Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-30, 14:30 Autor: Witold Wośtak

"Wielcy Polscy Ekonomiści" na Uniwersytecie Opolskim. To wystawa dzięki współpracy uczelni z Narodowym Bankiem Polskim

B. Chorkowy, M. Masnyk i P. Frącz, otwarcie wystawy [fot. Sławomir Kusz]
B. Chorkowy, M. Masnyk i P. Frącz, otwarcie wystawy [fot. Sławomir Kusz]
Wystawę o "Wielkich Polskich Ekonomistach" można od dzisiaj (30.11) oglądać na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.
Plansze przedstawiają wybitnych ekonomistów, począwszy od czasów Mikołaja Kopernika, przez 20-lecie międzywojenne, do drugiej wojny światowej. Chodzi między innymi o popularyzowanie polskiej myśli ekonomicznej.

- Przypominamy, że wśród naszych bohaterów były nie tylko osoby z bronią na ramieniu - mówi prof. Paweł Frącz, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

- To są ekonomiści z historii Polski, również tej najnowszej, którzy swoją pracą i działalnością zapisali się złotymi zgłoskami. Wierzymy, że dzięki temu, szczególnie w dobie pandemii, wielu studentów ekonomii będzie mieć możliwość zapoznania się z tymi biografiami.

Dr Bartosz Chorkowy, dziekan wydziału ekonomicznego, uważa taką wystawę za przydatną dla studentów.

- Patrząc na studentów tego wydziału, wystawa pozwoli im zapoznać się z wielkimi ekonomistami Polski, o których wiedzą raczej niewiele. Na zajęciach nie przedstawiamy historii, więc wydaje mi się, że zdobycie wiedzy o wybitnych ekonomistach jest im jak najbardziej potrzebne i poszerzy ich horyzonty.

Ekspozycja dotycząca polskich ekonomistów pozostanie w budynku uczelni przy ulicy Ozimskiej w Opolu przez miesiąc.
Paweł Frącz
Bartosz Chorkowy

Kultura i rozrywka

2022-08-12, godz. 08:45 Rusza V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022" Koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczyna się dziś (12.08) V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki 'Opole 2022'. To przegląd polskich… » więcej 2022-08-11, godz. 10:17 Do Olesna przyjedzie w niedzielę ciężki sprzęt wojskowy. To będzie atrakcja pikniku z okazji Święta Wojska Pols… Czołg Leopard, transporter Rosomak, wyrzutnia rakiet Langusta i moździerz samobieżny RAK. Między innymi taki sprzęt będzie można zobaczyć w Oleśnie podczas… » więcej 2022-08-10, godz. 16:57 Jeszcze w tym roku ma powstać muzeum militarne we Włodzieninie. Niebawem ruszą pierwsze prace budowlane W Parku Historii we Włodzieninie trwają ostatnie prace przygotowawcze do budowy hali, gdzie będzie eksponowany sprzęt wojskowy. Muzeum militarne ma powstać… » więcej 2022-08-10, godz. 08:40 Wystawa zdjęć czeskiego dokumentalisty w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wernisaż czeskiego artysty fotografa. W piątek (12.08) zobaczymy w Galerii Aneks wystawę zatytułowaną '… » więcej 2022-08-09, godz. 17:01 Cztery zespoły i zabawa w jamajskich rytmach do białego rana. To będzie piątek z Pozytywnym Graniem obok Kluczborka Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae powraca do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie obok Kluczborka. Fani jamajskich brzmień mogą przyjechać… » więcej 2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »