Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-05, 17:25 Autor: Katarzyna Zawadzka

58. KFPP: Próba do koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” [ZDJĘCIA]

Enej, próba do koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” [fot. Paweł Stauffer]
Enej, próba do koncertu „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” [fot. Paweł Stauffer]
Popołudnie w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób do koncertu pt. "Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną". Zmarłego piosenkarza będą muzycznie wspominać m.in. Sebastian Riedel, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży czy Maciej Balcar, Anna Dąbrowska i Katarzyna Cerekwicka.
Wystąpi też Kuba Badach, który zaśpiewa dwie piosenki "Za Tobą pójdę jak na bal" oraz "Twój rysunek na szkle" w duecie z Andrzejem Lampertem. - Przekrój repertuaru, który Krawczyk po sobie pozostawił jest ogromny - mówi artysta. - Odbieram go jako artystę wszechstronnego, który miał tę umiejętność dobierania repertuaru w taki sposób, że mógł w tym wszystkim zawrzeć walory swojego głosu i możliwości interpretacyjne - dodaje.

Andrzej Lampert, który na co dzień zajmuje się aktorstwem w teatrze operowym, także weźmie udział w koncercie upamiętniającym Krawczyka. - Przyznam się bez bicia i staję w prawdzie, że ja nie byłem fanem twórczości Krzysztofa Krawczyka. Tutaj pewnie sprawię przykrość wielu odbiorcom jego piosenek. Najbardziej chyba z tego okresu znałem twórczość z Goranem Bregoviciem i to bardzo przypadło mi do gustu. Udało mi się podjąć temat i znaleźć z tej wczesnej twórczości Krzysztofa Krawczyka utwór "Nim zgaśnie dzień" z roku 1974. Na szczęście kierownictwo i reżyser zgodzili się na włączenie tego utworu, ponieważ chciałem troszeczkę uciec od utworów znanych Krzysztofa Krawczyka - dodaje.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych. Można tam znaleźć wywiady, relacje, zdjęcia i filmy z 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Radio Opole jest patronem medialnym.
Kuba Badach
Andrzej Lampert

Kultura i rozrywka

2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej 2021-09-23, godz. 13:12 Festiwal beethovenowski w Głogówku z niesłabnącą interakcją między wykonawcami i publicznością Obszerne dzieła Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w środowy wieczór(22.09), na przedostatnim koncercie 29… » więcej 2021-09-22, godz. 15:51 Kocert Stanisława Soyki rozpocznie "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu Miłośnicy łagodnych dźwięków będą mogli nacieszyć uszy podczas festiwalu „Wrzosowisko”. Impreza rozpoczyna się jutro (23.09) w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-09-22, godz. 13:06 Chopin u Beethovena - koncerty 29. Śląskiego Festiwal im. Ludwiga van Beethovena z niesłabnącym zainteresowaniem Przedsmak konkursu chopinowskiego zafundowała Aleksandra Świgut publiczności zgromadzonej podczas czwartego (21.09) koncertu 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga… » więcej 2021-09-22, godz. 10:45 Za nami finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych W Filharmonii Opolskiej wystąpiło 15 artystów wytypowanych z grupy 34 osób, które zgłosiły się do tegorocznego festiwalu. Finaliści tym razem nie śpiewali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »