Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-12, 21:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Muzyczna rozkosz w Studiu M. Wystąpił zespół Hedone [ZDJĘCIA]

Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Zespół Hedone zachwycił publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole. Artyści zaprezentowali utwory z płyty "2020", ale sięgnęli także po starsze kawałki jak "Czy czujesz, to co często czuję ja" z albumu Playboy. Nie zabrakło też industrialnych utworów z ich pierwszej płyty.
Lider grupy Maciej Werk przyznaje, że muzyka Hedone wymyka się prostym klasyfikacjom gatunkowym. - To zawsze był problem, bo te szufladki narzucali dziennikarze albo sklepy płytowe - mówi artysta. - Teraz sklepów już nie ma a i dziennikarzy coraz mniej. Myślę, że tak zwana szeroko pojęta muzyka alternatywna zawsze mi się podobała. Zawsze czułem, że jestem bardziej częścią tego nurtu niż czegoś innego, aczkolwiek przekornie nazwałem ostatni album "Industrial dub" - dodaje.

A jak zespół Hedone trafił do Studia M Radia Opole?

- Mamy mnóstwo fantastycznych przyjaciół - wyjaśnia Werk. - Od samego zespołu SBB Józka Skrzeka, Tomka Koperwasa, wielu fantastycznych dziennikarzy związanych z Radiem Opole. To tak też myślę sprężyna Tomka Wojtyłki i Piotrka Metza. Wszyscy znamy się i lubimy. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pojawić się tutaj. Nigdy wcześniej tu nie byliśmy, ale myślę, że to dopiero początek naszej współpracy - zaznacza.

Oprócz lidera zespołu na scenie pojawili się także Łukasz Klaus, który zagrał na bębnach, Tomek "Mechu" Wojciechowski na gitarze, a także Wojciech Król odpowiedzialny za klawisze i wokal.
Maciej Werk cz.1
Maciej Werk cz.2

Kultura i rozrywka

2021-11-26, godz. 20:00 Ukazała się płyta z utworami z festiwalu Żytstoock 2021 W lipcu pod naszym patronatem odbyła się w Żytniowie trzydniowa impreza kulturalna promująca młodych artystów. Festiwal Żytstoock miał także swoją muzyczną… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Od Islandii po Amerykę Południową Trwa 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Dzisiejsze (26.11) prelekcje odbywają się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie między innymi 'Raport… » więcej 2021-11-26, godz. 15:00 Wiolonczelista w "Strefie Gwiazd" na dzisiejszym koncercie w filharmonii Filharmonia Opolska zaprasza na dzisiejszy koncert z cyklu 'Strefa Gwiazd'. Opolscy filharmonicy pod batutą dyrektora Przemysława Neumanna wykonają cztery utwory… » więcej 2021-11-26, godz. 07:00 Opole: wręczono nagrody w dziedzinie kultury, rekordowa liczba laureatów [ZDJĘCIA] 25. jubileuszowa gala wręczenia nagród w dziedzinie kultury Miasta Opole za nami. Tym razem była rekordowa liczba nominowanych, ale także rozdano rekordową… » więcej 2021-11-25, godz. 20:47 Godzinna lekcja połączona z koncertem. Czas na otwartą próbę generalną w Filharmonii Opolskiej Po raz kolejny w tym wyjątkowym wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z opolskich szkół. » więcej 2021-11-25, godz. 19:38 "Jestem jak motyl". Andrzej Grabowski spotkał się z czytelnikami WBP Andrzej Grabowski był gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Znany aktor opowiadał o swojej biografii, której podtytuł brzmi 'Jestem jak motyl'… » więcej 2021-11-25, godz. 15:45 Andrzej Grabowski gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Andrzej Grabowski, aktor teatralny, telewizyjny i kabaretowy jest ostatnim bohaterem tegorocznego cyklu 'Zaczytane Opolskie'. » więcej 2021-11-25, godz. 13:15 Rozpoczyna się tydzień chrześcijańskiej kultury studenckiej w Opolu - 28. Dni Xaverianum Bal, dzień absolwenta oraz uroczysta gala ''Żar Serca'' uwieczniona koncertem - to główne elementy programu 28. Dni Xaverianum, które dziś (25.11) o godzinie… » więcej 2021-11-25, godz. 12:00 Dziś poznamy laureatów nagrody w dziedzinie kultury Miasta Opola 49 kandydatów w siedmiu kategoriach zostało nominowanych do 25. Jubileuszowych Nagród Miasta Opola za Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury 2021. » więcej 2021-11-25, godz. 11:15 Jeszcze więcej kulturalnych inicjatyw dla opolskich studentów Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego otwiera się na współpracę z instytucjami kulturalnymi w stolicy naszego regionu. Żacy podpisali już dwa listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »