofumigatorze „Bartku', który służy jako… » więcej 2020-10-20, godz. 15:15 Rozpoczął się kapitalny remont Domu Pomocy Społecznej w Branicach Plac budowy został już przekazany wykonawcy, który przeprowadzi kompleksowy remont obiektu. Zadanie w całości realizowane jest z pieniędzy z Narodowego Funduszu… » więcej 2020-10-20, godz. 13:00 Drogowcy naprawią nawierzchnię na dwóch kolejnych odcinkach tras wojewódzkich Nowy asfalt będzie jeszcze przed zimą. Dziś (20.10) w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisano z wykonawcą umowy na remont dwóch szos. Chodzi o niespełna… » więcej 2020-10-20, godz. 11:00 Pracownik może dostać rekompensatę za obniżone chorobowe, opiekuńcze czy macierzyńskie Jest szansa na rekompensatę za obniżone w pandemii zasiłki chorobowe, opiekuńcze czy macierzyńskie. » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 2 miliony złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Chodzi o centrum badań i innowacji O 2 miliony złotych zwiększył dziś (19.10) zarząd województwa dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu… » więcej 2020-10-18, godz. 10:00 Czy uda się zdobyć ministerialne pieniądze na dalszą renowację kościoła świętej Anny w Oleśnie? Chodzi o 1,4… O ponad 1,4 miliona złotych na dalszą renowację kościoła świętej Anny w Oleśnie złożyła wniosek tamtejsza Parafia Bożego Ciała. Decyzja należy do… » więcej 2020-10-15, godz. 17:00 Sukces opolskiej KAS. Wykryto milionowe nieprawidłowości spółki w rozliczaniu podatku dochodowego Jedna z opolskich spółek zawyżała koszty dotyczące opłat za używanie znaków towarowych. Nieprawidłowości wykryli opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 14:30 ZUS uruchomił pomoc dla branży turystycznej, estradowej i eventowej Przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą od dzisiaj (15.10) wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o pomoc w ramach… » więcej 2020-10-15, godz. 12:15 Władze Politechniki Opolskiej chcą poprawić komfort życia w akademikach. Do przebudowy potrzeba ministerialnej dot… Politechnika Opolska chce przebudować dwa domy studenta. Władze uczelni złożyły wniosek inwestycyjny do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. » więcej 2020-10-14, godz. 19:30 Baborów remontuje swoje placówki oświatowe Władze Baborowa rozpoczęły realizację kompleksowej termomodernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wiejskiej. Właściwe prace rozpoczęto od wymiany… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***