Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-14, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Taniec mocno wkroczył do teatru! Teatr Opole pełen performerów i tancerzy

Opolska Scena Tańca - warsztaty gaga [fot. Arek Wiśniewski/mat. prasowe Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Opolska Scena Tańca - warsztaty gaga [fot. Arek Wiśniewski/mat. prasowe Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Opolska Scena Tańca - warsztaty gaga [fot. Arek Wiśniewski/mat. prasowe Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Opolska Scena Tańca - warsztaty gaga [fot. Arek Wiśniewski/mat. prasowe Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Rozpoczęła się Opolska Scena Tańca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przez pięć dni publiczność będzie mogła śledzić występy artystów w tym performerów i tancerzy. W programie są spektakle taneczne i warsztaty.
- Taniec bardzo mocno wkroczył do teatru dramatycznego. Chcemy pokazać najważniejsze zjawiska w tym obszarze - mówi Paweł Dobrowolski, wicedyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Coraz częściej tancerze, performerzy, choreografowie pracują przy spektaklach dramatycznych i postanowiliśmy te najciekawsze zjawiska, które w ostatnich latach pojawiły się na polskich scenach zaprosić do Opola i zrobić z tego taki minifestiwal. To jest pierwsza odsłona tego minifestiwalu, ale właściwie to aż 9 spektakli, które zostaną pokazane - dodaje.

- Spośród 9 spektakli pokazywanych w ramach tego wydarzenia dwa zostały zrealizowane w Opolu - dodaje Dobrowolski. - To z tego trochę wzięło się, że w ostatnich latach pojawiły się w naszym repertuarze te dwa przedstawienia ruchowo-taneczne "Danse Macabre"
w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret oraz "Kuliści" Patrycji Kowańskiej i Weroniki Pelczyńskiej. Pomyśleliśmy, że dla tych dwóch spektakli warto stworzyć szerszy kontekst, aby osoby, które polubiły ten sposób komunikacji, teatr i estetykę, aby miały możliwość zobaczenia czegoś więcej - dodaje.

W ramach Opolskiej Sceny Tańca odbyły się już m.in. warsztaty tańca gaga z Natalią Iwaniec. Wydarzenie potrwa do niedzieli (18.09).
Paweł Dobrowolski 1
Paweł Dobrowolski 2

Kultura i rozrywka

2022-12-02, godz. 21:45 Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa 'Ruch Polski wokół Słońca' kończy 12… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "Bardzo się cieszymy, że możemy tu być". Muzycy z Ukrainy przyjechali do studia M im. SBB nagrać piosenki [FILM] Polscy muzycy z Ukrainy odwiedzili dziś (02.12) studio M im. SBB w Radiu Opole. 11 śpiewaków z chóru 'Młode liście' z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Muzyka inspirowana Chinami w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska zaprasza na dzisiejszy (2.12) koncert symfoniczny. Bohaterem koncertu będzie Tan Dun i jego pięcioczęściowy Koncert wiolonczelowy 'Przyczajony… » więcej 2022-12-01, godz. 22:00 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych już w piątek w Opolu W Opolu rusza w piątek 12. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest połączona z IV edycją plebiscytu 'Ikona Opolsz… » więcej 2022-12-01, godz. 19:12 "Wszystko może się zdarzyć" na wystawie w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro Opolski artysta Romuald Jeziorowski przygotował nową wystawę w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Zatytułował prezentację swoich prac 'Wszystko może… » więcej 2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »