Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-18, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Laureaci "Tarnogrania" nagrywają w Studiu M [ZDJĘCIA]

Laureaci "Tarnogrania" nagrywają w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Laureaci "Tarnogrania" nagrywają w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Laureaci tegorocznej edycji Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie" weszli do legendarnego studia M imienia SBB w Radiu Opole. Dolnośląski zespół Haja nagrywa swoje nowe piosenki. Grupa otrzymała dziesięciogodzinną sesję nagraniową od Radia Opole.
- Bardzo się cieszę, że możemy przez dwa dni nagrywać swoje piosenki - mówi Jan Samołyk, gitarzysta i piosenkarz. - Z racji tego, że zajęliśmy pierwsze miejsce na festiwalu mamy teraz możliwość bycia na sesji nagraniowej w legendarnym Studiu M. Mamy do dyspozycji dziesięć godzin, więc płyty nie nagramy, ale dwie, trzy piosenki postaramy się nagrać. Mamy nadzieję, że przynajmniej pierwsza z nich to już będzie tak w pełni gotowa. Już po miksie, masteringu i tak dalej, będzie w pełni gotowa jeszcze w tym roku.

Grupa gra muzykę pop połączoną z mocnymi brzmieniami instrumentów. Radio Opole było patronem medialnym festiwalu w Tarnowcu w gminie Lubsza.
Jan Samołyk

Kultura i rozrywka

2022-12-01, godz. 22:00 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych już w piątek w Opolu W Opolu rusza w piątek 12. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest połączona z IV edycją plebiscytu 'Ikona Opolsz… » więcej 2022-12-01, godz. 19:12 "Wszystko może się zdarzyć" na wystawie w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro Opolski artysta Romuald Jeziorowski przygotował nową wystawę w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Zatytułował prezentację swoich prac 'Wszystko może… » więcej 2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »