Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-07-02, 08:25 Autor: Mariusz Majeran

Zespół Pieśni i Tańca Opole obchodził swoje 70. urodziny [ZDJĘCIA]

Jubileusz 70 Zespołu Pieśni i Tańca Opole w amfiteatrze [fot. Mariusz Majeran]
Jubileusz 70 Zespołu Pieśni i Tańca Opole w amfiteatrze [fot. Mariusz Majeran]
Koncertem w Amfiteatrze Opolskim Zespół Pieśni i Tańca Opole uczcił swoje 70-lecie. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce z różnych stron Polski w wykonaniu różnych grup tanecznych jubilata.
Były życzenia i podziękowania od władz Opola, dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu i zaprzyjaźnionych grup tanecznych z Polski i zagranicy.

- Kiedyś sama tańczyłam a teraz uczę tego innych. To jest zespół, który prowadzę od trzydziestu lat. Małe dzieci, zespół reprezentacyjny, plus teraz na jubileusz przyjechało do nas 60 byłych członków na przestrzeni tych lat, którzy ze mną tańczyli, żeby popisać się jeszcze swoją umiejętnością i chęcią do tańca. Ja kocham pracę z młodzieżą. Zespół przypominam tańczył też na waszym jubileuszu. Zaraz w poniedziałek wyjeżdżamy do Włoch, do Rimini na festiwal folklorystyczny - mówi Maria Zajączkowska, prowadząca Zespół Pieśni i Tańca Opole.

Grupa wystąpi w Opolu we wrześniu miedzy innymi na Jarmarku Franciszkańskim. Na co dzień działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.
Maria Zajączkowska

Kultura i rozrywka

2022-08-12, godz. 21:06 Pieśni patriotyczne podczas pierwszego koncertu Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki wybrzmiały w Opolu [ZDJĘCIA] W sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się pierwszy koncert V Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki 'Opole 2022'. Artyści z… » więcej 2022-08-12, godz. 08:45 Rusza V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022" Koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczyna się dziś (12.08) V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki 'Opole 2022'. To przegląd polskich… » więcej 2022-08-11, godz. 10:17 Do Olesna przyjedzie w niedzielę ciężki sprzęt wojskowy. To będzie atrakcja pikniku z okazji Święta Wojska Pols… Czołg Leopard, transporter Rosomak, wyrzutnia rakiet Langusta i moździerz samobieżny RAK. Między innymi taki sprzęt będzie można zobaczyć w Oleśnie podczas… » więcej 2022-08-10, godz. 16:57 Jeszcze w tym roku ma powstać muzeum militarne we Włodzieninie. Niebawem ruszą pierwsze prace budowlane W Parku Historii we Włodzieninie trwają ostatnie prace przygotowawcze do budowy hali, gdzie będzie eksponowany sprzęt wojskowy. Muzeum militarne ma powstać… » więcej 2022-08-10, godz. 08:40 Wystawa zdjęć czeskiego dokumentalisty w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wernisaż czeskiego artysty fotografa. W piątek (12.08) zobaczymy w Galerii Aneks wystawę zatytułowaną '… » więcej 2022-08-09, godz. 17:01 Cztery zespoły i zabawa w jamajskich rytmach do białego rana. To będzie piątek z Pozytywnym Graniem obok Kluczborka Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae powraca do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie obok Kluczborka. Fani jamajskich brzmień mogą przyjechać… » więcej 2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »