Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-19, 16:15 Autor: Mariusz Majeran

W Opolu trwa VI Forum Ludzi Kultury i Edukacji [ZDJĘCIA]

VI Kongres Ludzi Kultury i Edukacji w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
VI Kongres Ludzi Kultury i Edukacji w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
VI Forum Ludzi Kultury i Edukacji w Opolu zgromadziło przedstawicieli organizacji kultury z całego województwa. Forum składa się z prezentacji wykonanych projektów, wykładów i rozmów o kulturze. Forum odbywa się w ramach projektu Opolskie EDUKO.
- Rok temu mieliśmy podsumowanie całego projektu, dziś chcemy trochę się doszkolić i zaprezentować nasze projekty - mówi dr Joanna Ojdana, koordynatorka projektu. - Dziś skupiamy się na trzech płaszczyznach rozwoju edukacji kulturowej na Opolszczyźnie z ostatnich lat. Dzisiejsze nasze wydarzenie VI Forum Ludzi Kultury i Edukacji jest doskonałą okazją do tego, żeby przybliżyć to, jak zdawaliśmy i poszczególne instytucje, organizacje pozarządowe, szkoły, nauczyciele, animatorzy kultury, ale przede wszystkim dzieci, młodzież, lokalna społeczność, zdawała ten egzamin z gotowości. Z gotowości w różnych obszarach.

- Warto inwestować w ludzi - dodaje marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, pomysłodawca EDUKO w naszym regionie. - Powinniśmy być świadomi tego, aby kulturę oprzeć właśnie na ludziach. Na ich twórczości i na odbiorcach. Skoro tak piękne zbudowaliśmy relacje w obszarze kultury, za niewielkie pieniądze, poznaliśmy ludzi, którzy się tę kulturą zajmują w różnych miejscach województwa opolskiego, to podjęliśmy decyzję, że utrzymujemy w budżecie projekt EDUKO. I tak naprawdę to był taki fundament do tego, że na tym fundamencie zbudowaliśmy kolejne inicjatywy.

Takim pomysłem był Opolski Bank Talentów, który jest wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Uczestnicy forum wezmą udział w dzisiejszym koncercie finałowym Opolskiego Banku Talentów w Stegu Arenie. Transmisja koncertu na naszej antenie po godzinie 19.00.
Joanna Ojdana
Andrzej Buła

Kultura i rozrywka

2022-12-01, godz. 22:00 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych już w piątek w Opolu W Opolu rusza w piątek 12. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest połączona z IV edycją plebiscytu 'Ikona Opolsz… » więcej 2022-12-01, godz. 19:12 "Wszystko może się zdarzyć" na wystawie w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro Opolski artysta Romuald Jeziorowski przygotował nową wystawę w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Zatytułował prezentację swoich prac 'Wszystko może… » więcej 2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »