Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-05, 10:03 Autor: Paweł Konieczny

Dąbrowskie "Zamczysko" przechodzi do historii. Za nami dwunasta edycja poetyckiej imprezy

XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" [fot. Paweł Konieczny]
XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" [fot. Paweł Konieczny]
XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" [fot. Paweł Konieczny]
XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" [fot. Paweł Konieczny]
Koncertem zespołu Carrantuohill zakończyły się tegoroczne Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko". Impreza odbyła się po raz dwunasty.
Wśród sobotnich (04.09) wykonawców pojawili się także U Studni, Jan i Klan, Oreada i grupa Póki Co. Liderka tego ostatniego zespołu Elżbieta Rojek była zachwycona festiwalową atmosferą. - Było cudownie, energicznie, entuzjastycznie i faktycznie gorące przyjęcie publiczności, oklaski i telefony w górze w czasie jednego z utworów były spełnieniem marzeń. Szczególnie po takiej przerwie - mówi.

- Czekaliśmy na takie wydarzenie aż dwa lata. Dobrze, że impreza powraca po przerwie związanej z koronawirusem - przyznaje wójt Dąbrowy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Pokazaliśmy, że jak magnes przyciągamy się i wspólnie razem możemy przeżywać to na łonie natury w tak pięknym, magicznym miejscu. Ten zamek ma magię w sobie, a łono przyrody i piękny park przyciągają ludzi. Dziś moi mieszkańcy i goście pokazali, że warto tu przyjeżdżać nie tylko dla muzyki, ale dla bycia razem. Muzycznie myślę, że była wysoka półka i bardzo dobry klimat - dodaje.

Organizatorem tegorocznej imprezy było Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury w Gminie Dąbrowa "Dąbrowskie Skarby". Towarzyszyły jej także warsztaty gitarowe. Imprezę objęło patronatem Radio Opole.
Elżbieta Rojek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »