Radio Opole » Sport i turystyka
2020-09-26, 19:46 Autor: Przemysław Wałowski

Pewna wygrana UNI Opole na inaugurację sezonu

UNI Opole [fot. Przemysław Wałowski]
Siatkarki UNI Opole udanie rozpoczęły rozgrywki 1. Ligi Kobiet. Wicemistrzynie z zeszłego sezonu pokonały u siebie KS Olimpię Jawor 3:0. W setach było do 16, 23 i 18.
Opolanki bardzo dobrze weszły w pierwszy set i już po chwili prowadziły 6:2. Zawodniczki UNI przeważały w każdym aspekcie gry i systematycznie powiększały przewagę nad rywalkami, wygrywając 25:16. Kolejny set był już znacznie bardziej wyrównany: w pewnym momencie obie drużyny miały po 14 punktów, a zaraz potem Olimpia prowadziła. Drużyna z Opola wróciła jednak w końcówce i wygrała drugiego seta dwoma punktami.

Początek trzeciego set-a miał podobny przebieg. Zespoły remisowały 11:11, jednak zawodniczki UNI Opole okazały się zdecydowanie lepsze w końcówce i ostatecznie zwyciężyły 25:18. Nagrodę MVP przyznano kapitan UNI Opole, Marcie Ciesiulewicz.

– Jestem zadowolony ze zwycięstwa, graliśmy dobrą pierwszą piłkę po przyjęciu. Mieliśmy jeszcze trochę problemów z blokowaniem i kontratakiem. Wynikało to z tego, że nasz rywal gra siatkówkę troszkę inną niż nasza. Wykorzystali nasze słabości, my musimy nad nimi pracować – ocenił szkoleniowiec UNI Opole, Nicola Vettori.

– Myślę, że wynik jest zadowalający. Cieszymy się, że zakończyłyśmy mecz w trzech setach. Nasza gra? Uważam, że to nie było nawet 50% naszych możliwości. Potrafimy zdecydowanie lepiej grać, ale tak jak wiemy wszyscy – te pierwsze spotkania zawsze rządzą się swoimi prawami. Styl mamy jeszcze do poprawy, ale zwycięstwo smakuje dobrze. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że to miasto będzie tak żyło siatkówką. Wszyscy są dla nas bardzo życzliwi, mamy naprawdę świetne warunki i myślę, że jest to idealne miejsce, żeby drużyna była w Ekstraklasie – dodała nowa libero UNI Opole, Adriana Adamek.
Nicola Vettori
Adriana Adamek

Sport i turystyka

2020-10-24, godz. 07:00 Rozpędzona Pogoń przyjeżdża do Opola. Trudny sprawdzian Gwardii W 7. kolejce Superligi szczypiornistów Gwardia Opole zagra z Pogonią Szczecin. Opolanie powoli wracają do pełnej dyspozycji po zakażeniach koronawirusem i… » więcej 2020-10-23, godz. 17:45 Żużel: cele były inne, ale wyciągniemy wnioski. Prezes Kolejarza o sezonie 2020 Fatalny początek sezonu i zbyt szeroka kadra. To według prezesa Kolejarza Opole Zygmunta Dziemby przyczyny tego, że opolscy żużlowcy nie pojadą w przyszłym… » więcej 2020-10-23, godz. 14:30 Kolejne przypadki koronawirusa w Stali Nysa Stal Nysa otrzymała kolejne wyniki testów. Badania zostały przeprowadzone u 20 pozostałych członków drużyny (tj. zawodników oraz sztabu szkoleniowego)… » więcej 2020-10-23, godz. 13:30 Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wracają do treningów Trójkolorowi po samoizolacji wznowili zajęcia na własnych obiektach. W najbliższym czasie poznamy terminarz przełożonych spotkań mistrzów Polski. Niektóre… » więcej 2020-10-23, godz. 10:30 Jeden z koszykarzy opolskiej Politechniki zakażony koronawiursem Pozytywny wynik testu na koronawirusa w koszykarskim Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Zakażony jest jeden z zawodników. » więcej 2020-10-22, godz. 20:30 Koronawirus storpedował jubileuszowe plany Odry. Klub zrezygnował z dużej fety Jeszcze przez nieco ponad dwa miesiące Odra Opole będzie świętowała jubileusz 75-lecia klubu. Jak zapowiada prezes Tomasz Lisiński ze względu na obecną… » więcej 2020-10-22, godz. 12:37 W pustej hali po raz kolejny o ligowe punkty grali siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie Polskie stadiony i hale sportowe po wprowadzeniu ostatnich obostrzeń sanitarnych świecą pustkami. Wszystkie wydarzenia sportowe, bez względu na poziom rozgrywkowy… » więcej 2020-10-21, godz. 20:33 Siatkówka: kolejna porażka ZAKSY Strzelce Opolskie w ligowych rozgrywkach. "Trzeba się szybko pozbierać" Drużyna ZAKSY Strzelce Opolskie w zaległym meczu z 3. kolejki rozgrywek TAURON 1 Ligi przegrała we własnej hali z AZS AGH Kraków 1:3 (23:25, 25:16, 20:25… » więcej 2020-10-21, godz. 16:05 Koronawirus u opolskich siatkarek i futsalowców Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w zespołach sportowych z naszego regionu. Pozytywne wyniki testów w UNI Opole i Dremanie Opole Komprachcice. » więcej 2020-10-21, godz. 15:38 Koszykówka: Pogoń Prudnik wraca na parkiet Pogoń Prudnik zagra w Tychach z GKS-em. To zaległe spotkanie 4. kolejki Suzuki I ligi » więcej