Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 17:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Deszcz nie odpuszcza, ale muzyka gra. To już ostatnie próby przed 60. KFPP [ZDJĘCIA]

Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
To już końcowe odliczanie. Trwają ostatnie próby przed pierwszym koncertem 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To będzie "Wielka Gala - Od Opola do Opola" w reżyserii Konrada Smugi.
Na scenie m.in. Golec uOrkiestra, Zakopower czy Trubadurzy. Koncert otworzy medley, czyli miks 12 przebojów z 60 lat święta polskiej piosenki. "Ujarzmienie" na scenie kilkudziesięciu artystów w jednym długim utworze wziął na siebie Gromee.

- Przy okazji medleya to na przykład chcieliby inny fragment albo utwór całkiem inny, albo czy by się nie dało na przykład później, albo wcześniej. Technicznych rzeczy bardzo dużo, natomiast nie zawsze wszystkim da się sprostać, nie wszystko da się dogadać i zrobić.

Lombard, Trubadurzy, Pectus - tych zespołów, które wystąpią w pierwszym koncercie nie trzeba przedstawiać. Ale usłyszymy też tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z dużą sceną. Dominik Dudek, zwycięzca jednego z muzycznych telewizyjnych show, wziął na tapet piosenkę "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Liczy po cichu na opolskie spotkanie z Tadeuszem Woźniakiem.

- Chciałbym, żeby do mnie podszedł po występie i powiedział, że dałem radę. To mi wystarczy. To jest bardzo trudna piosenka do zaśpiewania. Bo niby taka prosta, ale trudna, nie ukrywam, że mi sprawiła wiele problemów.

Początek gali Od Opola do Opola o 20.15. Radio Opole, które jest patronem 60. KFPP, transmituje wszystkie koncerty na naszej antenie.


Gromee
Dominik Dudek

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »