Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-10, 01:28 Autor: Monika Matuszkiewicz

Karolinka z czerwoną szminką! Nagroda im. Anny Jantar jedzie do Sochaczewa [ZDJĘCIA]

Felivers - zwycięzcy koncertu "Debiuty" 60. KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Felivers - zwycięzcy koncertu "Debiuty" 60. KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Felivers - zwycięzcy koncertu "Debiuty" 60. KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Felivers - zwycięzcy koncertu "Debiuty" 60. KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Grupa Felivers zwyciężyła w konkursie Debiutów 60. KFPP w Opolu. To do niej powędrowała opolska Karolinka, czyli nagroda imienia Anny Jantar oraz czek na 30 tysięcy złotych.
Czteroosobowy męski skład przyjechał do Opola z Sochaczewa. Rockowy utwór "Szminka" podbił serca jurorów.

- Po prostu byliśmy sobą. To bycie najlepszą wersją siebie każdego dnia i ciężka praca. To jest połączenie naszych czterech charakterów i po prostu energia, którą ludzie poczuli na scenie. Trzeba przyjść, posłuchać i zobaczyć. Fajnie, bardzo się cieszymy, ale nie dochodzi to do nas jeszcze trochę. Ciężko to sobie jakoś wyobrazić. Jak było wyczytywane, że otrzymują, to myślałem, że co - ex aequo, a później doszło do mnie, że ok, to zespół. Długo na to pracowaliśmy i jakby czujemy to, że nasza praca została doceniona, bo przez 7 lat to robimy - mówią reporterce Radia Opole.

Nagrodę publiczności odebrał pochodzący z Radomia Jan Majewski, który wyśpiewał utwór "Właściwie mi dobrze".

- Ja tak w sumie to dalej nie dowierzam. Czekam w głowie na werdykt. Pracuję aktualnie nad płytą, która ukaże się jesienią, bo to są takie jesienne piosenki. Mamy też gotowy teledysk. Nigdy nie miałem takiego idola, ale ostatnio bardzo lubię i bardzo dużo słucham Arctic Monkeys.

Debiutanci walczyli o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar już po raz 41. W koncercie wzięło udział dziesięć utworów, wyłonionych według następujących zasad: sześć wskazała Rada Programowa KFPP, dwoje to zwycięzcy programu „Szansa na sukces”, jeden został wybrany spośród laureatów festiwalu „Zaczarowana Piosenka” oraz jednego wytypowało Opole.

Podczas koncertu uhonorowano także zespoły Blue Cafe oraz Feel.

Radio Opole jest patronem medialnym 60. KFPP w Opolu. Wszystkie koncerty transmitujemy na naszej antenie.
zespół Felivers
Jan Majewski
Felivers w Festiwalowym Studiu Radia Opole!

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »