Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-30, 14:30 Autor: Witold Wośtak

"Wielcy Polscy Ekonomiści" na Uniwersytecie Opolskim. To wystawa dzięki współpracy uczelni z Narodowym Bankiem Polskim

B. Chorkowy, M. Masnyk i P. Frącz, otwarcie wystawy [fot. Sławomir Kusz]
B. Chorkowy, M. Masnyk i P. Frącz, otwarcie wystawy [fot. Sławomir Kusz]
Wystawę o "Wielkich Polskich Ekonomistach" można od dzisiaj (30.11) oglądać na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.
Plansze przedstawiają wybitnych ekonomistów, począwszy od czasów Mikołaja Kopernika, przez 20-lecie międzywojenne, do drugiej wojny światowej. Chodzi między innymi o popularyzowanie polskiej myśli ekonomicznej.

- Przypominamy, że wśród naszych bohaterów były nie tylko osoby z bronią na ramieniu - mówi prof. Paweł Frącz, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

- To są ekonomiści z historii Polski, również tej najnowszej, którzy swoją pracą i działalnością zapisali się złotymi zgłoskami. Wierzymy, że dzięki temu, szczególnie w dobie pandemii, wielu studentów ekonomii będzie mieć możliwość zapoznania się z tymi biografiami.

Dr Bartosz Chorkowy, dziekan wydziału ekonomicznego, uważa taką wystawę za przydatną dla studentów.

- Patrząc na studentów tego wydziału, wystawa pozwoli im zapoznać się z wielkimi ekonomistami Polski, o których wiedzą raczej niewiele. Na zajęciach nie przedstawiamy historii, więc wydaje mi się, że zdobycie wiedzy o wybitnych ekonomistach jest im jak najbardziej potrzebne i poszerzy ich horyzonty.

Ekspozycja dotycząca polskich ekonomistów pozostanie w budynku uczelni przy ulicy Ozimskiej w Opolu przez miesiąc.
Paweł Frącz
Bartosz Chorkowy

Kultura i rozrywka

2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »