Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-04, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Wojtek Mazolewski nagrywa w Radiu Opole muzykę do przedstawienia [ZDJĘCIA, FILM]

Wojtek Mazolewski Quintet nagrywa w Radiu Opole muzykę do przedstawienia
W połowie listopada czeka nas kolejna premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Muzykę do sztuki stworzył Wojtek Mazolewski, który wraz z zespołem wszedł do legendarnego Studia M imienia SBB Radia Opole, by zarejestrować muzykę.
- To jest Wojtek Mazolewski Quintet i reżysera Janusza Opryńskiego - podkreśla Wojtek Mazolewski.

- I będzie to spektakl "Antonówki". To, co teraz mamy, to są kompozycje rzeczywiście napisane na kwintet i one mają brzmieć jak kwintet, bo tak naprawdę reżyser i cała ekipa sugerowali się do tej pory naszymi nagraniami, więc my pozostajemy jakby w tym, czym jest mój zespół i jak on brzmi. Oczywiście muzyki ilustracyjnej będziemy musieli trochę nagrać, by stworzyć ten spektakl, zbudować strukturę taką dźwiękową i tak dalej. I to będziemy przez najbliższe dni dopracowywać. Teraz musimy to nagrać i do tego będzie służyło to studio.

Wojtek Mazolewski w rozmowie z naszym reporterem podkreślał, że bardzo lubi Studio M i ma już pomysł na nowe nagrania. Premiera "Antonówek" 12 listopada. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Wojtek Mazolewski

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »