Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-03, 13:05 Autor: Witold Wośtak

Edukacja ekologiczna przez zabawę. Dzisiaj piknik na osiedlu AK w Opolu

Konferencja prasowa na temat pikniku ekologicznego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pikniku ekologicznego [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty ekologiczne, strefa chillout oraz elektro, spektakl i koncerty. Taki jest program pikniku ekologicznego "Opole w rytmie natury", który już dzisiaj (03.09) w parku na osiedlu Armii Krajowej.
Od godziny 14:00 będzie wiele atrakcji zwłaszcza dla dzieci, nie zabraknie strefy z jedzeniem, a gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel. Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola, mówił na konferencji prasowej o warsztatach ekologicznych.

- Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli między innymi poznać sposoby tworzenia naturalnych kosmetyków, świec z wosku pszczelego czy ekologicznych soków. Będzie można również poznać zasady sadzenia ziół i roślin z wykorzystaniem kompostu. Młodsi uczestnicy dowiedzą się, dlaczego warto zadbać o nasze zbiorniki wodne i jak trudno oczyszcza się je z zalegających śmieci.

Adam Leszczyński, rzecznik ratusza, zwraca uwagę na strefę z autobusem elektrycznym.

- Podczas pikniku będzie można poznać ten autobus od środka. Nie chodzi jedynie o wejście do niego, bo to już niedługo będzie mógł zrobić każdy pasażer komunikacji miejskiej w Opolu. Chętni zajrzą do jego silnika i zobaczą, na jakiej zasadzie jeździ taki autobus. Do tej pory flota ma duże i klasyczne silniki spalinowe, które hałasują i emitują dym, a tu mamy coś zupełnie innego.

Iwona Kowalczuk, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi, zaznacza, że urząd ciągle stawia na edukację proekologiczną.

- Przede wszystkim wychodzimy do mieszkańców. Prowadzimy edukację w placówkach oświatowych i promujemy naszą aplikację Opole Segreguje, w której jest odrębny moduł dotyczący gospodarki w obiegu zamkniętym. Poza tym na stronie internetowej smieciopolis.opole.pl mamy całą zakładkę poświęconą gospodarce odpadami w obiegu zamkniętym. Wiemy, że wielu osób z tego korzysta.

Piknik jest realizowany w ramach projektu "Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym", finansowanego z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Łukasz Śmierciak
Adam Leszczyński
Iwona Kowalczuk

Kultura i rozrywka

2022-10-02, godz. 16:00 "Wszystko, o czym nie pamiętamy". Spotkanie z niemiecką pisarką w Opolu W ramach 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z niemiecką pisarką, która opisała… » więcej 2022-10-02, godz. 14:10 Przed nami finał 30. Śląskiego Festiwalu Beethovenowskiego w Głogówku Po tygodniowej przerwie, dziś (02.10) w Głogówku zabrzmi siódmy, a zarazem ostatni koncert tegorocznego 30. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena… » więcej 2022-10-01, godz. 19:35 Wystawy fotograficzne w MŚO. Trwa 12. Opolski Festiwal Fotografii Osiem wystaw fotograficznych otwarto dziś (1.10) w Opolu. Pięć spośród nich można oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego. Trwa 12. Opolski Festiwal Fotografii… » więcej 2022-10-01, godz. 17:30 Niecodziennym koncertem rozpoczyna się XII Dobrodzień Classic Festival Publiczność sama zdecyduje o przebiegu koncertu - tak niecodzienną koncepcję przyjął śpiewak Piotr Lempa, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Dobrodzień… » więcej 2022-10-01, godz. 14:15 Mocny początek sezonu w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera Z kompletem publiczności i długimi owacjami na stojąco - tak rozpoczął się 71. Sezon Artystyczny w Filharmonii Opolskiej imienia Józefa Elsnera, zrealizowany… » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Noc Bibliotek w MBP w Opolu. "Zapraszamy na szereg wydarzeń" Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu po raz kolejny włącza się w VIII ogólnopolską imprezę Noc Bibliotek. Sobotnie popołudnie i wieczór w bibliotece przebiegną… » więcej 2022-10-01, godz. 11:00 W Opolu trwa "Weekend seniora z kulturą" Rozpoczął się kolejny 'Weekend seniora z kulturą', który ma na celu udostępnić wydarzenia kulturalne seniorom bezpłatnie lub w obniżonej cenie. » więcej 2022-10-01, godz. 09:45 W Dniu Polskiej Muzyki warto pamiętać o rodzimych wykonawcach. Radio Opole włącza się w akcję promowania ich dor… - Chodzi o to, by w tym szczególnym dniu podkreślić rolę polskich wykonawców, polskich artystów - mówił w Dniu Polskiej Muzyki szef redakcji muzycznej… » więcej 2022-09-30, godz. 22:00 Lubelska formacja B6 zagrała w Studiu M imienia SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Wielokrotnie występowali w Opolu i okolicy, ale po raz pierwszy w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opolu. Lubelska formacja B6 dała koncert w studiu… » więcej 2022-09-30, godz. 20:15 Wystartował 12. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] Oficjalne otwarcie 12. Opolskiego Festiwalu Fotograficznego nastąpiło w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ale pół godziny wcześniej zaproszono na wernisaż… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »