Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-09-29, 21:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą

Olgierd Łukaszewicz podczas Festiwalu "Zero Nudy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Olgierd Łukaszewicz podczas Festiwalu "Zero Nudy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal "Zero Nudy" w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe z udziałem młodych widzów. O swojej pracy opowiadała też aktorka Anna Nehrebecka.
Ostatniego dnia festiwalu pokazany został film pt. "Generał Nil", który opowiada o Auguście Emilu Fieldorfie. Aktor pokazał młodym widzom liczącą tysiąc stron biografię dowódcy Armii Krajowej, którą przeczytał, aby przygotować się do tej roli.

- Chciałem pokazać młodzieży, że jak aktor przygotowuje się do roli, to szuka różnych materiałów - mówi artysta. - I z tej biografii wynikało dla aktora kilka szczegółów, które pomogły scharakteryzować tę postać. My aktorzy zajmujemy się przecież nie faktami, które zawiera scenariusz, tylko jaka to była postać - dodaje.

R rozmowę z Olgierdem Łukaszewiczem prowadził filmoznawca Dariusz Romanowski z Kina Studio Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Radio Opole było patronem medialnym Festiwalu "Zero Nudy".
Olgierd Łukaszewicz

Kultura i rozrywka

2023-12-09, godz. 16:00 Opolskie organy zabrzmią w samo południe w Filharmonii Opolskiej w profesorskim wykonaniu Koncerty 'W samo południe' w Filharmonii Opolskiej cieszą się dużym zainteresowaniem melomanów chcących usłyszeć opolskie organy. Niedzielne koncerty raz… » więcej 2023-12-09, godz. 09:00 Wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej zgromadził liczne grono odbiorców [ZDJĘCIA] Karolina Wojtas przygotowała na otwarcie swojej wystawy zatytułowanej 'Wystawa Przedśmiertna' happening - tort stylizowany na samą siebie, który podkroiła… » więcej 2023-12-08, godz. 23:42 Blues, rock'n'roll i rock zabrzmiał w Studiu M imienia SBB Warszawska formacja Rusty Pine wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M imienia SBB i przed słuchaczmi Rewirów Kultury na antenie Radia Opole… » więcej 2023-12-08, godz. 19:00 Finał III edycji "Teatrem w (O!)polskie" w Kluczborku Przed nami kolejny finał projektu 'Teatrem w (O!)polskie' realizowany przez Stowarzyszenie 'Pro Arte' w Kluczborku. Przedstawienie wystawi Opolski Teatr Rozm… » więcej 2023-12-08, godz. 18:30 "Messa di Gloria" zabrzmi na chóry i orkiestrę w Filharmonii Opolskiej Nietypowo nie w piątek, a w sobotę zabrzmi w Filharmonii Opolskiej koncert symfoniczny. Na scenie pojawi się orkiestra symfoniczna Filharmonii Opolskiej i dwa… » więcej 2023-12-08, godz. 15:00 Racławice Śląskie zapraszają na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy W niedzielę (10.12) w Racławicach Śląskich już po raz kolejny odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy. Każdego roku organizatorzy cały dochód… » więcej 2023-12-08, godz. 12:00 Bajka o tolerancji i wyrozumiałości w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach Nagrodzony na dwóch ogólnopolskich festiwalach teatralnych spektakl 'Kapelusz Pani Wrony' na podstawie lektury szkolnej Danuty Parlak mogły dziś (08.12) zobaczyć… » więcej 2023-12-07, godz. 16:29 Świąteczny weekend w Kędzierzynie-Koźlu. Przed nami kiermasz Tysiące lampek rozbłyśnie jutro (08.12) na choince ustawionej na kozielskim rynku. Wyczekiwany przez mieszkańców moment nastąpi o 18.00. Jednak już wcześniej… » więcej 2023-12-06, godz. 20:46 "Doceniamy, że seniorzy chwytają za pióro". Za nami Senioralny Wojewódzki Konkurs Literacki [ZDJĘCIA] Seniorzy z całej Opolszczyzny wrócili wspomnieniami do dawnych lat i zostali nagrodzeni. Za nami finał konkursu 'Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom', który… » więcej 2023-12-06, godz. 09:04 Archiwum Państwowe w Opolu obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia Z okazji 70-lecia Archiwum Państwowe w Opolu organizuje uroczystą galę, na której podsumuje dotychczasowe lata pracy. Będą także podziękowania, bo dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »