Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-03, 14:38 Autor: Mariusz Majeran

Christiane Hoffmann spotkała się z czytelnikami w Opolu [ZDJĘCIA]

Spotkanie autorskie z Christiane Hoffmann [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Christiane Hoffmann [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Christiane Hoffmann [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Christiane Hoffmann [fot. Mariusz Majeran]
Niemiecka pisarka, dziennikarka i zastępca rzecznika rządu federalnego Niemiec Christiane Hoffman promowała w Opolu swoją najnowszą książkę. W publikacji pt. "Wszystko czego nie pamiętamy albo o czym nie wspominamy. Pieszo śladami mojego ojca" opisała Różynę, małą wioskę w gminie Lewin Brzeski.
W książce mówi o swoje wędrówce, długości 550 kilometrów, śladami ojca, który w 1945 roku został wypędzony do Niemiec.

Christiane Hoffmann spotkała się z czytelnikami w ramach 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. W Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce opowiadała o książce, ale także słuchała opowieści publiczności.

- Jestem bardzo zadowolona ze spotkania, ponieważ podczas dyskusji uczestnicy opowiadali swoje historie, które odgrywają się na pograniczu polsko-niemieckim. Polsko-niemieckie historie, które sami przeżyli - mówi autorka.

Tłumaczyła kierowniczka Biblioteki Austriackiej w Opolu Monika Wójcik-Bednarz. Na razie książka została wydana tylko w języku niemiecki. Radio Opole było patronem medialnym spotkania.
Christiane Hoffmann

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »