Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-01-18, 18:00 Autor: Mariusz Majeran

Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

Konferencja prasowa WOŚP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa WOŚP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu "Behawiorysta", kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to część darów przekazanych przez Opole sztabowi WOŚP.
Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski dziękował wszystkim miejskim instytucjom kultury, które włączyły się w organizację finału w Opolu.

- Czasy nie do końca są sprzyjające, żeby może bezpośrednio uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach ale liczymy na to, że jednak się uda. Ja na pewno będę też kwestował na ulicach. Jak co roku będę mógł być z mieszkańcami. Zbierać pieniądze na orkiestrę. Zawszę przekazuję zaproszenie vipowskie na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Będzie również możliwość wylicytowania Karolinki.

- Z takich ciekawostek mamy także gitarę elektryczną - dodaje Aleksandra Śmierzyńska z ratusza. - Jest wykonana z oryginalnych części motoryzacyjnych. Połączona z pięknymi drewnianymi elementami. I tutaj mamy elementy skrzyni biegów, silnika i warsztatowego podnośnika samochodowego. I co najważniejsze, ta gitara gra. Można ją podłączyć do wzmacniacza. Już sprawdzaliśmy. Faktycznie gra.

30 stycznia podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu kwestować będzie trzystu wolontariuszy. Na scenie w rynku wystąpią: Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej, Chór Politechniki Opolskiej, Indigo Child, Damian Syjonfam i Varius Manx.
Arkadiusz Wiśniewski
Aleksandra Śmierzyńska

Kultura i rozrywka

2022-05-18, godz. 15:03 Skarby rodziny Württembergów już są w Muzeum Śląska Opolskiego Zakupione na zagranicznej aukcji skarby rodziny Württembergów zostały dziś (18.05) po raz pierwszy zaprezentowane przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu… » więcej 2022-05-18, godz. 08:00 Poznać lepiej atrakcje Opolszczyzny i innych regionów. Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej prze… Blisko stu wystawców zaprezentuje się na opolskim rynku podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki 'W stronę słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli… » więcej 2022-05-17, godz. 21:00 "Historia miłosna" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 'Historię miłosną' zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera już w piątek (20.05) na małej scenie. Przedstawienie opowiada historię… » więcej 2022-05-17, godz. 19:30 "Przyjeżdżało tu pół Polski". Po dekadzie ma wrócić dyskoteka w Starych Budkowicach 10 lat od zakończenia działalności niebawem ma powrócić na rozrywkową mapę regionu dyskoteka w Starych Budkowicach. To kultowe na początku XXI wieku miejsce… » więcej 2022-05-17, godz. 17:30 Poezja w języku niemieckim. Finał konkursu za nami! Recytowali poezję w języku niemieckim. Za nami finał konkursu zorganizowanego już po raz 28. przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim… » więcej 2022-05-17, godz. 15:00 Moszna: przed nami "Muzyczne święto kwitnących azalii" i cztery różnorodne koncerty Jeden z najstarszych festiwali muzycznych Opolszczyzny znów rozkwitnie pośród azalii, choć nie obyło się bez trudności przy organizacji. Podczas rozpoczynającego… » więcej 2022-05-17, godz. 13:00 "sskjegg • szeg" na deskach opolskiego amfiteatru. To "opolscy" reprezentanci w Debiutach 59. KFPP Duet sskjegg • szeg to zwycięzcy tegorocznych 'Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty' w ramach 59. KFPP. Eliminacje odbyły się w Narodowym Centrum Polskiej… » więcej 2022-05-17, godz. 09:49 Debiut prozatorski Bartosza Suwińskiego W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu mogliśmy spotkać się z Bartoszem Suwińskim, autorem wierszy, krytykiem literackim, doktorem nauk humanistycznych… » więcej 2022-05-16, godz. 16:30 Opole w hołdzie Andrzejowi Nowakowi. Będzie nowy mural Kolejny muzyczny mural powstaje w stolicy regionu. Wizerunek pochodzącego z Opola Andrzeja Nowaka pojawi się na jednym z budynków w dzielnicy Zaodrze. Andrzej… » więcej 2022-05-15, godz. 07:00 "Bardzo nam się podoba, dzieci też zadowolone". Za nami 14. Noc Muzeów w Opolu [ZDJĘCIA] Rozwiązywali quizy, zwiedzali wystawy i słuchali wykładów. Opolanie tłumnie wzięli udział w 14. Nocy Muzeów w Opolu. Atrakcje przygotowało 9 instytucji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »