Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-12, 19:57 Autor: Mariusz Majeran

Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA]

Piotr Furtas [fot. Mariusz Majeran]
Piotr Furtas [fot. Mariusz Majeran]
Koncert "Uciekaj moje serce" przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej.
Aranżacje znanych, popularnych utworów, które słyszeliśmy w oryginale na opolskim festiwalu, przygotował Piotr Furtas, który również dyrygował orkiestrą.

- Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu - podkreśla nasz redakcyjny kolega Piotr Furtas. - Oczywiście, że jestem zadowolony z tego projektu. Dlatego, że jest to koncert, który przedstawia nam wszystkie najpiękniejsze polskie duety miłosne i tematy filmowe. Tych koncertów mieliśmy okazje, w składzie z wokalistami i sekcją rytmiczną, z różnymi filharmoniami, zagrać około dziesięć. Tutaj z Filharmonia Opolską ja miałem okazję grać pięć razy. Takich koncertów w roku można zagrać kilka ale nie kilkadziesiąt.

Wśród solistek wystąpiła nasza redakcyjna koleżanka Żaneta Plotnik.

- Długo czekaliśmy, aby zaprezentować się publiczności - dodaje wokalistka. - Zaśpiewałam taki wspaniały duet z Tomaszem Sterą "Nie dokazuj", wiec z takim przymrużeniem oka. Bo ten koncert to taki bardzo opolski projekt. Zaczęła się pandemia, my mieliśmy ten koncert zaplanowany, przerwa i później wracamy jakby tej pandemii nie było.

Koncert prowadziła dziennikarka Radia Opole Agnieszka Wawer Krajewska.

Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Piotr Furtas
Żaneta Plotnik

Kultura i rozrywka

2021-07-28, godz. 16:53 W połowie sierpnia ruszy Festiwalowe Radio Opole. Zapraszamy do słuchania! Zanim artyści wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru w ramach 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, to nasza rozgłośnia proponuje miłośnikom… » więcej 2021-07-28, godz. 15:49 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty Lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty ekologiczne proponuje Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia zostaną zorganizowane w najbliższy weekend (31.07-01.08) w ramach… » więcej 2021-07-28, godz. 08:45 Prudnik: wokalno-instrumentalny koncert Piotra Rubika będzie hołdem dla Prymasa Tysiąclecia Powstało oratorium, które uświetni prudnickie uroczystości poprzedzające beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prawykonanie tego utworu odbędzie… » więcej 2021-07-27, godz. 19:32 Dwa koncerty na finał festiwalowej części 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie Występami zespołu Polish Cello Quartet, uczestników kursu i zaproszonych gości zakończy się w środę (28.07) festiwalowa część 8. Międzynarodowej Akademii… » więcej 2021-07-27, godz. 15:33 Panorama Opola, jakiej nie znamy. Przy Zamku Górnym powstaje mural przedstawiający XIX-wieczny wizerunek miasta W Opolu powstaje kolejny mural. Tym razem nie jest on związany z tematyką muzyczną ani literacką. Będzie pokazywał panoramę miasta z początków XIX wieku… » więcej 2021-07-27, godz. 14:12 MAW w Nysie: koncert "Late Night Bach" tradycyjnie i z nowymi elementami Późnowieczorny, poniedziałkowy (27.07) koncert 'Late Night Bach' zorganizowany w ramach 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW), jak co roku, przyciągnął… » więcej 2021-07-27, godz. 11:30 Plenerowa wystawa poświęcona powstaniom śląskim przeniesie się na kluczborski rynek Kluczbork to kolejne miasto po Opolu, Nysie i Zakopanem, gdzie będzie można oglądać wystawę plenerową 'Setna rocznica III Powstania Śląskiego - Panorama… » więcej 2021-07-27, godz. 06:54 Pałac Rozkochów: odbudowa zabytku idzie w parze z budowaniem życia kulturalnego [ZDJĘCIA] Połączenie próby otwartej i mniej formalnego recitalu czyli 'Recital kameralny na roboczo' zaproponowali w miniony weekend (25.07) w Rozkochowie artyści pochodzący… » więcej 2021-07-26, godz. 13:28 Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła… » więcej 2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »