Radio Opole » Sport i turystyka
2021-10-11, 08:29 Autor: Paweł Konieczny

Wiek nie gra roli, bo wciąż są w formie. W Kędzierzynie-Koźlu rozdano medale ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [ZDJĘCIA]

Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarskie ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów [fot. Piotr Sumara / PLS]
Siatkarze JSW Jastrzębia Borynia triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych w zakończonych w niedzielę (10.10) 25. ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów. Trzydniowe zawody odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu.
Do rywalizacji stanęło kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Gracze z Jastrzębia triumfowali w zestawieniu 35+ i 55+. W kategorii 40+ najlepszy był Volley Club Warszawa, w 50+ triumfował REST Rzeszów, a w 60+ Old Stars Nałęczów. W najstarszej ekipie 65+ najlepsi okazali się reprezentanci Professional Warszawa.

Drugi trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski, złoty medalista kategorii 55+ przyznaje, że stęsknił się za tymi zawodami. - Są to moje dwudzieste trzecie mistrzostwa - wspomina. - Zaczęliśmy w Jastrzębiu i tak się to toczy z roku na rok. Dostaliśmy koszulki z napisem "Dobrze być mistrzem". Czekały na nas dwa lata, bo ostatnio nie zdobyliśmy mistrzostwa, a w tamtym roku nie było zawodów z powodu pandemii. Cieszymy się, że w tym roku się udało. Miło było spotkać tych ludzi, a przez tyle lat poznaliśmy ich mnóstwo - dodaje.

Zawody odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu po raz piąty. Co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.
Leszek Dejewski

Sport i turystyka

2021-10-27, godz. 20:57 Żużel: Mads Hansen odchodzi z opolskiego Kolejarza. Nowy pracodawca to wygrany ostatniego sezonu 2. ligi Choć od zakończenia sezonu było to niemal przesądzone, to teraz jest już pewne. Po trzech latach Mads Hansen opuszcza Kolejarza Opole. Duński żużlowiec… » więcej 2021-10-27, godz. 08:15 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów w RO 3 SPORT Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. » więcej 2021-10-26, godz. 23:07 Sześć krążków Budowlanych na mistrzostwach kraju do lat 15 Sześć medali przywieźli z mistrzostw Polski do lat 15 ciężarowcy Budowlanych Opole. Zawody odbyły się w Ciechanowie. » więcej 2021-10-26, godz. 13:23 Nie żyje Jan Ścigocki, pasjonat sportu ze Strzelec Opolskich Szeroko znany jako 'kapitan Jan' - Jan Ścigocki zarażał kolejne pokolenia dzieci miłością do kajakarstwa i narciarstwa biegowego. » więcej 2021-10-26, godz. 09:30 Medale karateczek z Tarnowa Opolskiego w Katowicach Kinga Jezierzańska oraz Aleksandra Rutkowska z Akademii Sztuk Walki PAPON Team z Tarnowa Opolskiego skutecznie rywalizowały w międzynarodowych zawodach w Katowicach… » więcej 2021-10-26, godz. 08:08 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim w RO 3 SPORT W podróż po Wielkim Szlaku Himalajskim zabrał nas Bartosz Malinowski, który był prelegentem X edycji Opolskiego Festiwalu Gór w Opolu. » więcej 2021-10-25, godz. 19:00 Światowa czołówka jeźdźców rywalizowała w Zakrzowie. Wysokie pozycje Polaków Zakrzów gościł światową czołówkę jeździecką. Na obiekcie LKJ Lewada odbyły się silnie obsadzone zawody w ujeżdżeniu CDI Zakrzów. » więcej 2021-10-25, godz. 16:29 Zapasy: młodzi namysłowianie nie zawiedli 7 medali wywalczyli młodzicy i młodziczki Orła Namysłów w Miliczu. Tam odbył się silnie obsadzony zapaśniczy turniej klasyfikacyjny w stylu wolnym. » więcej 2021-10-25, godz. 10:00 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w karate. Prym wiedli zawodnicy z Krakowa 200 zawodników z całej Polski rywalizowało o medale w Głuchołazach. Honorowy patronat nad turniejem objęła 'Kapituła Orderu Uśmiechu'. » więcej 2021-10-25, godz. 08:30 Odra zremisowała z Jastrzębiem. Retransmisja w RO 3 SPORT Odrze Opole nie udało się przełamać klątwy Jastrzębia. W 14. kolejce Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »