Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-29, 19:10 Autor: Mariusz Majeran

Zakończył się 11. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA]

Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Finisaż Magdy Hueckel w Galerii Sztuki Wspólczesnej [fot. Mariusz Majeran]
Ostatnim spotkaniem autorskim w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, była opowieść Magdy Hueckel o "Menadach".
- Artystka ze względu na chorobę dzieci nie mogła przybyć na finisaż, ale była obecna na spotkaniu dzięki połączeniu internetowym - mówi dr Joanna Filipczyk, dyrektorka galerii. - Jeszcze wczoraj myśleliśmy, że spotkamy się na żywo. Teraz w tej sytuacji pandemicznej wszystkie spotkania zmieniają się w sposób niezwykle dynamiczny. Słyszymy się bezpośrednio, mamy materiały ilustracyjne. Będą mogli państwo zadawać pytania.

- Znalazłam stare zdjęcia i na ich podstawie powstała ta wystawa - mówi artystka. - Zaczęłam studiować te twarze. Fizjonomię tych kobiet. Dostrzegać pewnego rodzaju podobieństwa. Zaczęłam właśnie, idąc tym tropem pewnej autentyczności, nie udawania, myśleć o tym, co społeczeństwo narzuca kobietom. Te wymagania są wyższe niż w stosunku do mężczyzn.

Spotkanie z artystką zakończyło 11. Opolski Festiwal Fotografii. Tym samym dobiegła końca także wystawa Opolskiej Szkoły Fotografii w Galerii Sztuki Współczesnej. Radio Opole było patronem medialnym festiwalu.
Joanna Filipczyk
Magdalena Hueckel

Kultura i rozrywka

2022-01-25, godz. 08:00 50-letnie magnetofony i radia można zobaczyć w gorzowskiej galerii "Kredens" Stare magnetofony szpulowe, gramofony oraz radia lampowe i tranzystorowe są prezentowane obecnie przez galerię 'Kredens' w Gorzowie Śląskim. » więcej 2022-01-24, godz. 18:00 Prudnik: opóźnienia w remoncie powstającej galerii sztuki Przeciąga się remont związany z utworzeniem Prudnickiej Galerii Sztuki. Prezentowane tam będą przed wszystkim obrazy znanej artystki Hanny Bakuły. W przetargu… » więcej 2022-01-24, godz. 13:55 WOŚP w Głubczycach po raz pierwszy zagra z własnym sztabem Głubczyce w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy będą miały swój własny sztab. Jego szefem został Piotr Soczyński, starosta… » więcej 2022-01-23, godz. 09:15 "Rzeźby tańczące" można oglądać w praszkowskim muzeum. To 30 figur związanych z breakdance Wystawę o tytule 'Rzeźby' Wojciech Pondela prezentuje aktualnie Muzeum w Praszce. To 30 eksponatów różnej wielkości, które artysta wykonał z różnego… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 "Obiekty" Wojciecha Brzeszczaka w Galerii Aneks w Opolu [ZDJĘCIA] Zdjęcia, które powstały przy okazji dokumentacji byłych Zakładów Bawełnianych 'Frotex' w Prudniku po przekształceniu technicznym stały się artystyczną… » więcej 2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »