Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-01-03, 10:15 Autor: Mariusz Majeran

Show muzyczny i aktorski podczas koncertów sylwestrowych w Opolu [ZDJĘCIA]

Koncert pod tytułem "Blues Brothers" w FO [fot. Mariusz Majeran]
Koncert pod tytułem "Blues Brothers" w FO [fot. Mariusz Majeran]
Owacje na stojąco, bisy i życzenia noworoczne - tak Opolanie bawili się w Filharmonii Opolskiej podczas dwóch koncertów Zbigniewa Zamachowskiego i Macieja Miecznikowskiego. Artystom towarzyszyli filharmonicy opolscy.
- Wspaniała orkiestra, wspaniała publiczność. Przyjemnością było występować w Opolu - powiedział Maciej Miecznikowski po zejściu ze sceny. - Jestem jeszcze podekscytowany tą atmosferą, która była na koncercie. Program bardzo rozbudowany, rozrywkowy, bo to przecież największe przeboje zespołu Blues Brothers. Je się świetnie gra, je się świetnie śpiewa. I robią coś takiego z publicznością, co miało właśnie miejsce, że publiczność zaczyna wchodzić w taki fajny trans. Zaczyna się bawić razem z nami. Z tym, że tu niespodzianka była na koncercie, że mieliśmy kilka tłumaczeń tych utworów. Między innymi Minnie The Mooche tak zwany, z tym "hidee hidee hidee hi".

Dodatkowo piosenki Elli Jane Fitzgerald zaśpiewała szczecinianka Jolanta Szczepańska. Radio Opole było patronem medialnym koncertów.
Maciej Miecznikowski

Kultura i rozrywka

2022-01-25, godz. 08:00 50-letnie magnetofony i radia można zobaczyć w gorzowskiej galerii "Kredens" Stare magnetofony szpulowe, gramofony oraz radia lampowe i tranzystorowe są prezentowane obecnie przez galerię 'Kredens' w Gorzowie Śląskim. » więcej 2022-01-24, godz. 18:00 Prudnik: opóźnienia w remoncie powstającej galerii sztuki Przeciąga się remont związany z utworzeniem Prudnickiej Galerii Sztuki. Prezentowane tam będą przed wszystkim obrazy znanej artystki Hanny Bakuły. W przetargu… » więcej 2022-01-24, godz. 13:55 WOŚP w Głubczycach po raz pierwszy zagra z własnym sztabem Głubczyce w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy będą miały swój własny sztab. Jego szefem został Piotr Soczyński, starosta… » więcej 2022-01-23, godz. 09:15 "Rzeźby tańczące" można oglądać w praszkowskim muzeum. To 30 figur związanych z breakdance Wystawę o tytule 'Rzeźby' Wojciech Pondela prezentuje aktualnie Muzeum w Praszce. To 30 eksponatów różnej wielkości, które artysta wykonał z różnego… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 "Obiekty" Wojciecha Brzeszczaka w Galerii Aneks w Opolu [ZDJĘCIA] Zdjęcia, które powstały przy okazji dokumentacji byłych Zakładów Bawełnianych 'Frotex' w Prudniku po przekształceniu technicznym stały się artystyczną… » więcej 2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »