Radio Opole » Gospodarka
2018-08-27, 11:15 Autor: Mariusz Chałupnik

PKS Kluczbork gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Najwięcej kursów rano oraz po południu

PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
Pasażerów z dziewięciu gmin będzie od 3 września przewoził PKS Kluczbork. Do ich obsługi spółka przeznaczy 30 autokarów.
- Jesteśmy już właściwie gotowi na 3 września, kiedy rozpocznie się rok szkolny - mówi Marcin Wiecha, prezes zarządu PKS Kluczbork. - Jak co roku, to jest zabieg logistyczny, żeby wszystko poukładać, żeby przede wszystkim autobusy były sprawne. Okres wakacyjny, to dla nas jest ciężka praca, głównie na warsztacie. Pracownicy stacji obsługi, gdy gros kierowców jest na urlopach, mają więcej czasu, żeby przyjrzeć się autobusom pod względem sprawności technicznej. Mam zapewnienia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Główne zadanie spółki na obsługiwanych terenach to zapewnienie transportu dojeżdżającym do pracy oraz do szkół. Pasażerowie z powiatu kluczborskiego będą mieli zapewnione połączenia z każdego punktu.

- Tu się nic nie zmieni w stosunku do lat poprzednich. Patrzymy jednak na ekonomię połączeń, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji i ludzie nie mieli aż tylu samochodów - dodaje Wiecha. - Teraz głównie ten nasz transport opiera się na dowozie młodzieży i dzieci do szkół oraz ludzi do pracy. Większość pracy przewozowej jest w godzinach porannych, gdy musimy dowieźć pasażerów do szkoły i pracy i później około godziny 14, gdy są tak zwane kursy powrotne. W tym tak zwanym międzyczasie, czyli od 9 do 13, te kursy są ograniczone.

Oprócz powiatu kluczborskiego PKS będzie obsługiwał również gminy z powiatów oleskiego, kępińskiego oraz wieruszowskiego.
Marcin Wiecha
Marcin Wiecha

Gospodarka

2021-06-15, godz. 08:15 Roland Wrzeciono nowym szefem spółki komunalnej w Antoniowie Roland Wrzeciono objął stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Antoniowie w gminie Ozimek. Przez ostatnie sześć lat zarządzał… » więcej 2021-06-14, godz. 17:39 Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią tam, gdzie były PGR-y Gmina Pawłowiczki to jedna z trzech w województwie opolskim z terenami po byłych PGR-ach, która otrzymała 100% dofinansowania do wnioskowanej kwoty z Rządowego… » więcej 2021-06-13, godz. 11:37 Nowe drogi transportu rolnego powstają jak grzyby po deszczu Coraz więcej dróg polnych, wyjeżdżonych kołami traktorów, zmienia się w gładkie, asfaltowe trakty pozwalające nie tylko rolnikom szybko dojechać do pól… » więcej 2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej 2021-06-10, godz. 14:21 W powiecie krapkowickim powstają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe powstają na terenie powiatu krapkowickiego. Po kilku latach zastoju, prywatne firmy znów są zainteresowane inwestowaniem w zieloną… » więcej 2021-06-09, godz. 17:30 Mieszkańcy Głogówka mogą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu Do 30 czerwca w gminie Głogówek można złożyć wniosek na utylizację azbestu z pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel pochodzą z konkursu ogłoszonego… » więcej 2021-06-09, godz. 15:00 Władze Kietrza przygotowują się do budowy kanalizacji sanitarnej Gmina Kietrz otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Raciborskiej oraz części ulicy Długiej. To prawie 65… » więcej 2021-06-09, godz. 13:00 Koniec budowy kanalizacji sanitarnej we Wroninie Na ukończeniu jest budowa II etapu kanalizacji sanitarnej we Wroninie, w gminie Polska Cerekiew. Gdy inwestycja będzie zakończona, samorząd będzie mógł… » więcej 2021-06-09, godz. 10:55 Maszyna za 11 mln zł do fotooptycznej segregacji śmieci zwiększy poziom recyklingu odpadów w Kędzierzynie-Koźlu Spółka Czysty Region z Kędzierzyna-Koźla będzie miała nowoczesną instalację do segregacji odpadów. Dzięki temu zamiast 30%, około 40% odpadów przywiezionych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »