Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-16, 09:02 Autor: Mariusz Majeran

Poplenerowa wystawa w Galerii Nad Odrą [ZDJECIA]

Wystawa poplenerowa w Galerii nad Odrą [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa poplenerowa w Galerii nad Odrą [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa poplenerowa w Galerii nad Odrą [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa poplenerowa w Galerii nad Odrą [fot. Mariusz Majeran]
W Galerii Nad Odra można oglądać poplenerową wystawę projektu "Moszna – widok z niemiecką historią w tle". Plener na początku czerwca zorganizowała Fundacja Rozwoju Śląska. A wzięło w nim udział 30 uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Opolu.
- Takie plenery bardzo rozwijają uczniów - mówi Jolanta Golenia-Mikusz, nauczycielka malarstwa. - To jest efekt pleneru. Plener był w Mosznej. Młodzież miała tę przyjemność, że mieszkała w zamku. Pracowała we wnętrzach, na zewnątrz oraz na przestrzeni parku. To są wspaniałe prace, rysunkowe i malarskie.

- Cieszę się, że mogliśmy zorganizować ten plener - mówi prezes Fundacji Rozwoju Śląska Henryk Wróbel. - Plener odbył się w czerwcu już, bo to był 15-17 czerwca. Ze względu na wakacje przełożyliśmy otwarcie wystawy. Mamy trzy wyróżnienia: dla pani Agnieszki Jarosz, Natalii Król i Emilii Figurniak. Natomiast nagrody: trzecie miejsce zajęła pani Eliza Kobiałko, drugie miejsce pani Emilia Uksik a pierwsze miejsce pani Angelika Dzieciuch.

Obrazy można młodych artystów można oglądać w szkolnej Galerii Nad Odrą przy ulicy Barlickiego.
Jolanta Golenia-Mikusz
Henryk Wróbel

Kultura i rozrywka

2021-10-19, godz. 10:00 Ruszyła kampania społeczna pokazująca cudzoziemców mieszkających od kilku lat w Opolu 'Tu mieszkam' - pod takim właśnie hasłem rozpoczęła się w Opolu kampania społeczna, która pokazuje cudzoziemców z całego świata mieszkających w Opolu… » więcej 2021-10-18, godz. 19:00 Prudnik zyska galerię sztuki z zagadkowymi polichromiami Powstaje Prudnicka Galeria Sztuki. Ma być udostępniona publiczności w czerwcu przyszłego roku. Będzie tam stała ekspozycja prac Hanny Bakuły. Po kilku latach… » więcej 2021-10-18, godz. 14:00 Kietrz: w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa rozpoczyna się realizacja projektu "BLISKO" 'Historie artystycznie tkane' to tytuł projektu realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu 'Tkalnia' w Kietrzu w ramach konkursu 'BLISKO'. Zadanie powstaje… » więcej 2021-10-17, godz. 14:34 Rękodzieło, miody, degustacje oraz występy zespołów. Jesienne targi w skansenie w Opolu Miód, rękodzieło, śląskie produkty kulinarne i występy zespołów folklorystycznych. To tylko część programu Jesiennych Targów Miodów i Rękodzieła… » więcej 2021-10-17, godz. 08:00 X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Już po raz dziesiąty w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach spotkali się wykonawcy bluesa i rocka. Lokalni miłośnicy bluesa i zarazem członkowie… » więcej 2021-10-16, godz. 22:15 Było ognisko i opowieści wspinaczy. Za nami 10. Opolski Festiwal Gór Zakończył się 10. Opolski Festiwal Gór. W ciągu czterech dni zorganizowano 13 prelekcji. Opole odwiedzili ludzie gór, pasjonaci wspinaczki wysokogórskiej… » więcej 2021-10-16, godz. 17:51 Uczniowie szkoły muzycznej z koncertem "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to koncert zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Opolu. Przed publicznością wystąpili uczniowie… » więcej 2021-10-16, godz. 11:30 Wystawa obrazów abstrakcyjnych dwóch artystów w Galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu [ZDJĘCIA] Piotr Malarz i Romuald Jeziorowski postanowili zaprosić na swoją wspólna wystawę/ W Galerii Pierwsze Piętro ZPAP w Opolu zobaczymy obrazy abstrakcyjne pod… » więcej 2021-10-16, godz. 10:00 11. OFF: portrety fotograficzne na wystawie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Opolskie Towarzystwo Fotograficzne pokazało w Filharmonii Opolskiej prace swoich członków na wystawie zatytułowanej 'Obecność'. Tym razem zobaczymy na pierwszym… » więcej 2021-10-16, godz. 08:29 11. OFF: O książce o fotografkach mówiła Monika Szewczyk-Wittek Monika Szewczyk-Wittek była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Dziennikarka przywiozła do Opola swoją… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »