Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-02, 12:15 Autor: Witold Sułek

Autorzy, spotkania i koncerty. Ruszył 7. Festiwal Książki w Opolu

Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Konferencja zapowiadająca 7. Festiwal Książki Opole 2023 [fot. Adam Dubiński]
Konferencja zapowiadająca 7. Festiwal Książki Opole 2023 [fot. Adam Dubiński]
Wystartował trzydniowy 7. Festiwal Książki w Opolu. Na pl. Wolności prezentuje się około stu wydawców z całej Polski, w planie jest także kilkadziesiąt spotkań autorskich. Bogata jest również oferta tematyczna, która obejmuje niemal wszystkie gatunki literackie i grupy wiekowe, a specjalną strefę, po raz pierwszy w tym roku, będzie miało grono czytelników nurtu young adult.
- Rosnąca popularność festiwalu sprawia, że z każdym rokiem nie tylko dołączają nowe wydawnictwa, ale równie chętnie wracają stali bywalcy - mówi Zofia Dimitrijević z Wydawnictwa Czarne.

- Wracamy do Opola po kilku latach i widzę, że dużo się zmieniło. Festiwal nabrał rozmachu, inni wydawcy też bardzo zachęcali nas do tego, żebyśmy wrócili i widzę, że jest tutaj inaczej. Jesteśmy podekscytowani, nie możemy się doczekać spotkania z czytelnikami. Zapraszamy na nasze stoisko przy fontannie.

Poza spotkaniami autorskimi i stoiskami wydawców, program oferuje również w wiele wydarzeń dodatkowych.

- Bardzo dużo wydarzeń będzie w samym budynku biblioteki publicznej. Mnóstwo warsztatów. I tych zakrawających o tematy azjatyckie i typowo plastycznych dla dzieci. W piątek zaczynamy od konferencji branżowej - tematyka ochrona środowiska w branży poligraficznej. Serdecznie zapraszam też na trening super koncentracji dla dzieci - mówi Marcin Duda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i współorganizator festiwalu.

Jednak najważniejsze jest to wydarzenie dla mieszkańców:

- Festiwal jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ jest dużo ciekawych spotkań, przyjeżdża dużo pisarzy, można ich spotkać, zobaczyć na żywo. Przy tym są też jakieś spotkania towarzyskie, że można spotkać znajomych - mówi pani Elżbieta z Opola.

Festiwal potrwa na pl. Wolności w Opolu do niedzieli, a każdy dzień zakończy się koncertem w bardzo różnych muzycznych stylach - od rocka, przez hip hop, po jazz. 
Zofia Dimitrijević
Marcin Duda
Mieszkanka Opola

Kultura i rozrywka

2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej 2023-09-20, godz. 08:30 Piotr Rubik wystąpi na rynku w Nysie Już 23 września na nyskim rynku odbędzie się koncert Piotra Rubika pod tytułem 'Najważniejsza jest miłość'. » więcej 2023-09-19, godz. 19:00 Znowu mogą wypożyczać książki. Biblioteka w Sławięcicach przeszła remont Ponad 1,2 mln zł kosztowała modernizacja filii bibliotecznej w Sławięcicach. Dziś (19.09) nastąpiło oficjalne otwarcie placówki, a to oznacza, że mieszkańcy… » więcej 2023-09-19, godz. 17:15 Wspólne brzmienie. Koncert polsko-ukraiński w NCPP Wokaliści i instrumentaliści z Polski i Ukrainy wystąpią w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie koncertu pojawią się utwory polskie i… » więcej 2023-09-19, godz. 16:00 Opolski Festiwal Fotografii powraca jak echo. Przed nami 13. odsłona wydarzenia Kilkanaście wystaw, w tym legendy opolskiej fotografii Adama Śmietańskiego, 12 spotkań autorskich i warsztaty fotograficzne. Rusza kolejna, 13. już edycja… » więcej 2023-09-19, godz. 11:21 Niewidomi muzycy z całej Polski wystąpią w Filharmonii Opolskiej Niewidomi wokaliści z całej Polski wystąpią na scenie Filharmonii Opolskiej w ramach finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Koncert… » więcej 2023-09-18, godz. 17:00 Był pierwszym oficerem zastrzelonym w Katyniu. Wystawa w CMJW w Opolu 'Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński' - to tytuł nowej wystawy, którą od dziś (18.09) możemy oglądać w Centralnym Muzeum… » więcej 2023-09-18, godz. 14:15 Rusza 31. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Muzyka Ludwiga van Beethovena ponownie rozbrzmi w Głogówku. Rusza 31. Śląski Festiwal. W tym roku dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano dwa koncerty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »