Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-21, 18:00 Autor: Mariusz Majeran

Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA]

Grażyna Misiorowska nagrywa w Radiu Opole “Ostre cięcie” - powieść Adama Budzika [fot. Marcin Boczek]
Grażyna Misiorowska nagrywa w Radiu Opole “Ostre cięcie” - powieść Adama Budzika [fot. Marcin Boczek]
Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki "Ostre cięcie" Adama Budzika. Autor pochodzi ze Złotego Stoku, ale od lat mieszka i pracuje w Opolu.
- Opracowujemy powieść stricte opolską, bo akcja dzieje się głównie w stolicy województwa - podkreśla redaktor Ireneusz Prochera, który zajmuje się adaptacją powieści na potrzeby radiowe. - To jest kryminał i co ważne, kryminał rozgrywający się w Opolu. Nie często mamy okazję prezentować Państwu tego rodzaju powieści i to na dokładkę jeszcze kryminalne, czyli w tym takim najbardziej popularnym w tej chwili stylu. To jest powieść też debiutanta, co warte podkreślenia, Adama Budzika.

Powieść czyta opolska aktorka Grażyna Misiorowska, która podkreśla, że kryminały bardzo lubi. I dodaje, że czytanie powieści na antenie radiowej wcale nie jest takie łatwe. - Wydaje mi się, że to jest trudne, że jak ktoś sobie czyta książkę, to nie ma problemu z rozgraniczaniem co kto mówi? Jaka postać się odzywa? A tutaj trzeba każdej z postaci czytanej jakiś malusieńki charakter nadać, żeby się słuchacz mógł połapać, że teraz mówi ta osoba a teraz mówi ta osoba. To wymaga pracy.

Premiera radiowej powieści na naszej antenie 2 sierpnia. Kolejne fragmenty prezentować będziemy o 10:45 w audycji "Dobry moment" i po godzinie 20:00 w audycji "Rewiry kultury".
Ireneusz Prochera
Grażyna Misiorowska

Kultura i rozrywka

2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »